Obiektyw współpracuje z całą gamą lustrzanek Sony Alpha oraz z lustrzankami Minolty. Zachęcam do do zapoznania się z testem obiektywu. A oto, co ten obiektyw potrafi.
Obiektyw jest w bardzo dobrym stanie technicznym, wizualnie jak na foto, na przedniej soczewce mała ryska widoczna na zdjęciach poniżej, bez względu na jakość zdjęć uzyskiwanych przez ten obiektyw, tylna soczewka bez zarysowań, przysłona działa prawidłowo.
W komplecie obiektyw i dekielki przód i tył.
OPIS:
http://www.dyxum.com/lenses/Minolta-AF-70-210-F4-%28beercan%29_lens48.html
Dla nieznających tematu kilka słów na temat obiektywu poniżej:
Pasuje do wszystkich cyfrowych Sony alpha:
5D/7D /α100/α200/α300/α330/α350/α450/α500/α550/α700/α850/α900/α33/α55 itd.
Obiektyw Minolta AF 70-210/4 Przez lata wypracował sobie pozycję niemal kultową, obok m.in. mniejszego 24-50/4. Obiektyw był skierowany do zaawansowanych amatorów i pomimo swego wieku stanowi mocna alternatywę dla konstrukcji Minolty i Sony o analogicznych ogniskowych, lecz ze zmienną maksymalna przysłoną. Można powiedzieć, że wypełnia lukę między zawodowymi obiektywami o jasności f/2.8 a czysto amatorskimi ich odpowiednikami. Od tych ostatnich jest też na pewno solidniej wykonany.
Współczesna tendencja do "uplastikowienia" obiektywów powoduje, że trzymając w dłoni flintę dziadka czujemy przyjemny ciężar i chłód metalu :).
Obiektyw nosi oznaczenie "macro", lecz jest to oczywiście typowe dla obiektywów typu zoom uproszczenie: minimalna odległość ostrzenia to 1.1 m a przy tej odległości i ogniskowej 210mm możliwe jest uzyskanie skali odwzorowania 1:4. Na początek zabawy w (niemal- )makrofotografię i rozbudzenie apetytu może wystarczyć.
Minolta AF70-210/4 jest teleobiektywem średniego zasięgu. Stała i relatywnie duża jasność jest podstawą jego doskonałych własności optycznych i pozwala stosować go w trudnych warunkach oświetleniowych. Obiektyw uzyskuje maksymalną ostrość obrazu już od pełnego otwarcia przysłony. Jasność 4,0 jest zatem realną, użytkową wielkością przysłony a nie tylko pustą deklaracją producenta, jak to ma miejsce w przypadku większości obecnie produkowanych obiektywów amatorskich. Jakość zdjęć jest stabilna w całym zakresie ogniskowych.
Na uwagę zasługuje wspaniała, charakterystyczna dla wszystkich obiektywów I-szej generacji AF unikalna harmonia obrazu, piękny bokeh, oddanie barw, niezwykle wyrazista ostrość, niezależność od warunków oświetlenia no i bardzo duża żywotność obiektywu. Ze względu na jakość zdjęć "flinta" nie ma sobie równych w tej klasie teleobiektywów