Adapter SSOP56 przystosowany dla programatora Willem. Adapter ten ma 32 piny raster 2.54mm i odpowiada podstawce ZIF 32 na programatorze Willem. Wszystkie 32piny są zgodne z portami adresowymi, danymi i liniami kontrolnymi z podstawką ZIF 32 na tym programatorze. Przystosowany jest do pracy z pamięciami flash AM29BL802 pracując na programie w wersji 097ja lub nowszej. Pamięci te występuję m.in. w samochodowych sterownikach ECU Bosch'a EDC16
LISTA OBSŁUGIWANYCH PAMIĘCI AMD AM29BL802CB, AM29BL162CB
Programowanie pamięci 16bit AM29BL802 oraz AM29BL162 (3,3V)-programator Willem Do pracy z pamięcią wybieramy software 0.97ja lub nowszy oraz adapter SSOP56-C1.
Wlutowanie pamięci Flash 29BL802/162 (SSOP56) na płytkę AddOn (bezpośredniego montażu pamięci): Uważnie wlutowujemy układ pamięci Flash na pady SSOP56 płytki bezpośredniego montażu pamięci Flash (AddOn adaptera) (zalecamy użycie lutownicy powietrznej i pasty lutowniczej) - pamiętając o odpowiednim kierunku (Pin1 pamięci Flash musi być po tej samej stronie co Pin1 Płytki AddOn) i zwracając uwagę, aby nie powstały zwarcia między nóżkami układu Flash oraz padów płytki SSOP56.Po wlutowaniu układu całość powinna wyglądać jak poniżej.
Umieszczamy płytkę bezpośredniego montażu pamięci wraz z wlutowaną wcześniej pamięcią Flash w płycie głównej adaptera SSOP56-C1 - zwracając uwagę aby napis "TOP" u góry płytki pokrywał się z napisem "TOP" płyty głównej adaptera
Następnie umieszczamy cały adapter "SSOP56-C1" w programatorze zwracając uwagę aby napis "TOP" w górnej części adaptera pokrywał się z napisem "TOP" w górnej częśći podstawki ZIF32 programatora. Po procesie programowania - pamięć odlutowujemy od płytki bezpośredniego montażu pamięci SSOP56 a następnie wlutowujemy ją w urządzenie docelowe.
Podłączenie programatora: Podłączamy programator do portu LPT komputera PC przewodem D-Sub 25F/M oraz kablem USB do gniazda USB komputera w celu zasilania go napięciem +5V (ew. zasilacza sieciowego jeżeli dysponujemy wersją programatora z taką opcją). Na programatorze (przed zainicjowaniem portu LPT przez program) powinny zapalić się wszystkie diody LED. Należy upewnić się, czy wybrany port: 1) jest włączony w BIOS'ie komputera (tryb VPP) 2) jest dostępny w systemie windows (w managerze urządzeń) 3) nie jest wyłączony (czerwony krzyżyk w managerze urządzeń) bądź nie ma konfliktów (wykrzyknik) 4) w przypadku problemów z programowaniem należy również sprawdzić czy dla danego portu nie są zainstalowane specyficzne sterowniki mogące powodować konflikt (np. skanery LPT, itp)
Konfiguracja jumerów programatora: Ustawienie przełacznika (lub zworki) J5 w pozycję PCB3 dla programu w wersji 097ja. Pozycje zworek niebieskiego (ew.czerwonego) przełacznika pokazuje program po wybraniu tej pamięci z menu.
W menu programu wybieramy Flash 16bit(LV)>29LVx00>MBM29LV800B,MBM29LV160B Przetestowano na AMD AM29BL802B (CB)
Po uruchomieniu programu należy wybrać prawidłowy port LPT i jego adres – domyślnie: LPT1 (0x378) - (ten do którego mamy podłączony programator) - zakładka w prawym dolnym rogu okna programu.
Po uruchomieniu programu z prawidłowo zainicjowanym portem na programatorze zgasną LEDy VPP,VCC Powinna świecić się LED POWER informując o prawidłowym podłączeniu zasilania programatora. Dopiero teraz należy zainstalować adapter z wlutowaną pamięcią do gniazda ZIF32. Należy zwrócić uwagę aby dwupinowe złącze na adapterze SSOP56 połączyło się z pierwszymi dwoma dolnymi pinami złącza J4 na płytce programatora. Procedura odczytu lub zapisu i weryfikacji jest taka sama jak dla pamięci AM29F800, której opis jest zamieszczony w instrukcji obsługi, a tą możemy ściągnąć z działu "Wsparcie Techniczne".
Poniżej pokazano zestaw, który obejmuje cena. 1.adaptery AddOn 2szt 2.Adapter główny (main) 1szt
Jest możliwość dokupienia pojedynczych adapterów.
|