Hydroakumulator AS 0020 przeznaczony jest przede wszystkim do tłumienia pulsacji w układzie hydraulicznym (np. pochodzących od pompy hydraulicznej) oraz do transferu ciśnienia pomiędzy dwiema niezgodnymi cieczami (np. olej hydrauliczny - woda morska). Standardowo dostarczany jest w stanie nie napełnionym, ale na życzenie może być wstępnie napełniony do żądanego ciśnienia. W przypadku zapytań o dobór, nietypowe wersje lub zastosowania, prosimy o kontakt. Na fotografii hydroakumulator w przekroju.
Objętość azotu V0: 0,19 [dm3] [l]
Maksymalne ciśnienie (CE): 400 [bar] 40 [MPa]
Średnica hydroakumulatora: ø 84,5 [mm]
Wysokość hydroakumulatora: 150 [mm]
Przyłącze strona olejowa: G 1/4"
Przyłącze strona gazowa: zawór napełniający
Współczynnik objętościowy (V0-V2)/V0: 0,75
Zakres temperatur pracy: -20 do 120 [oC]
Gazy robocze: wyłącznie azot
Standardowa ciecz robocza: hydrauliczne oleje mineralne
Masa: 1,2 [kg]
Technologia:
Hydroakumulatory serii AS są wykonane z dwóch skręconych ze sobą półkul ze stali węglowej. Pomiędzy półkulami znajduje się elastomerowa membrana z metalową wkładką umożliwiającą natychmiastowe i całkowite opróżnienie hydroakumulatora z oleju. Wkładka ta eliminuje możliwość uszkodzenia membrany w czasie pracy. Rodzaj elastomeru oraz zastosowanej powłoki ochronnej determnuje dozwolone ciecze robocze. Standardowo są to mineralne oleje hydrauliczne, ale akumulator można przystosować do pracy z wodą, olejem napędowym, benzyną czy nawet tlenkiem etylenu. Na zamówienie dostępna jest powłoka antykorozyjna ARCOR®. Napełnianie i sprawdzanie ciśnienia gazu standardowo przy użyciu VGL 4 lub CGLU 4F. Strona gazowa wyposażona jest w zawór napełniający, który umożliwia kontrolę lub zmianę ciśnienia azotu.
Akcesoria:
- zaciski i mocowania;
- bloki bezpieczeństwa i odcinające
- adaptery.
Zalety:
- bardzo duża trwałość ze względu na niewielkie odkształcenie robocze membrany elastomerowej;
- możliwość wymiany membrany;
- duża szybkość działania;
- możliwość nagłego całkowitego opróżnienia hydroakumulatora dzięki specjalnej wkładce zabezpieczającej zamocowanej bezpośrednio na membranie;
- możliwość pracy w szerokim zakresie cieczy roboczych.
Bezpieczeństwo:
Akumulatory hydrauliczne są zbiornikami ciśnieniowymi, które podlegają dyrektywie 97/23/CE. W zależności od zastosowania podlegają także dozorowi UDT (Urzędu Dozoru Technicznego) lub TDT (Transportowego Dozoru Technicznego). Hydroakumulatory o pojemności do 1 litra są dostarczane z certyfikatem producenta. Nie mogą być one oznaczane znakiem CE, lecz spełniają wymagania dyrektywy CE. Hydroakumulatory o pojemności od 1 litra są oznakowane znakiem CE oraz zaopatrzone w deklarację zgodności z dyrektywą 97/23/CE, a także informacje o zewnętrznych jednostkach certyfikujących i zastosowanych procedurach. Do każdego hydroakumulatora dołączany jest osobny komplet dokumentów. Na życzenie klienta akumulatory hydrauliczne mogą być dostarczone z dodatkowymi certyfikatami niezależnych organizacji jak: ASAP, APAVE, TUV, VERITAS, ABS, DNV, Lloyd etc.
|