Nabąblacz Aquanox służy do wprowadzania do akwarium powietrza lub dwutlenku węgla. Dzięki technologii Aquanox polegającej na przepuszczaniu gazu przez element z węgla drzewnego, uzyskuje się niespotykane dotąd rozdrobnienie bąbelków przy niespotykanej trwałości. Dzięki ceramicznej obudowie o quasi-naturalnym wyglądzie, nabąblacz może być łatwo wkomponowany w wystrój akwarium. W przypadku zakamienienia (do czego dochodzi rzadko), regeneracja urządzenia jest bardzo prosta i możliwa do wykonania nawet bez wyjmowania z akwarium (sposób polecany tylko doświadczonym akwarystom).
Nabąblacz Aquanox to:
-
superdrobne bąbelki powietrza lub CO2
-
estetyczny, nietechniczny wygląd
-
wysoka odporność na zakamienienie
-
możliwość regeneracji
Zasilanie nabąblacza
może być zasilany małą, tanią pompką powietrza, profesjonalną pompą o dużej mocy lub z butli CO2 połączonej z licznikiem bąbelków.
Wielkość elementu węglowego:
10 x 10 mm. Wymiary te mogą się różnić o 10% w zależności od egzemplarza.
Kolor:
J("morza południowe") -są to naturalne barwy powstałe ze zmieszania różnych rodzajów gliny specjalnie selekcjonowanej ze złóż w Polsce i Czechach. Korpus nie jest w żaden sposób szkliwiony.
Doprowadzenie gazu:
wężyk silikonowy, o dobrej rozciągliwości. Nie ulega wulkanizacji i bezterminowo zachowuje dobrą szczelność.
Dno nabąblacza:
powleczone silikonem w celu zabezpieczenia przed zarysowaniem dna akwarium
Ważne informacje od producenta:
-
ze względu na to, że każdy z produktów wykonywany jest ręcznie, wymiary mogą różnić się od podanych wyżej o 10% w zależności od egzemplarza
-
z tego samego powodu, każdy produkt może mieć inny wygląd, w szczególności inny przebieg i zagęszczenie pasm gliny, położenie i kształt okienek, itp
Instrukcja obsługi
Podłączenie:
Ważna uwaga: zarówno podłączenie jak i rozłączenie nabąblacza musi być przeprowadzane poza akwarium, aby uniknąć wlania się wody do wnętrza nabąblacza – grozi to czasowym pogorszeniem jakości pracy.
Przewód doprowadzający gaz z pompki lub z licznika bąbelków CO2 należy z wyczuciem wcisnąć w elastyczny silikonowy króciec nabąblacza na głębokość 7-10 mm. Dolną część nabąblacza wraz z króćcem i przewodem doprowadzającym można zakopać w podłożu akwarium. Należy pamiętać o ustawieniu urządzenia w pozycji poziomej – element węglowy musi być w takiej pozycji, w przeciwnym razie bąbelki mogą łączyć się ze sobą i efektu dobrego rozdrobnienia bąbelków nie będzie można uzyskać.
Czyszczenie:
-
Wyłączyć pompkę zasilającą
-
Wyjąć z wody nabąblacz wraz z przewodem zasilającym. Przewodu zasilającego nie należy odłączać pod wodą, gdyż grozi to nalaniem się wody do wnętrza nabąblacza i czasowym pogorszeniem jakości pracy.
-
Do króćca nabąblacza należy podłączyć strzykawkę 100 ml (popularna „Żaneta”, do kupienia w aptece). Nabąblacz zanurzyć w naczyniu z octem lub roztworem kwasku cytrynowego.
-
Przeciągnąć przez nabąblacz 3-4 objętości strzykawki octu w kierunku odwrotnym do biegu powietrza, tzn ocet lub roztwór kwasku musi wnikać do wnętrza nabąblacza przez powierzchnię węglową, a wydostawać się do strzykawki przez króciec.
-
W trakcie zasysania pierwszej objętości płynu wyczuwalny będzie duży opór tłoka strzykawki. Opór ten będzie szybko malał w trakcie następnych zasysań.
-
Po wyjęciu nabąblacza z naczynia z octem lub roztworem kwasku, należy przy pomocy strzykawki odessać resztki płynu z wnętrza nabąblacza.
-
Zainstalować nabąblacz ponownie w akwarium.
Zapraszam na moje pozostałe aukcje.