Sandałki dziecięce, na podeszwie kauczukowej typu TR o wysokiej odporności na ścieranie i dobrej przyczepności do podłoża.
Konstrukcja obuwia gwarantuje prawidłowy rozwój stopy dziecka, co potwierdza atest zdrowej stopy wydawany przez Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego Wysoka jakość wykonania, to niezaprzeczalny atut tego obuwia. Marka ANTYLOPA od lat jest doceniana i lubiana przez zadowolonych rodziców.
ANTYLOPA – zalety obuwia Obuwie jest produkowane ze skóry naturalnej • skóra naturalna jest materiałem oddychającym • wchłania pot i nieprzyjemne zapachy • zabezpiecza przed wilgocią • jest odporna na przetarcia i zginanie • chroni skórę stopy przed działaniem warunków atmosferycznych Podeszwa jest wykonana z naturalnych materiałów • kauczuk zapewnia dobre trzymanie się podłoża (zapobiega poślizgom) • podeszwa posiada odpowiedni bieżnik • specjalnie zaprojektowana konstrukcja zapobiega płaskostopiu • kauczuk i skóra tworzą idealną parę, która zapewnia komfort i trwałość Bezpieczeństwo • obuwie posiada atest zdrowej stopy wydawany przez Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego • buty nie zawierają żadnych metalowych elementów konstrukcyjnych które mogłyby zranić stopę • wszystkie połączenia wykonywane są za pomocą szwów i bezpiecznego kleju Wygoda użytkowania • większość modeli jest zapinanych na rzepy • w przypadku obuwia sznurowanego, dodatkowo instalowany jest zamek błyskawiczny, ułatwiający zakładanie i zdejmowanie buta • wszystkie buty są specjalnie zaprojektowane dla stopy dziecka: są lekkie, miękkie w środku i bardzo wytrzymałe Czy wiesz, że:- Zdecydowana większość dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, ale tylko 30% ludzi starszych nie odczuwa dolegliwości stóp.
- Przyczyną takiego stanu rzeczy jest często niewłaściwe obuwie noszone w dzieciństwie.
Jeśli chcesz by Twoje dziecko, gdy dorośnie, miało zdrowe stopy, musisz o nie dbać od pierwszych chwil Jego życia !
Pamiętaj:- Dopóki dziecko spędza większość czasu leżąc, nie zakładaj mu żadnych butów, a nóżki chroń przed marznięciem wkładając luźne skarpetki, które nie będą ściskać jego paluszków i zaburzać swobodnego przepływu krwi.
- Twoje dziecko zaczyna już stawać i przygotowuje się do chodzenia. Pierwsze buty, które mu założysz mogą zdecydować o prawidłowym rozwoju stóp. Kupując te pierwsze buty szukaj buta:
- z cholewką sięgającą nieco ponad kostkę (ale nie za wysoko), z usztywnioną piętą, która będzie wspomagać prawidłowe ustawienie stopy (w stosunku do osi goleni);
- z szerokim i wysokim czubkiem, w którym będzie miejsce na prawidłowe ułożenie palców i swobodne poruszanie nimi;
- z zapięciem (sznurowanie, rzepy) sięgającym daleko w kierunku czubka, aby można but łatwo włożyć, a następnie dobrze dopasować do stopy;
- bardzo elastycznego ze sprężystą podeszwą, zginającą się na linii zginania palców, z zabezpieczeniem przeciwpoślizgowym.
- Nie szukaj butów z tzw. wkładką ortopedyczną. O tym, czy ona jest potrzebna Twojemu dziecku może zdecydować tylko ortopeda. Wszystkie małe dzieci (do 3 roku życia) mają pozornie „płaskie stopy”, ponieważ podściółka tłuszczowa wypełnia sklepienie stopy, a znika wraz z rozwojem stopy. Jeśli jednak nie zniknie – wizyta u ortopedy jest konieczna.
- Twoje dziecko jest coraz starsze, szybko rośnie, rośnie także stopa – przeciętnie około 1 cm rocznie (w niektórych okresach nawet 1,5 cm). Mierz co 3 miesiące stopę dziecka, aby mieć pewność, że nie nosi ono za krótkich butów.
- Prawidłowo dobrany but powinien być dłuższy od stopy o 6 – 10 mm w zależności od kształtu czubka i układu palców oraz ze względu na przesuwanie się stopy w bucie w czasie chodzenia i szybki wzrost długości stopy.
- Dziecku, które już sprawnie chodzi możesz kupować nie tylko trzewiki, ale też półbuty, czy sandały z tzw. łożem dla pięty (zagłębieniem pod piętę) zapobiegającym przesuwaniu się pięty na boki.
- Twoja dorastająca córka zaczyna marzyć o „dorosłych” butach – chętnie na wyższym obcasie. Nie możesz jej jednak (do 15 roku życia) kupować butów na obcasie wyższym niż 3,5 cm i wąskim. Noszenie we wczesnej młodości butów na takim obcasie wpływa niekorzystnie na ustawienie kręgosłupa.
- Staraj się zwracać uwagę na materiały z jakich wykonano but. Ważne jest aby pochłaniały one pot, wydzielony przez stopę, bo nagromadzenie wilgoci sprzyja rozwojowi chorób skóry (np. grzybic). Najlepsze będą dla Twojego dziecka buty ze skóry i przewiewnej tkaniny.
- Przywiązuj dużą wagę do butów używanych w przedszkolu, szkole i domu, przecież to w nich dziecko spędza najwięcej czasu.
- Nie zakładaj dziecku butów „po” innym dziecku, gdyż wraz z butami możesz „przekazać” mu deformację stóp i złe nawyki chodzenia.
W wyborze właściwych butów dla Twojego Dzieckapomoże Ci znak
Powyższy tekst uzgodniono z Kliniką Ortopedii Dziecięcej w Lublinie i Polsko-Amerykańskim Instytutem Pediatrii CM UJ w Krakowie.
źródło: Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego (www.clpo.com.pl)
Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi Oddział w Krakowie ( www.ips.krakow.pl ) Porada
Impregnowanie „opłaca się" Nowe obuwie powinno zostać przed pierwszym użyciem zaimpregnowane. Ochroni to przed działaniem wilgoci, wody i śniegu, a także brudem i powstawaniem plam.
Kilkukrotne powtórzenie impregnacji w fazie suchej stworzy optymalne zabezpieczenie przed przemakaniem. Zostanie także zachowana naturalna aktywność skóry. |