„Acoustic Arabia” pokaże wam fundamenty piękna arabskiej muzyki, które składają się z prostych aranżacji, miękkich dźwięków i nastrojowych klimatów. Ten album zawiera utwory intrygujących artystów, między innymi kilku międzynarodowych sław oraz debiutantów. Każdy z muzyków ma ciekawe życiowe doświadczenia, które sprawiają, że ich muzyka nabiera dodatkowej głębi.
Jednym z najlepiej znanych artystów na tej składance, jest Souad Massi, Algierczyk, którego kontemplujące teksty dotykają społecznych i politycznych problemów jego rodzimego kraju. Nie spodobały się konserwatywnemu rządowi i zostały zakazane.
Z kolei Maurice El Medioni stał się już niemalże legenda. To światowej sławy żydowski pianista, pochodzący z Oranu. Jako pierwszy zaczął nagrywać arabską muzykę w złotych latach 40. i 50. teraz nadal grywa na pianinie, mimo sędziwego wieku 80 lat.
Grupa Tiris wywodzi się z zachodniej Sahary, a jej członkowie to uchodźcy, którzy musieli uciekać po nieudanej próbie wyrwania swej ojczyzny spod wpływów Maroka, który teraz przejął kontrolę nad tym regionem.
Les Orientales to zespół składający się z trzech śpiewaczek - Mouny Boutchebak, Saléhy oraz Sylvie Aniorte-Paz. Odkrywają one na nowo algierską scenę muzyczną czasu II wojny światowej.
Przez ponad 20 lat muzyce z całego świata spotykali się w RAS, magicznej oazie na pustyni przy Morzy czerwonym. Sudański wokalista Jama Porto właśnie tam nagrał swoją piosenkę “Gamar Badawi”. Inna artystka, Zein Al-Jundi, ma całkowicie odmienna historie. Urodziła się w Damaszku, dorastała w Syrii, a potem przeniosła się do Teksasu, gdzie zaczęła występować i nauczać tańca brzucha. Na „Acoustic Arabia” znajdziecie jej piosenkę Wijjak Ma’ii”, ona także napisała wszystkie notki informacyjne.
Delikatne dźwięki i cudowne melodie „Acoustic Arabia” pomogą wam zachwycić się i docenić bogactwo muzyczne tamtego regionu świata.
Część dochodów ze sprzedaży płyty jest przeznaczana dla organizacji Saïd Foundation. Fundacja pomaga dzieciom i młodzieży z Arabii Saudyjskiej, zapewniając im wsparcie edukacyjne.
Opisy są własnością Szczypty Świata, a ich kopiowanie bez podania źródła oraz w celach komercyjnych jest pogwałceniem praw autorskich.