Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ALCEA - MALWA POJEDYNCZA Czarna 1 kłącze

18-01-2012, 2:46
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 2.20 zł     
Użytkownik flora-trade-pl
numer aukcji: 2035947056
Miejscowość Internet
Wyświetleń: 16   
Koniec: 13-01-2012 20:59:23
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

ALCEA - MALWA POJEDYNCZA 1 kłacze

Malwa czarna (Prawoślaz wysoki) - Althaea rosea (syn. Alcea rosea) 16-03-2009
Związki śluzowe z kwiatu malwy czarnej mają działanie osłaniające na błony śluzowe gardła, antocyjany działają przeciwzapalnie. Kwiat malwy stosowany jest jako lek przeciwkaszalowy, powlekający. Dzięki związkowi o działaniu estrogennym wchodzi w skład mieszanek stosowanych w czasie okresu przekwitania.

OPIS ROŚLINY I WYSTEPOWANIE

Malwa czarna lub malwa ogrodowa nosi prawidłową nazwę – prawoslaz wysoki – to przepiękna roślina, roczna lub dwuletnia, chętnie uprawiana w ogrodach. Ma duże, piękne, niezwykle dekoracyjne kwiaty od barwy białej aż do ciemnego fioletu.
Nazwa wywodzi się z greckiej althein - leczyć lub althos - lek, co łączy się z jej leczniczymi właściwościami. Pochodzi z Azji Mniejszej i Półwyspu Bałkańskiego. Malwa jest uprawiana w wielu krajach, również w Polsce, jako roślina ozdobna i lecznicza. 

PODSTAWOWE SUBSTANCJE CZYNNE

Kwiaty malwy czarnej zawiera 8-12% związków śluzowych, antocyjanów, garbniki, pektyny, żywice, niewielkie ilości olejków, związki mineralne oraz mało poznany hormon roślinny o działaniu estrogennym.

DZIAŁANIA I ZASTOSOWANIA

Zawarte w kwiecie malwy związki śluzowe działają osłaniająco i powlekająco na błony śluzowe jamy ustnej i gardła, ułatwiają odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w gardle. Antocyjany działają przeciwzapalnie. Kwiat malwy czarnej stosowany jest jako lek przeciwkaszlowy, w nieżytach górnych dróg oddechowych oraz w zapaleniu błony śluzowych jamy ustnej i gardła, w nieżycie oskrzeli, chrypce, w trudnościach odkrztuszania i w suchym kaszlu. Stosowany jest również w dolegliwościach żołądkowych, chorobach pęcherza moczowego, zwłaszcza u dzieci i osób starszych. Zewnętrzne jest używany do płukania i gardła w zapaleniu migdałów i dziąseł, ponadto do okładów i przemywań w niektórych schorzeniach skórnych.