Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ANTONI KĘPIŃSKI - literatura

19-01-2012, 14:53
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 254 zł     
Użytkownik Siedlec
numer aukcji: 1998384951
Miejscowość Rzeszów
Wyświetleń: 32   
Koniec: 13-01-2012 21:05:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

  • Antoni Kępiński – LĘK

 

Różne rodzaje lęku towarzyszą wszystkim ludziom... Antoni Kępiński – wyjątkowy lekarz, humanista i filozof - potrafi z lękiem oswoić, potrafi lęk objaśnić, opisać i zaklasyfikować, a nade wszystko potrafi nasz lęk odczuć i zrozumieć. Aurę tego zrozumienia roztaczał wokół siebie jako lekarz krakowskiej Kliniki Psychiatrycznej – pozostała ona w książkach, w których udało mu się zapisać obserwacje wielu lat pracy z chorymi. Te książki pomagają wszystkim zrozumieć siebie, a tym którzy zmagają się z psychicznymi trudnościami życia codziennego: depresjami, lękami, psychozami – pokazują drogi ich opanowania.

 

  • Wydanie 1987 rok, oprawa miękka, stron 362, stan db!

 

  • Antoni Kępiński – SCHIZOFRENIA

 

  • Wydanie 1974 rok, oprawa twarda w obwolucie, stron 272, stan db!

 

 

  • Antoni Kępiński – Z PSYCHOPATOLOGII ŻYCIA SEKSUALNEGO

 

  • Wydanie 1982 rok, oprawa miękka, stron 74, stan db!

 

 

  • Antoni Kępiński – PSYCHOPATOLOGIA NERWIC

 

  • Wydanie 1972 rok, oprawa twarda w obwolucie, stron 346, stan db!

 

  • Antoni Kępiński – PSYCHOPATIE

 

Psychopatie Kępińskiego to ostatnia książka wielkiego lekarza-humanisty. Pisana w pierwszej połowie 1972 roku mówi o różnych typach osobowości człowieka: histerycznym, psychastenicznym, obsesyjnym, epileptoidalnym, impulsywnym, paranoidalnym i sadystyczno-masochistycznym. Kępiński nie klasyfikuje, lecz opisuje, nie mówi o modelach i wzorcach, lecz o ludziach, ich doznaniach, postawach, wzajemnych relacjach i zachowaniach. Ukazuje istotę różnic między poszczególnymi typami, zastanawia się nad problemem możliwości wpływania na zmianę osobowości człowieka. Stawiane przez niego pytania pozostają nadal aktualne i intrygują równie mocno, jak trzydzieści lat temu.
Lektura książki ułatwia czytelnikowi wgląd we własną osobowość i pozwala na lepsze zrozumienie motywów reagowania i postępowania ludzi w ich codziennym życiu. Książka adresowany jest zatem nie tylko do psychiatrów, psychologów czy socjologów, ale do szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych tajemnicami psychiki człowieka.

 

  • Wydanie 1977 rok, oprawa twarda w obwolucie, stron 162, stan db!

 

  • Antoni Kępiński – PODSTAWOWE ZAGADNIENIA WSPÓŁCZESNEJ PSYCHIATRII

 

Dwa studia nie wydane za życia Antoniego Kępińskiego – Wstęp do psychiatrii oraz Kierunki humanistyczne w psychiatrii. Autor zawarł w nich podstawy ogólne swych koncepcji teoretycznych, które później, w poszczególnych książkach, zostały rozszerzone. Stały się przy tym zapowiedzią zagadnień, które znalazły się w centrum zainteresowania Profesora i w konsekwencji doprowadziły do powstania poszczególnych opracowań monograficznych.

  • Wydanie 2003 rok, oprawa twarda, stron 157, stan db!

 

  • Antoni Kępiński – RYTM ŻYCIA

 

Rytm życia zawiera eseje z pogranicza filozofii i medycyny, rozważające mechanizm powstawania i rozwoju patologicznych form ludzkiego postępowania w różnych sytuacjach życiowych np. sprawowania władzy czy uwięzienia. Antoni Kępiński (1[zasłonięte]918-19)- legendarny lekarz, jeden z najwybitniejszych polskich psychiatrów i filozofów współczesnych, życie poświęcił bez reszty chorym psychicznie, dwa lata przed śmiercią, nieuleczalnie chory, zapisał przemyslenia wieloletniej praktyki lekarskiej.

 

  • Wydanie 1972 rok, oprawa miękka w obwolucie , stron 338, stan db!

 

  • Antoni Kępiński – MELANCHOLIA

 

Jest to książka o depresji, smutku, stanach nerwicowych — występujących w różnych chorobach psychicznych, ale i towarzyszących codziennemu życiu ludzi w różnym wieku i w różnych życiowych sytuacjach.
To, co napisał Kępiński o leczeniu depresji nadal pozostaje w mocy - staranna i wnikliwa analiza treści przeżyć jest jedynym sposobem postępowania zmierzającym do zaproponowania pacjentowi leczenia, dobranego do jego osobowości, a nie choroby.
Powstała koncepcja, która nie prowadzi do opisania jeszcze jednego szczegółu, a wręcz przeciwnie - wbrew utracie przez naszą cywilizację wiary w możliwość ogarnięcia całości - podejmuje próbę jej opisania.
Autor całe życie poświęcił chorym, darząc ich szacunkiem, współczuciem, oferując przyjaźń i zrozumienie. W ostatnich latach życia, nękany nieuleczalną chorobą, spisał A. Kępiński swoje praktyczne doświadczenia lekarskie, pozostawiając książki ważne dla lekarzy, ale równocześnie, przez swój głęboko humanistyczny stosunek do chorego, czytelne i przystępne dla każdego — do dziś niezastąpione.

 

  • Wydanie 1985 rok, oprawa miękka, stron 350, stan db!

 

  • Andrzej Jakubik, Jan Masłowski – ANTONI KĘPIŃSKI CZŁOWIEK I DZIEŁO

 

  • Wydanie 1981 rok, oprawa twarda z obwolutą stron 427, stan db!




© AllegroPromo