Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Anatomia prawidłowa człowieka tomy 1-8 SKAWINA

25-06-2015, 8:21
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 188.21 zł     
Użytkownik ksiegarz-pl
numer aukcji: 5392996539
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 10   
Koniec: 25-06-2015 08:14:26

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Anatomia prawidłowa człowieka

 

tomy 1-8 komplet

 

Skawina Andrzej

 

 

Kończyna górna Kończyna dolna Pierwszy z podręczników uczelnianych, w serii "Anatomia prawidłowa cztowieka" pod redakcją prof. dr. hab. med. Andrzeja Skawiny, dotyczy budowy anatomicznej kończyny górnej oraz kończyny dolnej.

Niniejsze opracowanie, o charakterze kompendium, zostało przygotowane bardzo starannie pod względem merytorycznym na podstawie wieloletniego doświadczenia dydaktycznego Katedry Anatomii Prawidłowej i, co ważne, uwzględniające najnowsze, aktualnie obowiązujące nazewnictwo anatomiczne.
Podręcznik w sposób jasny i systematyczny omawia całościowo budowę anatomiczno-czynnościową obu kończyn, która została zilustrowana właściwie dobranymi i starannie wykonanymi, techniką kreskową, rycinami.
Dodatkowy walor opracowania stanowi przystępne omówienie rozwoju osobniczego obu kończyn u człowieka z uwzględnieniem przekształceń, które zachodzą w ich budowie, a zwłaszcza w zakresie układu naczyniowego (zmiany w nazewnictwie przekształcających się odcinków układu tętniczego oraz żylnego), co poglądowo zilustrowano na odpowiednich schematach.

Książka stanowi nowoczesne, wartościowe opracowanie, skierowane do studiujących na wydziałach lekarskich, jak również przyrodniczych.

 

Oprawa: Miękka
Format: 17.0x23.5cm
Liczba stron: 194

Klatka piersiowa  kolejny, drugi już tom podręcznika Anatomia prawidłowa człowieka pod redakcją prof. dr. hab. med. Andrzeja Skawiny, został opracowany zgodnie z założeniami ujęcia całości podręcznika. Zawiera część opisową dotyczącą budowy ścian klatki piersiowej, a także zawartych w niej narządów. Analizuje wzajemne stosunki topograficzne struktur stanowiących zawartość jam klatki piersiowej, ujmując je w sposób dokładny i plastyczny. Na szczególną uwagę zasługuje część embriologiczna obejmująca podstawowe informacje z zakresu rozwoju serca i układu naczyniowego oraz oddechowego, stanowiąca cenne uzupełnienie całości. Wszystkie wymienione części są opracowane bardzo starannie, z dużą znajomością materiału, przy zastosowaniu prawidłowego, aktualnie obowiązującego mianownictwa polskiego i łacińskiego, z dobrze dobranymi rycinami. Tom ten może służyć nie tylko jako podręcznik wprowadzający w wiedzę medyczną, z zakresu klatki piersiowej, studentów Wydziału Lekarskiego i Oddziału Stomatologii oraz innych medycznych kierunków, ale także jako wartościowa pomoc dla lekarzy praktyków w ich codziennej pracy.

 

Oprawa: Miękka
Format: 17.1x24.0cm
Liczba stron: 151

 

 

Osteologia trzeci z kolei tom podręcznika Anatomia prawidłowa człowieka pod redakcją prof. dr. hab, med. Andrzeja Skawiny, stanowi wprowadzenie do anatomii poszczególnych części ciata, począwszy od kończyn górnych i dolnych, poprzez tułów, do głowy i szyi. Dział osteologii zawiera omówienie podstawowych składników układu kostnego, a także wprowadzenie do rozwoju jego poszczególnych elementów. Na uwagę zasługuje szczegółowy opis szkieletu osiowego, szkieletu klatki piersiowej oraz kończyn w połączeniu z dokładnym i plastycznym opisem składników poszczególnych stawów oraz innych połączeń kości wraz z mechanicznymi aspektami tego zagadnienia. Dobrze dobrane ryciny są także niewątpliwym walorem tej interesującej pozycji podręcznikowej, a ich opracowanie na podstawie znanych podręczników światowych w sposób niewątpliwy przybliży Czytelnikom zagadnienia anatomiczne.

 

 

978[zasłonięte][zasłonięte]33220

Oprawa: Miękka
Format: 17.1x24.0cm
Liczba stron: 134
WYD. U. Jagielońskiego

Czaszka, czwarty tom podręcznika akademickiego realizowanego pod redakcją prof. dr. hab. med. Andrzeja Skawiny, stanowi słusznie osobno ujęty opis tej całkowicie odrębnej części układu kostnego człowieka. Wyraźnie zaznaczono istnienie odmiennych rodzajów kości, tzw. kości pneumatycznych i specjalnego typu kości płaskich. Dokładnie opracowano jamy i doły czaszki, ich ściany, wzajemne połączenia, co jest niewątpliwą podstawą do zrozumienia i wyobrażenia sobie zawartości tych przestrzeni, a będzie tematem odrębnego tomu podręcznika. Scharakteryzowano połączenia kości czaszki, które są przykładem wszystkich rodzajów połączeń kości, takich jak: więzozrosty, chrząstkozrosty, kościozrosty i stawy.
Format: 17.5x24.0cm
Liczba stron: 104

