Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ANTYK! Szmaragdy i brylanty

16-01-2012, 17:48
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 539 zł     
Użytkownik andrzej2710
numer aukcji: 2049046785
Miejscowość Polska
Wyświetleń: 141   
Koniec: 24-01-2012 18:37:43

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Mam do sprzedania ze swojej kolekcji przepiekny pierścionek ANTYK!! z naturalnymi   szmaragdami  i brylantami /2  małymi /ze złota żółtego   9 k / 375 - wybite próbY, Stan bardzo dobry!  


Wybite na obrączce próby brylantów "DIA" 



 Rozmiar 17

średnica obrączki 18 mm


 korona -

15 mm x 14 mm


Piękny pierścionek w bardzo dobrym stanie!

 

Zdjęcia słabej jakości!!!!

 

Szmaragd
symbolizuje witalność, siłę i szczęście.

Unikatową zieleń szmaragdu trudno jest opisać słowami, być może dlatego powstało odrębne określenie – „szmaragdowa zieleń". Barwa ta, pełna żywiołu i głębi, ma w sobie dynamizm i tajemniczość, dzięki której te oryginalne kamienie od wieków zachwycają swym pięknem.

Nazwa minerału wywodzi się z języka greckiego smaragdos i oznacza po prostu „zielony kamień".

Szmaragd od wieków uważny jest za kamień potrafiący wyrazić zmienne nastroje. Starożytne kroniki odnotowały, że Cezar zbierał szmaragdy z uwagi na przypisywane mu właściwości lecznicze i do dzisiaj niektóre poradniki paramedyczne opisują te cechy kamienia.

Szmaragd należy do grupy berylu i jest jej najszlachetniejszym, najbardziej pożądanym reprezentantem. Pierwiastkiem odpowiedzialnym za niecodzienną, szmaragdową zieleń jest tlenek chromu.

Złoża szmaragdów znajdują się w Kolumbii, Brazylii, RPA, Zimbabwe, Afganistanie, Australii, Chile, a także na Uralu.

Do historii przeszło wiele szmaragdów, które wartością i sławą nie ustępują najwspanialszym diamentom czy rubinom. W muzeach Londynu, Nowego Jorku, skarbcach Rosji oraz skarbcach perskich klejnotów koronnych zgromadzone są najwspanialsze okazy o masie wielu setek karatów. Jednym z najcenniejszych okazów jest klejnot skarbca wiedeńskiego – dzbanek wysoki na 12 cm, wyrzeźbiony z jednego kryształu szmaragdu o masie 2205 karatów.