Kiedyś nierealny.
Dziś nieodzowny.
Procesor o architekturze 64-bitowej. Czytnik linii papilarnych. Lepsza, szybsza kamera. System operacyjny stworzony dla architektury 64-bitowej. Każde z tych rozwiązań z osobna to wystarczający powód, by urządzenie nazwać przyszłościowym. iPhone ma je wszystkie. I dlatego bez wątpienia wyprzedza swój czas.
Złoty standard.
Dostępny także w srebrnym i szarym.
iPhone’a 5s wykonano z dokładnością co do mikrona. Każdy kontakt z nim nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości. Piękna aluminiowa obudowa. Smukłość metalu i szkła. Szafirowa osłona przycisku Początek. I jeszcze jedna, chroniąca kamerę iSight. Pod względem dizajnu i wykonania iPhone 5s nie ma sobie równych. Zachwyca smukłością i lekkością, na pierwszy rzut oka i kiedy weźmiesz go do ręki. Dostępny jest w trzech stylowych wersjach kolorystycznych: złotej, srebrnej i gwiezdnej szarości.
Touch ID.
Twój odcisk palca. Twój iPhone.
Po swojego iPhone’a sięgasz dziesiątki razy dziennie, a pewnie jeszcze częściej. Wprowadzanie hasła za każdym razem zabiera Ci czas. Ale robisz to, bo chcesz mieć pewność, że nikt inny nie uzyska dostępu do Twojego iPhone’a. iPhone 5s potrafi potwierdzić Twoją tożsamość szybciej, łatwiej i nowocześniej. Stoi za tym Touch ID - nowy czytnik linii papilarnych.
Żeby odblokować iPhone’a, po prostu przykładasz palec do przycisku Początek. To wygodny i bardzo bezpieczny sposób uzyskiwania dostępu do telefonu. Twój odcisk palca wystarczy także do potwierdzania zakupów w iTunes, App Store i sklepie iBooks, co uwalnia Cię od konieczności wprowadzania hasła. Czytnik Touch ID rozpoznaje Twoje linie papilarne pod dowolnym kątem. Niezależnie od orientacji - w pionie, poziomie lub każdym położeniu pośrednim - Twój iPhone zawsze Cię rozpozna. A ponieważ Touch ID umożliwia zarejestrowanie więcej niż jednego odcisku, potrafi też rozpoznać osoby, którym ufasz.
Procesor A7.
Pierwszy 64-bitowy smartfon na świecie.
Jest szybkość. I jest szybkość A7. Nowy procesor A7 oferuje moc obliczeniową i wydajność grafiki nawet dwukrotnie większą niż procesor A6. Na tym nie koniec, ponieważ dzięki A7 iPhone 5s zasługuje na miano pierwszego 64-bitowego smartfona na świecie - maszyny o architekturze tej samej klasy, co komputery, ale zamkniętej w ultrasmukłej obudowie telefonu. A ponieważ iOS 7 został stworzony specjalnie dla takiej właśnie architektury, potrafi w pełni wykorzystać potencjał procesora A7.
A7 obsługuje standard Open GL EL w wersji 3.0 i potrafi generować grafikę oraz efekty na poziomie dostępnym dotąd tylko w komputerach Mac, PC i konsolach do gier. Różnica jest niesamowita. Weźmy na przykład sztucznie wykreowane światy gier. Tekstury materiałów i cienie wyglądają bardziej realistycznie. Słońce odbija się od powierzchni wody. Cały świat gry jest bliższy rzeczywistości.
Wbudowane aplikacje iPhone’a, podobnie jak iOS 7, są zoptymalizowane pod kątem pracy na procesorze A7. Doskonałym przykładem jest aplikacja Aparat. Wykorzystuje nowy procesor sygnałów wbudowany w układ A7, by dwa razy szybciej automatycznie ustawiać ostrość, szybciej robić zdjęcia i nagrywać wideo z większą częstością klatek.1 Można by pomyśleć, że gdy w procesorze tak wiele się wydarza, ucierpi na tym wydajność baterii. Tak się jednak nie dzieje, bo układ A7 jest niesamowicie wydajny energetycznie.
Koprocesor M7.
Nowy procesor.
Nowy poziom wydajności.
Nowy koprocesor M7 jest pomocnikiem procesora A7. Jego zadaniem jest odbieranie sygnałów ruchu z przyspieszeniomierza, żyroskopu i kompasu - bez niego zadania te spadłyby na główny procesor A7. Ale M7 radzi sobie z nimi znacznie sprawniej. Teraz aplikacje do fitnessu monitorujące Twoją aktywność fizyczną mogą odczytywać dane wprost z koprocesora M7, bez nieustannego angażowania głównego procesora A7. W efekcie zużywają mniej energii z bateri
M7 wie, kiedy spacerujesz, biegniesz, a nawet kiedy jedziesz samochodem. Jeśli, załóżmy, zaparkujesz i zaczniesz iść, Mapy przełączą się z nawigacji samochodowej na turystyczną. A jeśli telefon przez jakiś czas nie porusza się, np. gdy śpisz, M7 rzadziej kontaktuje się z siecią, aby zaoszczędzić energię.
Kamera FaceTime HD.
Pokaż i pogadaj. Albo tylko pogadaj
Gdy dobrze byłoby gdzieś być, ale niestety nie możesz tam dotrzeć, możesz przynajmniej pojawić się na ekranie. Podczas wideorozmowy FaceTime podzielisz się dobrymi wieściami z kumplem lub powiesz „dobranoc" ukochanej osobie. Nowa kamera FaceTime HD iPhone’a 5s ma większe piksele i udoskonalony czujnik BSI - żeby Twój uśmiech promieniał na ekranie rozmówcy nawet, gdy jesteś w słabo oświetlonym miejscu. A ponieważ iOS 7 umożliwia także prowadzenie rozmów FaceTime ograniczonych tylko do przekazu audio, Wasze tete-a-tete nie musi odbywać się twarzą w twarz.
|