Archipelago to niezwykła gra o negocjacjach, handlu i odkryciach.

Uczestnicy rozgrywki kontrolują konkurujące ze sobą europejskie mocarstwa podczas eksploracji archipelagu Karaibów. Odkrywają nowe terytoria, pozyskują rozmaite towary, by wykorzystać je na miescu lub sprzedać w Europie, a także budują targowiska, miasta, świątynie i porty, prowadzą między sobą negocjacje (niekiedy także decydując się na zdradę sojuszników), a wszystko po to, by zrealizować swoje sekretne cele i zdemaskować cele rywali.

Wzajemna rywalizacja o Karaiby to jednak nie wszystko. Trzeba także mieć na uwadze tubylców. Jeżeli poczują się uciskani lub zbyt wiele obszarów pozostanie niezajętych może dojść do buntu i ogłoszenia niepodległości. Wówczas stratni będą wszyscy gracze.

Archipelago stworzył uznany projektant Christophe Boelinger (znany m.in. z takich hitów jak Earth Reborn czy Dungeon Twister). Tworząc Archipelago za cel postawił sobie opracowanie solidnej eurogry ekonomicznej, ale pozbawionej dwóch typowych cech tego typu produkcji: oderwania mechaniki od przewodniego tematu oraz znikomej interakcji.

Zamierzenia twórcy widać już przy pierwszej rozgrywce, w której natychmiast czuje się klimat wielkich odkryć, zaś negocjacje są elementem stale obecnym podczas rywalizacji.

Indywidualne cele graczy umieszczone są na kartach, które podzielono na trzy grupy. Każda z nich odpowiada innemu czasowi rozgrywki, dzięki czemu długość partii można dostosować do możliwości i preferencji grupy.

W grze znajduje się niewielka liczba elementów z napisami w języku angielskim (np. niewielka liczba kart), jednak znajomość tego języka przez wszystkich graczy nie jest wymagana do gry - wystarczy, aby jeden z nich znał język angielski.
  1. dwustronne koło akcji
  2. 30 kart celów
  3. 25 dwustronnych płytek regionów
  4. 102 monety w 3 nominałach
  5. 48 kart ewolucji
  6. 12 kart trendów
  7. 82 kostki zasobów w 6 kolorach
  8. 5 zestawów po 20 znaczników graczy (5 kolorów, 4 kształty)
  9. 5 zasłonek graczy
  10. instrukcja
  11. 24 żetony odkrywców
  12. 13 żetonów miast/świątyń
  13. 13 żetonów targów/portów
  14. 4 plansze
  15. tor punktacji
  1. Możesz zapłacić poprzez bezpieczny i szybki system płatności Allegro - PayU, co gwarantuje wysłanie towaru w ciągu 24h roboczych od chwili dokonania transakcji.
  2. Płacąc przelewem, niezbędne dane, nasz numer konta bankowego, wysyłamy w mailu potwierdzającym zakup, w tytule przelewu wystarczy wpisać tylko swój nick (nazwę użytkownika) oraz numer aukcji. Towar wysyłany jest w ciągu 24h roboczych od zaksięgowania wpłaty.
  3. Wolisz za pobraniem? - jest taka możliwość. Pobranie płatne jest wyłącznie gotówką.
Do każdego zamówienia dołączamy paragon lub na życzenie fakturę VAT (imienną lub na firmę).

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania i pomożemy zrealizować zamówienie, jesteśmy do twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00

[zasłonięte]@3trolle.pl GG: 35[zasłonięte]410 782[zasłonięte]672

  1. Miej pod ręką swój Nick z Allegro
  2. Wypełnij dokładnie formularz dostawy
  3. Dokonaj płatności za pomocą PayU lub wykonaj przelew w tytule wpłaty podając swój Nick z Allegro i numer aukcji, którą wygrałeś
  4. Jeśli zamawiasz więcej niż jeden produkt skontaktuj się z nami w sprawie kosztów przesyłki - zrobimy wszystko abyś zapłacił jak najmniej.
  1. Sprzedajemy tylko produkty wysokiej jakości renomowanych producentów, każdy oferowany przez nas produkt pochodzi z legalnej, polskiej dystrybucji, jest fabrycznie nowy i posiada oryginalne opakowanie.
  2. Co najważniejsze! w ciągu 14 dni od daty odebrania towaru, zawsze masz możliwość REZYGNACJI z zakupionego u nas produktu - BEZ PODANIA PRZYCZYNY!
  3. Dotyczy tylko osób fizycznych. Klient ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu Towaru. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.

Produkty są oryginalne i dostępne od ręki! - są rzeczywistym towarem w magazynie, wszystkie są fabrycznie nowe - pochodzą bezpośrednio od producenta lub dystrybutora - nie sprzedajemy produktów używanych ani uszkodzonych.

Jeżeli w otrzymanym towarze znajdziesz wady techniczne, braki lub uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas dostawy, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a następnie odeślij wadliwy produkt (ze szczegółowym opisem wady) przesyłką pocztową na nasz adres.
Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, zwrócimy natychmiast po rozpatrzeniu reklamacji. Reklamacje rozpatrzymy do 14 dni kalendarzowych od otrzymania przesyłki. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeżeli będzie to niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), zwrócimy Tobie równowartość ceny produktu lub zaoferujemy inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.

Dane firmy:

Trzy Trolle Michał Ofmański
Wpis do ewidencji działalności gospodarczej nr 29674/2010 wydany przez Prezydenta miasta Jelenia Góra.
ul. Promienna 19
58-560 Jelenia Góra
tel. 782 [zasłonięte] 672 ( od godz. 9 do 20 w dni robocze)
NIP: 611[zasłonięte]244-28
Regon: 021[zasłonięte]045

Rachunek bankowy: ING Bank Śląski S.A 13 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]7510090 [zasłonięte] 767479
Rachunek bankowy: mBank 89 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 710391