Miednica kolejny, piąty już tom podręcznika Anatomia prawidłowa człowieka pod redakcją prof. dr. hab. med. Andrzeja Skawiny pt. Miednica zawiera opis dolnej części tułowia, uformowanej w postaci kostnego pierścienia i zawartości wypełniającej jamę miednicy, stanowiącej dolną część jamy brzusznej. Zgodnie z założeniem ujęcia topograficznego catości materiału, opracowanie jest dokładne, prawidłowo zestawione i wyczerpujące. Podkreślono odmienność zawartości jamy miednicy związaną z płcią. Jasno i precyzyjnie przedstawiono wspólne pochodzenie rozwojowe narządów płciowych męskich i żeńskich, nawiązując szeroko do kliniki w pełnym tego słowa znaczeniu. Ujęcia topograficzne poszczególnych odcinków przestrzennych miednicy, wzajemnych stosunków narządów i ich zaopatrzenia w naczynia krwionośne, chłonne i nerwy, są dokładne i precyzyjne. Tom ten stanowi cenny i ważny fragment całości podręcznika, przydatny zapewne nie tylko studentom pierwszego roku Wydziału Lekarskiego, ale i lekarzom praktykom, pragnącym przypomnieć sobie podstawowe wiadomości z zakresu anatomii miednicy.
Oprawa: Miękka
Format: 17.0x24.0cm
Liczba stron: 108
Szyja i głowa jest szóstym tomem z cyklu Anatomia prawidłowa człowieka pod redakcją Andrzeja Skawiny. Wprowadzeniem do tej części są wiadomości ogólne dotyczące wspólnej powłoki oraz układu mięśniowego i systemu krążenia, ze szczególnym podkreśleniem anatomii układu chłonnego. Zawiera opis powłok czaszki, układu mięśni związanych z twarzoczaszką, modelujących wygląd twarzy oraz opis początkowych odcinków układu oddechowego i pokarmowego, a także przydanych im gruczołów.
Szyja, mająca oparcie w kręgosłupie szyjnym, ma własny zestaw mięśni charakteryzujących się różnokierunkowym przebiegiem, tworzących specyficzny układ w postaci mankietu otaczającego narządy i gruczoły tej części ciata. Układ naczyniowy tętniczy szyi i gtowy jest obfity, wspólny dla powłok i narządów, odrębny dla zawartości czaszki -mózgowia. Odpływ krwi żylnej tworzy na sklepieniu czaszki trójwarstwo-wy układ, związany ze specyfiką struktury kości pokrywowych czaszki i zróżnicowaniem tkanki łącznej w postaci trzech opon mózgowych. Osobnym zagadnieniem, które poruszają autorzy, są narządy zmysłów, reprezentowane przez wysoce skomplikowane układy, jak zmysł wzroku i słuchu, a także te, które mają postać bardziej prymitywną, jak węch i smak. Ciekawie ujęta jest część embrionalna, przedstawiona w postaci krótkiego opisu rozwoju łuków i kieszonek skrzelowych oraz innych narządów szyi i głowy.

Oprawa: Miękka
Format: 17.1x24.0cm
Liczba stron: 251
Brzuch, przedostatni tom uczelnianych podręczników redagowanych przez prof. dr. hab. Andrzeja Skawinę, stanowi uzupełnienie anatomicznego opisu tułowia. Podobnie jak pozostałe części - zajmuje się opisem ścian i zawartości. Na szczególną uwagę zasługują ściany brzucha, złożone z mięśni i tworów łącznotkankowych, a zwłaszcza ściana przednia, która ma charakterystyczny i ciekawy układ mięśni, nadający jej niezwykłą wytrzymałość. Wyjątkowo obfita zawartość wypełnia jamę brzuszną, która w istocie stanowi złożony układ wąskich szczelin.
Wśród narządów znajdujących się w jamie brzusznej wyróżniamy znaczną część układu pokarmowego oraz struktury związane z układem moczowym. Dla celów klinicznych szczególne znaczenie ma położenie narządów w stosunku do ścian i narządów sąsiednich. Położenie to jest zmienne, zwłaszcza w okresie rozwoju - praktycznie żadna część układu pokarmowego i moczowego nie rozwija się w sposób jednoznacznie prosty i w miejscu ostatecznego położenia. Stąd też wiele zmian o większym i mniejszym znaczeniu w obrazie narządów in situ i charakterystyczna zmienność fałdów i zachyłków otrzewnej.

Ośrodkowy układ nerwowy jest już ostatnim tomem podręcznika Anatomia prawidłowa człowieka pod redakcją prof. dr. hab. med. Andrzeja Skawiny. Tom ten zawiera pełne dane o ośrodkowym układzie nerwowym. Bardzo istotna i cenna jest część wstępna, zawierająca zestawienia i wyjaśnienia pojęć i nazw związanych ze strukturami ośrodkowego układu nerwowego. Opis zewnętrznej i wewnętrznej budowy mózgowia i rdzenia kręgowego zawiera dużo szczegółów, ale są one konieczne do zrozumienia czynności ośrodkowego układu nerwowego, sterującego wszystkimi czynnościami organizmu. Jasno i przejrzyście omówiono rozwój, a także osłony w postaci opon i unaczynienie wszystkich części składowych omawianego układu.
Oprawa: Miękka
Format: 17.1x24.0cm
Liczba stron: 160

wysyłka :

1 aukcja lub 1 przedmiot - poczta polska

kilka aukcji lub sztuk wysyłka kurierem

 

REGULAMIN SKLEPU NA STRONIE O MNIE

kupujesz wypełnij - formularz płacę niezależnie od formy płatności


DANE DO PRZELEWU:

P.P.H.U Najbar Mirosław

ul.Batorego 24

43-100 Tychy

ING BANK ŚLĄSKI 92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368