Hollywoodzkie filmy akcji charakteryzują się m.in. tym, iż w procesie ich powstawiania bardzo często równolegle tworzone są ich odpowiedniki w postaci gier. Z takim samym przypadkiem mamy do czynienia również w produkcji firmy Majesco - Aeon Flux. Korzenie produktu sięgają jednak dużo dalej. W Anno Domini 1995 na popularnym kanale rozrywkowym MTV zadebiutował film animowany pod tym właśnie tytułem. Akcja kreskówki toczyła się w przyszłości w okolicach roku 2400. Ludzkość już prawie nie istniała, gdyż została zdziesiątkowana przez groźnego wirusa, natomiast jej ostatni przedstawiciele schronili się pod olbrzymią, szklaną kopułą. Gra kontynuuje wydarzenia ze swojego pierwowzoru.
Aeon Flux to kobieta i znakomicie wytrenowany zabójca. Jest to jednak jedyna pewna rzecz jaką możemy o niej powiedzieć. W każdym przedziale gry pracuje dla kogoś innego, nieważne czy są to ludzie źli czy dobrzy, a gdy wydaje się nam, że za moment się już czegoś o naszej głównej bohaterce dowiemy, część gry kończy się w najbardziej nieoczekiwany sposób i rozpoczyna się kolejna. Jest to bardzo ciekawy element, który przykuwa gracza i zachęca, aby brnął dalej w zagadkę Aeon Flux.
Przedstawiana produkcja została wykonana na engine popularnych gier z serii BloodRayne, a i samą specyfiką jest bardzo do nich podobna. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Nasza skąpo ubrana bohaterka może przeskakiwać przez najróżniejsze luki czy odległości między budynkami, zabijać swoich przeciwników w akrobatycznym stylu, hackować komputery i wykonywać inne bardzo efektownie wyglądające czynności.
W grze autorzy zdecydowanie bardziej skupili się na walce wręcz niż na odległość. Aeon może unicestwiać swoich przeciwników na dziesiątki sposobów, a latające kończyny i rozbryzgująca się krew są wszechobecne. Oczywiście w grze dostępne są również różnego rodzaju bronie, dzięki którym równie efektownie możemy eliminować kolejnych oponentów.
Rzecz jasna gra nie jest tylko bezmyślną rzeźnią i aby ukończyć dane etapy gry musimy rozwiązać także wiele zagadek takich jak: odnajdowanie i hackowanie komputera, który wyłącza strzelające wieżyczki stojące na naszej drodze. Tętniące życiem i ruchliwe miasto oraz główna bohaterka graficznie przedstawiają się dosyć dobrze, jednak przeciwnicy wyglądają już mniej poprawnie, a szczególnie ich animacje śmierci za które odpowiedzialny jest system ragdoll potrafią pozostawić lekki niesmak. Dodatkowym elementem uatrakcyjniającym grę jest to, iż głosu głównej bohaterce użycza jej filmowa odpowiedniczka czyli piękna i utalentowana Charlize Theron.