Cena brutto: 275,00 zł
Rozstaw igieł 6,8 mm, wymiary 24,0 cm x 46,5 cm. Skład: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro; podstawa: guma medyczna.
Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy książeczkę „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”, gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatrorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w/w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach. Dostępna również pod adresem http://www.aplimedica.pl/pdfs/informator.pdf
Aplikator wieloigłowy „Mata” 6,2 Ag – charakterystyczną właściwością aplikatora „Mata” duża powierzchnia oddziaływania, dzięki czemu posiada on podwyższoną efektywność leczenia. Jest to największa mata rahabilitacyjna z igłami ze wszystkich naszych aplikatorów wieloigłowych. Polecany jako aplikator do masażu pleców (mata do akupresury) – czyli mata do leżenia na niej w przypadkach profilaktyki i w kompleksowej terapii chorób i uszkodzeń aparatu ruchowego takich jak na przykład: objawy rwy (kulszowej, barkowej, udowej), dyskopatie, wypukliny i przepukliny krążka międzykręgowego, zmiany zwyrodnieniowe, stany pourazowe, mięśniobóle, skrzywienia kręgosłupa i wiele innych), jako dywanik pod nogi (najlepiej w pozycji siedzącej), do leżenia na brzuchu (w przypadkach profilaktyki i w kompleksowej terapii chorób układu trawienia takich jak: zaparcia, kolki, dyskineza dróg żółciowych, otyłość (odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha)).
Przy tego typu dużej macie do masażu ważnym warunkiem pomyślnego leczenia i braku odczuć dyskomfortu jest poprawne układanie się na niej. Przy poprawnym układaniu względne-niewygodne odczucia pierwszych pięciu minut przechodzą w odczucia przyjemnego ciepła, wibracji, pulsacji, często kończą się pełnowartościowym zdrowym snem. Żeby poprawnie ułożyć aplikator, koniecznie trzeba najbardziej precyzyjnie ułożyć zgięcia kręgosłupa z pomocą poprawnie ułożonych poduszek i skręconych wałkami ręczników frotowych.
Przy dyskomforcie odczuwalnym w przeciągu 10-15 minut, aplikator należy stosować ponownie tylko po upływie 5-10 godzin lub dopiero w dniu następnym. Przyczynami odczuć dyskomfortu mogą być: nieprawidłowe ułożenie maty leczniczej, tzn. nierównomierność obciążenia na igły.
W celu usunięcia odczuć dyskomfortu należy unieść się nad aplikatorem i położyć się na nim ponownie, podkładając wcześniej pod stawy kolanowe miękki wałek.
Czas seansu, czyli czas oddziaływania na skórę aplikatora, ma ścisły związek z otrzymaniem pożądanego (wymaganego) efektu:- w celu tonizowania, znieczulenia przy ostrych bólach, dla podwyższenia wydolności i ciśnienia tętniczego przy hipotonii – ok. 7-10 minut;- w celu osłabienia, bądź nawet usunięcia długotrwałych chronicznych bólów, obniżenia ciśnienia tętniczego, efektu relaksacyjnego i usypiającego – ok. 15-30 minut i dłużej.
Czas terapii leczniczej – 1-2 tygodnie. Można ją powtórzyć po upływie 10-14 dni. W praktyce stosując codziennie aplikator w przeciągu kilku miesięcy, można liczyć na trwała poprawę samopoczucia, usunięcia chronicznych bólów, obniżenie wagi, podwyższenie życiowego wigoru i wydolności organizmu.
Aplikatory doktora Lyapko w procesie ich wykorzystania stykają się ze skórą, nie uszkadzają jej jednak. Nie mają styczności z krwią. Nie powodując skutków ubocznych aplikatory pobudzają do działania funkcje ochronne organizmu.
Wysokie właściwości lecznicze otrzymuje się wskutek powstających w skórze, na ostrzach igieł i między nimi galwanicznych prądów i w wyniku tego podwyższonej mikro elektroforezy metali w organizmie.
W placówkach leczniczych do sterylizacji aplikatorów używa się powszechnie stosowanych preparatów do dezynfekcji powierzchni sprzętu medycznego. W warunkach domowych — zaleca się obróbkę roztworem myjącym, przemywanie pod bieżącą wodą i suszenie strumieniem gorącego powietrza (suszarką).
Przy poprawnym korzystaniu aplikatora jego termin przydatności stanowi 5 – 7 lat.