Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Anatomia emocjonalna - Stanley Keleman

29-03-2015, 17:53
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 66 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 66 zł     
Użytkownik Eneteia_pl
numer aukcji: 5133383611
Miejscowość Warszawa
Kupiono sztuk: 2    Licytowało: 2    Wyświetleń: 30   
Koniec: 29-03-2015 16:44:04

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 0.50 [kg]
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2015
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

ENETEIA Wydawnictwo Psychologii i Kultury Psychologia Psychoterapia Filozofia Kultura Socjologia Pedagogika Religia Antropologia




Kontakt Dane teleadresowe Sprawdź inne aukcje Xobacz komentarze Płatność, wysyłka Płątności, wysyłka, informacje




Anatomia emocjonalna - Stanley Keleman
Anatomia emocjonalna
Struktura doświadczenia

Autor: Stanley Keleman
Liczba stron: 162
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Wydanie: pierwsze
Tłumaczenie: Adam Polański
ISBN: 978-83-[zasłonięte]294-1-5
Wydawnictwo: Centrum Pracy z Ciałem
Format: 210 x 280 mm
Cena detaliczna: 72,00 zł

Książka nowa, prosto z wydawnictwa.
Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.

„Życie tworzy kształty” – w ten sposób Stanley Keleman rozpoczyna doskonałą książkę z dziedziny psychologii somatycznej Anatomię emocjonalną, w której przedstawia oryginalne spojrzenie na połączenie pomiędzy anatomią a odczuwaniem. Keleman opisuje indywidualny kształt jako dynamiczną interakcję pomiędzy historią emocjonalną jednostki a uwarunkowaniem genetycznym. Jest to wciąż trwający proces, w którym emocje, myśli i doświadczenia stają się ucieleśnione. Struktura, nasza jednostkowa forma, jest tym, co warunkuje codzienne wydarzenia.

"Wierzę w kształty. Wierzę, że wszystko, co dobre, posiada kształt. Dzięki kształtom wiemy, kim i gdzie jesteśmy w naszym wszechświecie. Pokaż mi kształty i formy, jakie człowiek nadaje swojemu życiu, a powiem ci, czy jest mistrzem, czy ofiarą tego życia".
Gail Godwin, autorka Glass people

Emocje nie istnieją bez anatomii.

Uczucia są spoiwem utrzymującym nasz kształt.

Ta książka rewiduje założenia zarówno anatomii, jak i psychologii. Tradycyjna anatomia przedstawia ilustracje, które są dwuwymiarowe i są to raczej wyobrażenia natury niż sama natura. Nie ma tutaj najbardziej istotnego elementu, jakim jest życie emocjonalne. Z kolei psychologii związanej z badaniem emocji brakuje anatomicznego zrozumienia. Anatomia emocjonalna łączy kształt i uczucia.

W pierwszej części Anatomii emocjonalnej autor przedstawia embriologię, powstawanie kształtu ludzkiego ciała. Molekuły i komórki tworzą skupiska, które następnie tworzą warstwy, tuby, tunele i kieszenie, nadając strukturę życiu w płynnej formie i tworząc przestrzeń dla ludzkiej świadomości. Dany kształt ulega zmianie pod wpływem historii emocjonalnej, znaków odciśniętych przez miłość i rozczarowania, zagrożenia i napaści, wyzwania i stresy ludzkiej egzystencji.

W pozostałej części książki Keleman prezentuje cztery podstawowe wzorce zaburzeń somatycznych – wzorzec sztywny, zwarty, nabrzmiały i zapadnięty – opisuje sposób, w jaki funkcjonują i pokazuje możliwość zmiany. Życiowe wyzwania i indywidualne na nie reakcje tworzą kształty używane do wyrażania pobudzenia, potrzeb, miłości, troski oraz seksualności. Te uczucia są podstawą związków międzyludzkich i społecznych.

Anatomia emocjonalna wraz z 120 ilustracjami i towarzyszącym im tekstem jest bezcenna zarówno dla osób zajmujących się pomocą innym, jak również dla każdego zainteresowanego swoim ciałem i wpływem doświadczanych emocji na jego kształt. 

Spis treści

Wprowadzenie
1. Stworzenie
Od komórek do tub
Pulsująca pompa
Od ruchliwości do ruchu
2. Plan ciała
Mięśnie
Kości
Drzewo naczyniowe
Oddychanie
Mózg i układ nerwowy
Niewidoczna warstwa: płynność, czucie, hormony i emocje
Anatomia jako tożsamość
3. Zagrożenie formy
Pionowa postawa ciała i zagrożenie
Zagrożenie, zaniepokojenie, stres
Zbyt napięty i zbyt wiotki: ucieleśnienie doświadczenia stresu
Stres i ekspresja emocjonalna
4. Wzorce zaburzeń somatycznych
Struktury nadmiernie napięte i wiotkie
Struktura sztywna
Struktura zwarta
Struktura nabrzmiała
Struktura zapadnięta
Porównania strukturalne
5. Rzeczywistość somatyczna
6. Interakcje somatyczne


O Autorze

Stanley Keleman jest pionierem w dziedzinie badania ciała i jego połączenia z emocjonalnymi, psychologicznymi, seksualnymi i imaginacyjnymi aspektami ludzkiej egzystencji. Praktykuje i rozwija psychologię somatyczną od ponad 30 lat. Urodzony w Brooklynie, obecnie mieszka w Berkley, w Kaliforni, gdzie prowadzi indywidualną i grupową terapię oraz jest dyrektorem Center for Energetic Studies.