|
ACTARA 25WG 4g 09054
A C T A R A 25 WG
Środek owadobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania larw i chrząszczy stonki ziemniaczanej w ziemniaku oraz szkodników ssących i gryzących w roślinach sadowniczych. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie.
Zawartość substancji biologicznie czynnej: tiametoksam 3-(2-chloro-1,3-tiazol-5-ilometylo-5-metylo-1,3,5-oksadiazinan-4-ylideno(nitro)amina; związek z grupy neonikotynoidów – 25% w 1 kg środka.ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI
Rośliny rolnicze
larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej. Zalecana dawka: 0,08 kg/ha. Opryskiwać po wystąpieniu szkodnika. Zalecana ilość wody: 150-400 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
Rośliny sadownicze
kwieciak jabłkowiec. Zalecana dawka: 0,16-0,2 kg/ha. Opryskiwać tuż przed pękaniem lub w trakcie pękania pąków. Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku dużej liczebności szkodnika. owocnica jabłkowa. Zalecana dawka: 0,16-0,2 kg/ha. Opryskiwać na początku wylęgania się larw, jednak nie wcześniej, niż w ostatniej fazie opadania płatków kwiatowych. Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku dużej liczebności szkodnika. mszyca jabłoniowa. Zalecana dawka: 0,1 kg/ha. Opryskiwać na początku wylęgania się larw, jednak nie wcześniej, niż w ostatniej fazie opadania płatków kwiatowych. bawełnica korówka. Zalecana dawka: 0,2 kg/ha. Środek wykazuje długotrwałe działanie na mszyce. miodówka gruszowa plamista. Zalecana dawka: 0,16-0,2 kg/ha. Środek stosować najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kwitnienia drzew lub po zakończeniu kwitnienia. Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku dużej liczebności szkodnika. Zalecana ilość wody: 500-750 l/ha.
- czarna porzeczka. mszyce. Zalecana dawka: 0,1 kg/ha. Zalecana ilość wody: 500-900 l/ha.
UWAGI: 1. Środek działa niezależnie od temperatury i warunków pogodowych. 2. W celu ochrony pszczół i innych owadów zapylających środka nie stosować:
-
na rośliny uprawne w czasie kwitnienia.
-
kiedy na uprawie chronionej występują kwitnące chwasty.
-
w miejscach gdzie pszczoły mają pożytek, a także na roślinach, których kwitnienie może rozpocząć się przed upływem okresu prewencji.
3. Przygotowaną ciecz użytkową zużyć w dniu jej sporządzenia. 4. W przypadku zwalczania miodówki gruszowej plamistej do cieczy użytkowej dodać środek zwilżający, zgodnie z jego etykietą-instrukcją stosowania.
OKRES KARENCJI (okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia zbioru roślin przeznaczonych do konsumpcji):
OKRES PREWENCJI DLA LUDZI I ZWIERZĄT (okres zapobiegający zatruciu): NIE DOTYCZY. OKRES PREWENCJI DLA PSZCZÓŁ (okres zapobiegający zatruciu): 10 dni.
SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odważoną ilość środka wsypać do zbiornika opryskiwacza napełnionego wodą do 1/4 pojemności (z włączonym mieszadłem) i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Opryskiwać z włączonym mieszadłem. Po wsypaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne, ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. W przypadku przerw w opryskiwaniu, przed ponownym przystąpieniem do pracy należy dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza. Podczas stosowania środka nie dopuścić do: znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne, nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.
NA SPRZEDANE ARTYKUŁY WYSTAWIAMY PARAGON LUB FAKTURĘ VAT
SZYBKO DOSTARCZAMY PACZKI KURIEREM
|
|