Antoni Kępiński Z PSYCHOPATOLOGII ŻYCIA SEKSUALNEGO
Książka zawiera przede wszystkim rozważania o seksualnej naturze człowieka i jego życiu erotycznym. Perspektywa lekarza psychiatry, perspektywa klinicznego doświadczenia ustępuje w niej spojrzeniu myśliciela-antropologa. Chociaż Kępiński nie całkiem rezygnuje z lekarskiego punktu widzenia. W klasyczny sposób, miejscami, powołuje się na doświadczenia z praktyki lekarskiej. I, oczywiście, zgodnie z tytułem, poświęca część tekstu zaburzeniom seksualnym.
Wydanie2007, oprawa twarda, stron 110, stan bdb
Antoni Kępiński PSYCHOPATIE
Ostatnia książka wielkiego lekarza-humanisty. Pisana w pierwszej połowie 1972 roku mówi o różnych typach osobowości człowieka: histerycznym, psychastenicznym, obsesyjnym, epileptoidalnym, impulsywnym, paranoidalnym i sadystyczno-masochistycznym. Kępiński nie klasyfikuje, lecz opisuje, nie mówi o modelach i wzorcach, lecz o ludziach, ich doznaniach, postawach, wzajemnych relacjach i zachowaniach. Ukazuje istotę różnic między poszczególnymi typami, zastanawia się nad problemem możliwości wpływania na zmianę osobowości człowieka. Stawiane przez niego pytania pozostają nadal aktualne i intrygują równie mocno, jak trzydzieści lat temu.
Wydanie2007, oprawa twarda, stron 193, stan bdb.
Antoni Kępiński PODSTAWOWE ZAGADNIENIA WSPÓŁCZESNEJ PSYCHIATRII
Dwa studia nie wydane za życia Antoniego Kępińskiego – Wstęp do psychiatrii oraz Kierunki humanistyczne w psychiatrii. Autor zawarł w nich podstawy ogólne swych koncepcji teoretycznych, które później, w poszczególnych książkach, zostały rozszerzone. Stały się przy tym zapowiedzią zagadnień, które znalazły się w centrum zainteresowania Profesora i w konsekwencji doprowadziły do powstania poszczególnych opracowań monograficznych
Wydanie 2003, oprawa rwarda, stron 160, stan bdb.
Antoni Kępiński RYTM ŻYCIA
Antoni Kępiński SCHIZOFRENIA
"Książka profesora Kępińskiego zachwyca przenikliwością i wrażliwością rozumienia świata przeżyć schizofrenicznych oraz współczuciem i szacunkiem autora dla ludzi cierpiących psychicznie. Była powszechnie czytana, przyczyniając się do humanizacji lecznictwa psychiatrycznego oraz do zmiany społecznych postaw wobec ludzi chorych psychicznie na bardziej tolerancyjne.Dzisiaj, gdy ponownie przeglądam Schizofrenię, książka budzi zasmucającą refleksję nad tym, jak niewiele zmieniło się od tamtego czasu w polskiej i nie tylko polskiej psychiatrii. Zarówno w aspekcie terapeutycznym, gdzie cały wysiłek poszedł w kierunku doskonalenia metod biologicznych, jak i w aspekcie teoretyczno-badawczym, który ograniczył się do poszukiwań biologicznej etiologii tej tajemniczej ludzkiej kondycji, jaką jest schizofrenia. Wygląda na to, że nikt nie podjął trudu rozwinięcia niezwykle interesującej próby zrozumienia schizofrenii w proponowanych przez profesora kategoriach. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz, gdy po trzydziestu latach Schizofrenia ukazuje się ponownie, ktoś dopisze do niej niezbędny ciąg dalszy".
Wydanie 2001, oprawa twarda, stron 307, stan bdb.
© AllegroPromo
Siedlisko Książek wita i zaprasza na pozostałe aukcje !
Strona "o mnie"Wszystkie aukcje
Panelealle