JEDEN ADAPTER = DWA ŻYCIA
Adapter do pasów samochodowych daje matce i nienarodzonemu dziecku odpowiednią ochronę i bezpieczeństwo podczas podróży samochodem.
Dzięki Naszemu adapterowi pasy bezpieczeństwa w samochodzie zapinane są poniżej brzucha ciężarnej.
Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Michigan we współpracy z Wydziałem Do Spraw Transportu Medycznego wykazały, że w USA dochodzi co roku do 4000 poronień, których przyczyną są obrażenia w obrębie podbrzusza, spowodowane przez kierownicę i pasy bezpieczeństwa.
Podobna liczba dzieci rodzi się z obrażeniami spowodowanymi tymi samymi przyczynami. Wiele ciężarnych kobiet, które brały udział w badaniu, wyraziły opinię, że próbowały umieszczać pas bezpieczeństwa pod brzuchem, ale przesuwał się on ku górze podczas jazdy. Efekt ten występuje częściej, gdy brzuch jest większy, a także w przypadku niższych kobiet, nawet wtedy, gdy fotel pasażera przesunięty jest mocno do przodu. Zarówno płód jak i macica narażone są na ogromny nacisk, co może spowodować oderwanie się łożyska.
W chwili wypadku dorosły człowiek jest wyrzucany do przodu z siłą od 3 do 5 ton. Pas biodrowy zazwyczaj przebiega w poprzek brzucha ciężarnej, przez co nienarodzone dziecko poddane jest przy zderzeniu ekstremalnemu naciskowi. Badanie przeprowadzone w Kalifornii wśród 208 ciężarnych kobiet, które uległy wypadkowi samochodowemu, wykazało, że u 16,7% z nich pasy bezpieczeństwa spowodowały obrażenia płodu.
Firma Volvo opracowała wirtualnego manekina w ciąży do testów wypadkowych, który jest pierwszym tego rodzaju modelem na świecie. Model zawiera szczegółowe informacje na temat macicy, łożyska, płynu owodniowego i płodu z okresu mniej więcej 36. tygodnia ciąży. Manekina można wykorzystać w dowolnym modelu samochodu i symulować kolizje przy różnych prędkościach.
Dzięki temu modelowi Volvo Cars doszło do ważnego wniosku, że kobiety w ciąży muszą zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa i upewniać się, że są one zapięte prawidłowo ponieważ zmniejsza to ryzyko obrażeń jakie mogą zaistnieć podczas wypadku samochodowego.
Fakt, iż kobiety w ciąży bezwarunkowo powinna używać pasów bezpieczeństwa, nie ulega więc żadnej wątpliwości. Badania te mówią o zapinaniu pasa po wcześniejszym zdjęciu grubych ubrań wierzchnich, aby pas przylegał do ciała. Pas biodrowy powinno się przyciągnąć nad udami aby leżał płasko pod brzuchem, a pas piersiowy powinien znajdować się pomiędzy piersiami. Takie ułożenie pasa daje bezpieczeństwo matce i dziecku.
W praktyce jednak pas biodrowy podczas prowadzenia samochodu obsuwa się i przeszkadza kobiecie ciężarnej ponieważ powoduje ucisk na brzuch i tym samym na nienarodzone dziecko. Z tego też powodu został stworzony adapter do pasów samochodowych.
Przytrzymuje on pas biodrowy we właściwym miejscu podczas całej podróży jaką ciężarna pokonuje samochodem. Do niedawna obowiązująca w Polsce ustawa „Prawo o ruchu drogowym" dawała możliwość kobietom w ciąży niezapinania pasów bezpieczeństwa, została ona na szczęście zmieniona!! UWAGA!! Rozwiązanie takie nie chroni ani kobiety ani nienarodzonego dziecka i należy bezwzględnie stosować pasy, zapinając je w odpowiedni sposób.
Adapter jest prostym systemem zapinania pasów, który stosowany jest wraz z pasami bezpieczeństwa samochodu.
Produkt składa się z:
a) poduszki ( którą umieszcza się na siedzeniu samochodu)
b) pasa mocującego (który mocuje się wokół oparcia siedzenia samochodowego)
c) mocnego pasa na rzep ( w który zapina się pas biodrowy w celu obniżenia jego mocowania z brzucha na biodra)
Instrukcja obsługi:
a) Kobieta zdejmuje grube ubranie wierzchnie typu kurtka, płaszcz
b) siada na poduszkę,
c) odpina pas mocujący na rzep, przytrzymując go w pozycji rozprostowanej na brzuchu
d) zapina samochodowe pasy bezpieczeństwa,
e) biodrowy pas bezpieczeństwa obniża i zapina w pas adaptera. f)następnie napina biodrowy i piersiowy pas bezpieczeństwa.
Pas biodrowy powinien opinać uda i miednicę – pod brzuchem.
Adapter do pasów samochodowych powinien być stosowany już od samego początku ciąży, ponieważ zapobiega on poronieniom i odklejeniu się łożyska w przypadku nagłego hamowania lub wypadku samochodowego. Jednocześnie ciężarnej jeździ się wygodniej, gdy pasy bezpieczeństwa nie opinają brzucha.
Konto na które należy wpłacać pieniążki podaje poniżej:
PKO BANK POLSKI 86 1020 [zasłonięte] 2[zasłonięte]4720002 [zasłonięte] 034606