Alkala N prosz. 150 g
W sporcie wyczynowym mamy do czynienia ogólnie rzecz biorąc z nadmiarem produkcji kwasów przez pracujące mięsnie. W przypadku wysiłków beztlenowych jak sprint – zwiększa to dodatkowo obciążenie kwasami. Ponieważ zdolność usuwania kwasów w organizmie sportowca dla każdego jest indywidualna należy często ocenić tzw próg mleczanowy wiąże on się ogólnie rzecz biorąc ze sprawnością płuc, wątroby, nerek, która wynika z genów ewentualnie istnieją zaburzenia w nich o podłożu humoralnym. Nie mniej jednak każdy zawodnik wymaga zwiększanej ilości środków alkalizujących, jakim są zasady, odpowiednie minerały i witaminy.
Alkala był stosowany przez kadrę niemiecką na olimpiady w Atenach i można stosować sam lub w postacie drinku alkalicznego.
ALKALA N i ALKALA T to idealne preparaty zasadowe łagodzące objawy w ostrych stanach chorobowych. Preparat zawiera składniki zapobiegające zakwaszeniu organizmu, które może być spowodowane różnymi czynnikami, np. dietą oraz wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Został on stworzony z myślą o osobach borykających się z kłopotami żołądkowymi takimi jak: zgaga, kwaśne odbijanie i wymioty, wzdęcia, nudności, uczucie wypełnienia, ucisk w żołądku, które są typowymi objawami nadkwaśności żołądka i jelit. ALKALA neutralizuje skutki nadużycia alkoholu pomaga likwidować objawy kaca. Dzięki swojemu specjalnie dobranemu składowi ALKALA N oczyszcza organizm z nadmiaru kwasów wywołujących kłopoty z przemianą materii, a tym samym pomaga przywrócić naturalną równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Do preparatu zostały dołączone paski-testery pH, dzięki którym możliwa jest codzienna kontrola równowagi kwasowo-zasadowej.
Alkala TALKALA T zawiera wodorowęglan sodowy (Natriumhydrogencarbonat) i dostępny jest w postaci tabletek. ALKALA N w postaci proszku zawiera głównie wodorowęglan sodowy (Natriumhydrogencarbonat) i wodorowęglan potasowy (Kaliumhydrogencarbonat) oraz cytrynian sodu (Natriumcitrat). Jest to zatem idealny preparat szybko przywracający równowagę gospodarki kwasowo-zasadowej, z jednej strony dzięki ochronnemu działaniu wodorowęglanu sodowego, z drugiej zaś poprzez dostarczanie jonów potasu i wreszcie poprzez dostarczanie soli słabego kwasu organicznego. Słabe kwasy organiczne mogą być metabolizowane w organizmie zasadowo, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia ilości protonów w tkankach.
Nadprodukcja kwasów przy nadmiernym spożyciu alkoholu wiąże się głownie ze sprawnością wątroby. W wyniku spożycia alkoholu wzrasta ilości ketokwasów w organizmie prowadzi to zakwaszenia, które najczęściej jest kompensowane przez oddychanie. Podawanie środków alkalizujących i poprawiających zdolność detoksykacji wątroby np. ornityna prawdzie do lepszej utylizacji kwasów. Aby unikać te objawy, można stosować również Alkala N lub w postaci drinku alkalicznego.