Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Apteka D-Vitum witamina D 48kaps. DUZE opakowanie

09-10-2014, 11:02
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 10.90 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 10.90 zł     
Użytkownik kielce-aptekapl
numer aukcji: 4640637595
Miejscowość Kielce
Licytowało: 1    Wyświetleń: 9   
Koniec: 09-10-2014 10:15:39
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

D-Vitum

48 kaps. twist-off

Witamina D dla niemowląt

 

dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

krople wyciskane z kapsułki - 36 kapsułek „twist-off” + 6 kapsułek GRATIS

Do postępowania dietetycznego w profilaktyce krzywicy oraz w niedoborach witaminy D. Dla niemowląt karmionych piersią i dzieci.

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy – nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka. Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 400 j.m. (10 µg), co odpowiada zawartości jednej kapsułki otwieranej "twist-off" preparatu D-Vitum.

Dawkowanie: 1 kapsułka zawiera 400 j.m. (10 µg) witaminy D, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce dla zdrowych niemowląt karmionych piersią. Zaleca się podawać preparat raz dziennie po 1 kapsułce „twist-off”. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Sposób podania: należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki. Jedno opakowanie wystarcza na 42 dni stosowania.

Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Skład: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), witamina D3 (cholekalcyferol), składniki otoczki: żelatyna, glicerol (substancja utrzymująca wilgotność). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

o nas Apteka od pokoleń Kontakt Komentarze Inne aukcje o mnie e-mail

Zapraszamy na inne nasze aukcje!