Opis
Wydawnictwo Wyd. Uniwersytetu w Olsztynie
ISBN [zasłonięte]978-8399-720-3
Olsztyn 2011, wydanie 1, format 140 x 240, objętość 128 str., oprawa miękka
Książka jest kontynuacją publikacji Zwierzęta amatorskie i towarzyszące pod redakcją M. O. Lorka i A. Gugołka (2008). Zawiera opis m.in. skoczka pustynnego, susła, nutrii, walabii, lotopałanki, żenety, mangusty, surykatki, norki, skunksa, jenota, małp. Zamysłem autorów było przekazanie rzetelnej wiedzy z zakresu hodowli i biologii wybranych gatunków ssaków mało rozpowszechnionych w hodowli amatorskiej.
Moda na coraz „dziwniejsze" gatunki opanowuje światową hodowlę zwierząt amatorskich i towarzyszących, pojawiają się gatunki zaliczane do innych grup zwierząt, np. gospodarskich (świnie miniaturowe), dzikich (skunksy, mangusty), futerkowych (norki, jenoty, nutrie), które świetnie nadają się do hodowli amatorskich. Opisy poszczególnych gatunków powstały na podstawie literatury naukowej, ale i własnych obserwacji, badań i doświadczeń hodowlanych autorów, nabytych podczas prowadzonej hodowli, praktyk w fermach i ogrodach zoologicznych.
Zwierzęta amatorskie i towarzyszące
Prawo a zwierzęta amatorskie
Egipski skoczek pustynny
Myszy egzotyczne
Suseł Richardsona
Nutria
Jeż pigmejski
Walabia Bennetta
Lotopałanka karłowata
Żeneta
Mangusta lisia
Surykatka
Szopowate
Norka amerykańska
Skunks zwyczajny
Jenot ussuryjski
Małpy
Kupując na kilku naszych aukcjach za wysyłkę płacisz tylko raz - jej koszt zależny jest od wagi książek, o kalkulację kosztów prosimy pytać w mailu. Kupujący otrzyma paragon lub fakturę.