Urodzony w 1960 roku. Studia artystyczne w dziedzinie grafiki odbył na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i w Poznaniu, gdzie w 1985 roku, w pracowni technik metalowych prof. Tadeusza Jackowskiego, uzyskał dyplom. Zajmuje się grafiką artystyczną, malarstwem, ilustracją książkową i prasową oraz projektowaniem publikacji. Jest autorem cykli graficznych: „Jak w teatrze” (akwaforta, akwatinta) – 1995, „Nigdy nie mów do mnie: lalka” (offset) – 1998, „Przyspieszony kurs pilotażu” (druk cyfrowy) – 2000, „Odurzająca skłonność” (akwaforta, tempera) – 2007, „Pierwszych piętnaście sekund” (linoryt) – 2009 i „Druki ulotne” (akwaforta, tempera) – 2012. Miał szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, w Czechach, Niemczech, Francji, Włoszech i w USA. Jest laureatem kilku nagród m.in. I nagrody na Krakowskim Ogólnopolskim Konkursie na Artystyczny Plakat – „Plakat Roku 1998”.
W swych pracach Andrzej Sznejweis kreuje przestrzeń oryginalnej poetyki zestawiając w nieoczekiwany sposób świat przyrody z przedmiotami codziennego użytku lub tworami cywilizacji (choć zawsze w wydaniu odrobinę oddalonym od teraźniejszości – archaiczny gramofon, telefon z tarczą, latarnia gazowa…). Delikatnie używając koloru stwarza nastrój nieuchwytnej tęsknoty, pragnienia ucieczki przed natłokiem słów i informacji. Nie stroni również od groteski i gorzkiego humoru. Jego niewielkich formatów akwaforty cechuje precyzja wykonania i dopracowanie szczegółu drobną, kunsztowną kreską, natomiast linoryty, plakaty artystyczne i ilustracje charakteryzuje synteza i ekspresja. Artysta związany jest z Opolem. Wiele lat poświęcił pracy dydaktycznej, był także kuratorem szeregu wystaw środowiskowych.
Strona internetowa artysty: www.schneeweiss.pl
Wystawiona na sprzedaż grafika Andrzeja Sznejweisa jest jedną z kilkunastu ilustracji do książki Teresy Rudowicz "Podobno jest taka rzeka", wydanej przez Zaułek Wydawniczy "Pomyłka" w roku 2012 (książkę kupic można w dziale książki/poezja polska). Grafiki zostały wydrukowane i zaprezentowana w dniu premiery ksiązki w jednym sygnowanym egzemplarzu. Grafika posiada wymiar: 300 x 300 mm, w kremowym paspartu oraz w oprawie o wymiarach 525 x 525 x 50 (jak na zdjęciu).