Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Anonimowość jako granica poznania... [nowa]

29-06-2014, 1:02
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 43.30 zł     
Użytkownik BookMaster_pl
numer aukcji: 4288272467
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 9   
Koniec: 29-06-2014 00:56:18

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


Anonimowość jako granica poznania w fenomenologii Edmunda Husserla - Piotr Łaciak



Dane firmy:

Księgarnia internetowa
BookMaster_pl

ul. Stroma 18a
00-100 Warszawa
poniedziałek-piątek 10-18

Odbiór osobisty:

Każdą zakupiony produkt
możesz odebrać osobiście, oszczędzając na kosztach przesyłki.
Szczegóły uzgadniamy emailowo zaraz po wygraniu aukcji.


BookMaster_pl na aukcjach Allegro oferuje Państwu nowości wydawnicze,
bestsellery oraz inne ciekawe tytuły w atrakcyjnych cenach.
Wszystkie prezentowane produkty są nowe.
Przed zakupem zapoznaj się ze stroną "o mnie".
Zapraszamy do licytacji.

Przedmiotem licytacji jest:

Anonimowość jako granica poznania w fenomenologii Edmunda Husserla

Piotr Łaciak

Szczegóły:
  • ISBN:978-83-[zasłonięte]-2130-1
  • liczba stron: 336
  • okładka: twarda
  • wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
  • Rok wydania: 2012
  • Stan: NOWA, NIEUŻYWANA

    Anonimowość jako granica poznania w fenomenologii Edmunda Husserla opis:
    Rozprawa prezentuje filozofię Edmunda Husserla w świetle trzech tez, które zostały tak wyrażone, aby zaakcentować centralne miejsce problematyki anonimowości w fenomenologii transcendentalnej. Pierwszą tezę można sformułować następująco: człowiek jest Ja transcendentalnym, ale w naturalnym nastawieniu transcendentalny charakter subiektywności pozostaje anonimowy, to znaczy niepoddany refleksji, zakryty. Druga teza wyraża myśl, że anonimowość tę można przezwyciężyć, przeprowadzając redukcję fenomenologiczną. Trzecia teza głosi, że odsłonięta dzięki redukcji fenomenologicznej świadomość transcendentalna nie jest czymś ostatecznym, lecz sama konstytuuje się w absolutnej subiektywności, a absolutna subiektywność nie poddaje się refleksji i pozostaje również anonimowa, przy czym anonimowość absolutnej subiektywności nigdy nie może być przezwyciężona. Zaprezentowanie fenomenologii z punktu widzenia problematyki anonimowości daje rezultaty w postaci następujących rozstrzygnięć. Po pierwsze, kryzys jest rozumiany jako trwanie życia transcendentalnego w anonimowości. Po drugie, redukcja fenomenologiczna oznacza odsłonięcie tezy naturalnego nastawienia jako przeżycia konstytuującego byt świata. Po trzecie, świadomość refleksyjnie zobiektywizowana nie jest absolutną subiektywnością, jako że absolutna subiektywność stanowi świadomość anonimowo funkcjonującą. Po czwarte, anonimowość absolutnej subiektywności nie pozostaje w sprzeczności z fenomenologiczną zasadą wszelkich zasad, ponieważ apodyktyczna oczywistość "Ja jestem" okazuje się anonimową oczywistością. Rozprawa stanowi pierwszą w literaturze przedmiotu monografię poświęconą problematyce anonimowości w Husserlowskiej filozofii i jest adresowana nie tylko do filozofów specjalizujących się w zakresie fenomenologii, lecz także do tych czytelników, którym nie jest obca problematyka granic poznania, wewnętrznej struktury podmiotowości, źródeł kryzysu europejskiego człowieczeństwa i możliwości jego przezwyciężenia.
    Piotr Łaciak - doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego. Jest redaktorem wydawnictwa ciągłego "Folia Philosophica".
    Zajmuje się epistemologią i filozofią transcendentalną.
    Autor trzech monografii: Wczesny Derrida. Dekonstrukcja fenomenologii. Wydawnictwo Baran i Suszczyński (Kraków 2001);Struktura i rodzaje poznania "a priori" w rozumieniu Kanta i Husserla. Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego (Katowice 2003); Anonimowośćjako granica poznania w fenomenologii Edmunda Husserla. Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego (Katowice 2012).
    W 2005 roku za rozprawę Struktura i rodzaje poznania "a priori" w rozumieniu Kanta i Husserla przyznano mu główną nagrodę w pierwszym konkursie Polskiego TowarzystwaFenomenologicznego na najlepszą książkę polskiego autora z dziedziny fenomenologii w latach 2[zasłonięte]002-20. [05.02.2013]




    Zapraszamy

    • 1. Zapoznaj się ze stroną o nas
    • 2. Każdą przesyłkę wysyłamy w specjalnym tekturowym opakowaniu (albo kopercie bąbelkowej) chroniącym produkty w trakcie transportu.
    • 3. Przesyłkę wysyłamy listem poleconym, priorytetowym lub kurierem.
    • 4. Do każdego zamówienia wystawiamy imienną fakturę Vat.
    • 5. Sprawdź nasze komentarze