Przedmiotem aukcji jest alkomat elektroniczny
Urządzenie to idealnie nadaje się dla użytkowników indywidualnych do samokontroli jak i dla przedsiębiorców do sprawdzania trzeźwości pracowników.
Alkomat jest precyzyjnym testerem o zakresie pomiarowym 0,00 – 2,00? (BAC) i dokładności do +/-10‰ części promila.
- Punkt wyłączenia alarmu 0,2 ‰
-Czas uruchamiania <10 sek
-Czas pomiaru <8 sek
Zasilany dwiema bateriami typu AAA LRO3 1,5 V (urządzenie nie zawiera baterii) Zakres środowiska pracy urządzenia jest dosyć szeroki tzn.: temperatura od -10 do +50 °C i wilgotność < 95%
Niewątpliwe zalety alkomatu to bardzo duża precyzja wykonania, powtarzalność pomiarów.
Alkomat posiada układ sprawdzający stan sensora przed każdym pomiarem, który uniemożliwia przeprowadzenie kolejnego testu zanim sensor (czujnik) nie zostanie całkowicie oczyszczony z oparów alkoholu znajdujących się w komorze pomiarowej.
Dopuszczalna maksymalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy w Polsce wynosi 0,2 promila.
Użytkowanie:
Przed użyciem należy włożyć baterie do alkomatu (baterie nie są w zestawie).
Następnie należy nacisnąć przycisk znajdujący się z przodu urządzenia, powinna zapalić się czerwona lampka, a na wyświetlaczu pojawi się napis WAIT, informujący o uruchamianiu się testera. Po upływie 10 sek. i pojawieniu się na wyświetlaczu znaku C oraz napisu BLOW - alkomat jest gotowy do pracy. Należy wziąć głęboki oddech i niezwłocznie rozpocząć wdmuchiwanie powietrza w kierunku górnej części urządzenia (trzymając go w odległości około 3-4cm od ust). Powietrze należy wydmuchiwać, aż do momentu usłyszenia sygnału dźwiękowego. Wynik pomiaru pojawia się na wyświetlaczu przez ok. 8 sek., po tym czasie urządzenie automatycznie się wyłącza.
Procedura określenia utrzymywania się alkoholu w organizmie:
- odczekać min. 20-40 minut po zakończeniu spożycia alkoholu. przepłukać usta, nie palić, nie pić, nie jeść.
- wykonać 1-sze badanie, zapisać wynik i odczekać dokładnie 20 minut.
- wykonać 2-gie badanie, zapisać wynik i odczekać dokładnie 20 minut.
- powtarzać powyższą procedurę tak długo aż otrzyma się 3 malejące wyniki np. 0.60‰,0.55‰,0.50‰ Pamiętaj dokładnie co 20 minut!!!
- wynik z 3-go malejącego badania odejmuje się od 1-go malejącego - ponieważ badania wykonuje się co 20 minut (3x20=60), otrzymujemy ilość alkoholu jaką dany organizm spala w ciągu 1 godziny. Dla przykładu 0.1‰.
- dzieląc wynik ostatniego badania przez "spalanie na godzinę", a otrzymujemy liczbę godzin, potrzebną by móc prowadzić. W naszym przykładzie 0.5‰/0.1‰/h = 5h.