Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Album na 1$ Eisenhower + 1$ Anthony USA ..NOWOŚĆ

04-07-2015, 7:57
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 29.99 zł      Aktualna cena: 24.99 zł     
Użytkownik AdamLasVegas
numer aukcji: 5480913827
Miejscowość KONIN
Wyświetleń: 17   
Koniec: 04-07-2015 08:06:55
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

    UNITED STATES OF AMERICA       

 

Stany Zjednoczone Ameryki

Album na monety 1 dolarowe Eisenhower  USA z lat 1971 do 1978r. razem jest miejsc na 19 monet + 1 moneta  jako rewers . Oraz  dodatkowo miejsce na 1 dolarówki Susan B. Anthony razem jest 11 pól + 1 miejsce na rewers .. Album jest nowy i bardzo dobrze wykonany .  

 

  

Uwaga !!! Kupujesz 1 Album bez monet !!!

 

 

 

 

Ciekawostki ...

 

Lata 1[zasłonięte]971-19 (Eisenhower)

Dyrektor mennicy Gary Brooks zlecił wykonanie projektu monety Frankowi Gasparro który rozpoczął pracę nad monetą już w 1970 roku. Na awersie znalazła się oczywiście postać prezydenta Eisenhowera patrzącego w lewą stronę. Nad głową napis LIBERTY ("Wolność"), pod podbródkiem motto IN GOD WE TRUST ("W Bogu nasze zaufanie") a pod cala głową rok. Rewers monety został natomiast poświęcony pierwszemu lądowaniu człowieka na księżycu i misji Apollo 11. Na rewersie projektant umieścił orła lądującego na księżycu trzymającego w szponach oliwną gałązkę pokoju. Po lewej stronie monety widać jakby w oddaleniu mały zarys kuli ziemskiej. Ponad orłem napis E PLURIBUS UNUM ("Z wielu uczynione jedno") a wokół orła umieszczono 13 gwiazdek. Wokół górnej krawędzi monety napis UNITED STATES OF AMERICA a na dole oznaczenie nominału ONE DOLLAR ("Jeden dolar") nałożone na powierzchnię księżyca. Monety te były wybijane w dwóch wersjach: jako zwykłe obiegowe bez srebra oraz kolekcjonerskie zawierające 40% srebra. Generalnie monety z Eisenhowerem były wydawane w latach 1[zasłonięte]971-19. W latach 1[zasłonięte]975-19 w ramach programu uczczenia 200-lecia niepodległości Stanów Zjednoczonych zmieniono rewersy w monetach QUARTER DOLLAR ("Ćwierć dolara"), HALF DOLLAR ("Pół dolara") oraz w jednodolarówkach. Na wszystkich tych monetach umieszczono jednakową datę 1[zasłonięte]776-19. Rewers monety rocznicowej jednodolarowej został zaprojektowany przez Dennisa Williamsa i przedstawia na pierwszym planie Liberty Bell ("Dzwon Wolności") na tle księżyca łącząc w ten sposób przeszłość i teraźniejszość. Pod księżycem motto IN GOD WE TRUST ("W Bogu nasze zaufanie") a wokół krawędzi monety napis UNITED STATES OF AMERICA i oznaczenie nominału ONE DOLLAR ("Jeden dolar"). Awers pozostał dokładnie taki sam jedynie data 1[zasłonięte]776-19 określa monetę rocznicową.


1[zasłonięte]979-19 oraz 1999 (Susan Brownell Anthony)

 

 

Nowa moneta została po raz pierwszy wydana 2 lipca 1979 roku razem ze znaczkiem pocztowym o wartości 1$ jako uhonorowanie amerykańskiej sufrażystki i założycielki National Women Suffrage Association (NWSA) promującej konstytucjonalne prawo kobiet do głosowania. Projektantem monety był Frank Gasparro. Była to pierwsza amerykańska moneta na której umieszczono realną kobietę która nie była alegorią Liberty. Rewers monety został odziedziczony po poprzednim projekcie z Eisenhowerem i przedstawia orła lądującego na księżycu. Moneta jest okrągła ale wokół krawędzi monety zarówno na rewersie jak i awersie umieszczono jedenaście boków które mają sprawiać kanciasty wygląd monety. Te jedenaście boków odnosi się do nazwy programu kosmicznego Apollo 11 oraz do 11 wiadomości-przesłań pozostawionych na księżycu. Poczatkowy projekt zakładał że moneta będzie kanciasta (11-boczna) jednak handlowcy oprotestowali ten pomysł gdyż sprawiłoby to ogromne problemy w automatach na monety i ogólnie w handlu.

 

Moneta ta została bardzo źle przyjęta i nielubiana przez Amerykanów. Ponieważ miała mniejszą średnicę i kolor bardzo często była mylona z monetą QUARTER DOLLAR ("Ćwierć dolara"). Co więcej, niektórym Amerykanom mniejsza średnica przypominała dodatkowo zmniejszoną siłę nabywczą dolara która w tym okresie wystąpiła.

 

W latach '80 i'90 zwiekszono nominały banknotów w automatach przyjmujących pieniadze których limit ograniczony był do tej pory do wysokości 1$. Automaty wydawały resztę ale brakowało jednodolarowek. Spowodowało to gwałtowny popyt na dodatkowe monety i mennica paradoksalnie zmuszona była wyemitować dodatkową ilość nielubianych monet w roku 1999.