AGH HUTNICTWO KRONIKA studenckich kół naukowych
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
SŁOWO WSTĘPNE
Duża i dobra uczelnia techniczna, jaką niewątpliwie jest Akademia Górniczo-Hutnicza, ma liczne i zróżnicowane zadania. Można wskazać naszą misję związaną z prowadzeniem badań naukowych w różnych ważnych dyscyplinach, można wspomnieć o licznych powstających na AGH wynalazkach i nowych technologiach, można skupić się na sferze usług eksperckich na rzecz przemysłu, gospodarki i administracji rządowej, do jakich jesteśmy także powoływani itd. Jednak dla nikogo nie ulega wątpliwości, że główną naszą misją jest kształcenie naszych studentów - przyszłych inżynierów III Rzeczypospolitej. Z obowiązku tego wywiązujemy się bardzo dobrze, świadczą o tym dobitnie sukcesy zawodowe, jakie odnoszą nasi absolwenci kształceni obecnie w AGH w ponad stu różnych specjalnościach. Robimy to już od 85 lat i robimy najlepiej, jak tylko potrafimy. Dążymy do tego, by dyplom AGH był stale znakiem kwalifikacji o najwyższej jakości, gdyż tak było nieprzerwanie w czasie całej wieloletniej i pełnej chwały historii naszej Uczelni.
Zobligowani przez tę historię, a także w poczuciu odpowiedzialności za kariery zawodowe młodych ludzi, którzy nam zaufali przychodząc na studia właśnie w AGH, a nie w żadnej innej uczelni - stale dbamy o jak najlepszy poziom wykształcenia naszych absolwentów. Czynimy to przede wszystkim w ten sposób, że staramy się dostarczać im jak największą ilość jak najbardziej wartościowej i nowoczesnej wiedzy. Pozyskujemy więc (często dużym kosztem...) najlepszych wykładowców, finansujemy wydawnictwa podręczników i skryptów, rozwijamy nauczanie przez Internet, tworzymy nowoczesne laboratoria wyposażone w doskonałą aparaturę, mamy jedną z największych i najlepszych bibliotek naukowych w Polsce, zabiegamy o dobre praktyki przemysłowe, stworzyliśmy centrum karier a także utrzymujemy więź z absolwentami poprzez najstarsze w Polsce Stowarzyszenie Wychowanków AGH, dzięki czemu w wielu zakładach pracy nasz absolwent trafia od razu na przyjazne środowisko sprzyjające rozwojowi jego zdolności itd.
Jednak robiąc to wszystko mamy świadomość, że w dzisiejszym trudnym świecie to już nie wystarczy. Nowoczesny inżynier musi oczywiście posiadać odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, bo bez tego nie byłby wart nosić tego zaszczytnego tytułu zawodowego,
Tytuł:
KRONIKA
STUDENCKICH KÓŁ NAUKOWYCH PIONU HUTNICZEGO
WYDANO W 85. ROKU DZIAŁALNOŚCI
AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ im. STANISŁAWA STASZICA
Autor:
Wydawnictwo i rok wydania:
Stan: -bdb minus za przybrudzenie z prawego boku na wierzchu
Oprawa: twarda
Ilość stron i format: 750str.
17x24cm
Ilustracje: posiada
Spis treści:
Słowo wstępne 5
Wprowadzenie 9
1. Studenckie Koła Naukowe pionu hutniczego w 85-lecie Akademii Górniczo-
-Hutniczej 11
Dwudziestolecie międzywojenne 11
Okres pookupacyjny 13
Studenckie Koła Naukowe w latach 1962-[zasłonięte] 2003
Sesje Studenckich Kół Naukowych pionu hutniczego. Sesje, Sesje Laureatów,
wydawnictwa 69
Inne formy działalności. Seminaria, majówki, Forum, promocja, Stowarzysze
nie Studenckie Towarzystwo Naukowe 79
Lista autorów referatów 91
5. Lista opiekunów naukowych referatów 623
Indeks osób 751
Zobacz inne moje aukcje - SZUKAJ W PRZEDMIOTACH UŻYTKOWNIKA - szybkie wyszukiwanie podobnych tytułów
Uwaga! Na zdjęciach wokół liter możliwe charakterystyczne zniekształcenia - wynik kompresji jpg. W rzeczywistości zniekształcenia nie występują. Możliwe też błędy literowe - z powodu niedoskonałości odczytu OCR, za co przepraszam i liczę na wyrozumiałość.