PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST
AGIL 100EC
POJEMNOŚĆ: 250 ml
Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po wschodach) w niektórych roślinach rolniczych, warzywnych i sadowniczych, szkółkach i uprawach leśnych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu właściwego w zespole uprawek pożniwnych.
Zawartość substancji aktywnej: propachizafop (R)-2-[4,6-chlorochinoksalin-2-yloksy)fenoksy]propionian 2izopropylidenoaminooksyetylu (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego)-100 g w 1 litrze środka.
OPIS DZIAŁANIA
Środek wykazuje działanie układowe, pobierany jest bardzo szybko poprzez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin. Efekt działania środka widoczny jest już po upływie 3 dni od zabiegu i objawia się żółknięciem, a następnie zamieraniem najmłodszych liści. Opady deszczu występujące w godzinę po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka.
Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, palusznik krwawy, perz właściwy, samosiewy zbóż, włośnica sina, włośnica zielona, wyczyniec polny, życice. Chwasty odporne: wszystkie rośliny dwuliścienne.
ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI
Rośliny rolnicze, warzywne, sadownicze, leśne. Środek stosować w odpowiedniej fazie rozwojowej chwastów: a) do zwalczania chwastów jednorocznych (chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy i inne) od fazy trzech liści do końca fazy krzewienia w dawce: 0,6-0,8 l/ha. b) do zwalczania samosiewów zbóż w dawce: 0,5-0,7 l/ha, w okresie od fazy 3 liści do początku fazy krzewienia 0,5 l/ha, w okresie od pełni krzewienia do fazy strzelania w źdźbło 0,7 l/ha. c) do zwalczania perzu, gdy rośliny perzu wykształciły 3-6 liści (osiągnęły wysokość 15-20 cm) w dawce 1,25-1,5 l/ha.
Agil 100 EC do zwalczania perzu można stosować w dawkach dzielonych - 2x0,6 l/ha w odstępie 12 dni.
ROŚLINY ROLNICZE
ZESPÓŁ UPRAWEK POŻNIWNYCH (ZWALCZANIE PERZU)
Zabieg wykonuje się po sprzęcie przedplonów, gdy rozłogi perzu pocięte w trakcie uprawy mechanicznej powschodziły i osiągnęły wysokość 15-20 cm. Pierwszą uprawę mechaniczną można wykonać po upływie miesiąca od zastosowania środka, a siew roślin jednoliściennych (np. zbóż), nie wcześniej niż w 6 tygodni po zabiegu.
ZIEMNIAK
Opryskiwać po zakończeniu uprawy międzyrzędowej (po wschodach ziemniaka, lecz przed zakryciem międzyrzędzi).
BURAK CUKROWY, BURAK PASTEWNY
(plantacje produkcyjne) Opryskiwać, gdy rośliny buraka wytworzyły pierwszą parę liści do momentu, gdy zakryły nie więcej niż 50 % międzyrzędzi.
BURAK CUKROWY, BURAK PASTEWNY
(plantacje nasienne)
Opryskiwać po wytworzeniu się pierwszej rozety do chwili, gdy pędy nasienne osiągną wysokość 10-15 cm.
RZEPAK OZIMY
Środek stosować jesienią, gdy rośliny rzepaku wykształciły co najmniej pierwszą parę liści lub wiosną, nie później niż do początku fazy strzelania rzepaku w pędy.
BOBIK, GROCH JADALNY NA SUCHE NASIONA
Opryskiwać nie wcześniej niż po wykształceniu przez roślinę uprawną 2-3 liści, w odpowiedniej fazie rozwojowej chwastów.
ROŚLINY WARZYWNE
BURAK ĆWIKŁOWY
Opryskiwać gdy rośliny buraka wytworzyły pierwszą parę liści do momentu, gdy rośliny zakryły nie więcej niż 50 % międzyrzędzi. Nie stosować na rośliny przeznaczone na botwinę.
BÓB, GROCH ZIELONY
Opryskiwać nie wcześniej niż po wykształceniu przez rośliny uprawne 2-3 liści (w odpowiedniej fazie rozwojowej chwastów).
CEBULA
Cebulę z siewu opryskiwać od fazy 1-2 liści właściwych, Plantacje nasienne opryskiwać po wschodach do chwili, gdy pędy nasienne osiągnęły wysokość 10-15 cm.
KAPUSTA GŁOWIASTA (BIAŁA, CZERWONA), KAPUSTA WŁOSKA, KAPUSTA BRUKSELSKA
Opryskiwać po przyjęciu się rozsady i po wzejściu chwastów jednoliściennych.
MARCHEW, PIETRUSZKA
Opryskiwać od fazy dwóch liści rośliny uprawnej.
SELER
Opryskiwać po przyjęciu się rozsady i po wzejściu chwastów.
POMIDOR (Z ROZSADY)
Opryskiwać po przyjęciu się rozsady, np w 2-3 tygodnie po posadzeniu rozsady.
OGÓREK
Opryskiwać po wschodach chwastów, od fazy trzech liści rośliny uprawnej. Nie stosować dawki wyższej niż 0,8 l/ha. Środka nie stosować później niż na 14 dni przed pierwszym zbiorem.
FASOLA
Opryskiwać po wschodach fasoli, od pierwszej pary potrójnych liści.
ROŚLINY SADOWNICZE
ROŚLINY JAGODOWE (AGREST, PORZECZKI, TRUSKAWKA, MALINA) SADY (DRZEWA OWOCOWE) I SZKÓŁKI
Opryskiwać przed kwitnieniem lub po zbiorze owoców.
LEŚNICTWO
SZKÓŁKI LEŚNE
(OD WYSIEWU DO 3 LAT PO WYSIEWIE)
Środek stosować wiosną po wschodach chwastów jednoliściennych. Zalecana dawka: 0,5-1,5 l/ha.
UPRAWY LEŚNE
(OD POSADZENIA SADZONEK DO 4 LAT PO POSADZENIU)
Środek stosować wiosną po wschodach chwastów jednoliściennych. Zalecana dawka: 0,5-1,5 l/ha.
OKRES PREWENCJI DLA LUDZI, ZWIERZĄT, PSZCZÓŁ
Okres zapobiegający zatruciu
NIE DOTYCZY
OKRES KARENCJI
Okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia zbioru roślin przeznaczonych do konsumpcji
Cebula -30 DNI Ziemniak -40 DNI Groch -45 DNI Bobik, bób -50 DNI Rzepak -42 DNI Burak, kapusta, fasola, marchew, pietruszka, seler -28 DNI Truskawka -21 DNI Pomidor, ogórek -14 DNI Runo leśne -50 DNI Agrest, porzeczka, truskawka, malina, drzewa owocowe – NIE DOTYCZY
.....................................................................................
PAMIĘTAJ ŁATWIEJ JEST ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ
................................................................
Do oprysku zaleca się (w zależności od etykiety produktu) stosować środek zwilżający np. SUPERAM, OLEJAN, lub inny adiuwanty. Znajdziesz go na innych naszych aukcjach, jest to środek poprawiający przyczepność preparatu głównego co daje mniejsze straty w oprysku.
CHCĄC KUPIĆ WIĘKSZE LUB MNIEJSZE OPAKOWANIE
SPRAWDŹ NASZE INNE AUKCJE
Opis zawarty na stronie ma charakter informacyjny.
Przed zastosowaniem preparatu należy dokładnie zapoznać się ze szczegółową instrukcją stosowania dołączoną do opakowania.
DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZENIE NASZYCH AUKCJI
I ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW
|