Płatność
Wpłata na konto bankowe (przelew przedpłata)
Bank Ochrony Środowiska
841[zasłonięte]114421[zasłonięte]40704[zasłonięte]002
W tytule przelewu należy wpisać numer aukcji oraz nick
Gotówka przy odbiorze osobistym
Wysyłka
Wysyłka w ciągu 48 godzin po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym
Odbiór osobisty
ul. Lubartowska 56 w Lublinie
Kontakt z nami
ul. Lubartowska 56
20-094 Lublin
tel./fax: 81 [zasłonięte] 32
tel. kom.: 603 [zasłonięte] 381
pon.-pt.: 8.00-19.00
soboty: 10.00-15.00
Alergie - pytania i odpowiedzi
Autor: Jakimowicz-Klein B.
Wydawca/Producent: Astrum
Wydanie, Rok wyd.: I, 2004
Ilość stron: 166
Format: 12,5 x 19,5 cm
Oprawa: miękka
ISBN: 083[zasłonięte]71871
Opis:
Alergia jest jedną z najczęściej występujących w XXI wieku. Jeszcze w ubiegłym stuleciu cierpiał na nią zaledwie 1% społeczeństwa, dzisiaj – przeszło 1/5 całej populacji. Statystyki są alarmujące: co 20 osoba nie może się pozbyć uciążliwej wysypki, a co 5 – kataru siennego. Na ataki astmy narażone jest co 14 dziecko, przy czym liczba ta nieustannie wzrasta, szczególnie w krajach rozwiniętych gospodarczo. Jak twierdzą fachowcy, to właśnie postęp cywilizacyjny, a także nieodpowiednia dieta, towarzyszący nam stres oraz zmienność klimatu sprzyjają powstawaniu alergii. Schorzenie to jest bowiem ściśle związane z zaburzeniem adaptacji układu immunologicznego człowieka do nowych warunków środowiskowych. Niniejsza książka jest doskonałym vademecum, z którego można dowiedzieć się, czym jest ta choroba, jak można ją leczyć, jak złagodzić jej objawy i co robić, żeby się przed nią ustrzec.
|
Spis treści: Wstęp I. VADEMECUM ALERGIKA 1. Czym jest alergia? 2. Jakie są przyczyny występowania chorób alergicznych? 3. Jakie są objawy chorób alergicznych? 4. Co powinniśmy wiedzieć o alergenach? 5. Co to jest wstrząs anafilaktyczny? 6. Jakie są rodzaje alergii? 7. Jak rozpoznać choroby alergiczne? 8. Jak postępować w przypadku chorób alergicznych?
II. ASTMA O PODŁOŻU ALERGICZNYM U DOROSŁYCH 1. Czym jest astma oskrzelowa? 2. Dlaczego powstaje skurcz oskrzeli? 3. Jakie są objawy astmy? 4. Na jakie niepokojące objawy powinno się zwracać uwagę? 5. Jakie są rodzaje astmy oskrzelowej? 6. Jaki przebieg ma astma? 7. Czy astma jest dziedziczna? 8. Jakie są przyczyny występowania astmy? 9. Jakie czynniki wyzwalają ataki astmy? 10. W jaki sposób rozpoznaje się astmę? 11. W jaki sposób można leczyć astmę? 12. Jak przyjmuje się leki przeciw astmie? 13. Jak należy zachować się w razie ataku astmy? 14. Czy z astmy można się wyleczyć? 15. Jaką rolę w leczeniu astmy oskrzelowej odgrywa medycyna 16. naturalna? 16. Jak powinna wyglądać dieta w astmie? 17. Czy astmatyk powinien zrezygnować z uprawiania sportu? 18. Jak powinien być zorganizowany urlop astmatyka? 19. O czym astmatyk powinien pamiętać?
III. ALERGIE U DZIECI 1. Jak zapobiegać alergii przed urodzeniem się dziecka? 2. Czy można zapobiec, zmniejszyć nasilenie lub opóźnić wystąpienie pierwszych objawów alergii? 3. Czy pora urodzin ma wpływ na skłonność do alergii? 4. Czym jest alergia u dzieci? 5. Co to jest skaza atopowa? 6. W jaki sposób rozpoznaje się alergię u dzieci? 7. Jak sprawdzić, czy małe dziecko ma alergię? 8. Jakie są rodzaje alergii u dzieci? 9. Czym jest alergia pokarmowa u dzieci? 10. Jakie są główne objawy atopowego zapalenia skóry (AZS) u dzieci? 11. Kiedy mówimy o wyprysku kontaktowym u dzieci? 12. Jakie czynniki wywołują pokrzywkę u dzieci? 13. Kiedy nawracający katar ma podłoże alergiczne? 14. Czym jest gorączka sienna? 15. W jaki sposób zapobiega się chorobom alergicznym u dzieci? 16. Czy z alergii się wyrasta? 17. Jak nauczyć dziecko żyć z chorobą alergiczną? 18. O czym powinni pamiętać rodzice dziecka alergicznego w wieku szkolnym?
Adresy niektórych poradni alergologicznych Słowniczek ważniejszych terminów Bibliografia
|