Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

9m. WPŁYW AGLOMERACJI MIEJSKICH I POZYCJI... NOWA

09-03-2012, 21:09
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 9 zł     
Użytkownik RyszardHerdzina
numer aukcji: 2112690590
Miejscowość Washington, D.C., Stany Zjednoczone
Zostało sztuk: 4    Wyświetleń: 6   
Koniec: 11-03-2012 09:56:54

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2009
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Piotr Gorczyca -
"Wpływ aglomeracji miejskich i pozycji przestrzennej na występowanie chorób psychicznych i uzależnienia od alkoholu"
Stan: Nowa
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: Impuls
Wymiary: 16x24cm
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 286

 

 

Książka porusza zagadnienie środowiskowych uwarunkowań występowania chorób psychicznych i uzależnienia od alkoholu w średniej wielkości mieście – Tarnowskie Góry. Jest to druga praca poruszająca tę problematykę w Polsce, a pierwsza w formie Książkowej. Badania tego typu zazwyczaj dotyczyły dużych miast i metropolii. Badania dotyczące miast średniej wielkości są rzadkie, jeżeli chodzi o piśmiennictwo światowe. 

Przedstawione badania dotyczą pierwszego okresu transformacji ustrojowej kraju, czyli od 1989 roku do roku 2002, na niedługo przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej i zapoczątkowaniem procesu emigracji zarobkowej. 

Otrzymane wyniki badań mogą posłużyć do określonych zmian w procesie restrukturyzacji przestrzeni miejskich. W końcu badania są uzupełnieniem do czynników biologicznych warunkujących powstawanie chorób psychicznych i uzależnienia od alkoholu w ramach koncepcji holistycznych z wykorzystaniem badań o charakterze interdyscyplinarnym, co było głównym celem prowadzonych badań. Przykład miasta Tarnowskie Góry, a konkretnie występowania w nim problemów zdrowotnych może być punktem odniesienia do podejmowania działań profilaktycznych także w innych miastach średniej wielkości, czy z pewnym przybliżeniem do bardziej wyodrębnionych obszarów większych miast czy metropolii.