Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

5 KSIĄŻEK - NA PODBÓJ ARKTYKI, Z KONTYNENTU NA ...

05-09-2014, 13:16
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 18.99 zł     
Użytkownik petit-soleil
numer aukcji: 4549793853
Miejscowość Lublin
Wyświetleń: 11   
Koniec: 05-09-2014 13:12:09

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

ZESTAW 5 KSIĄŻEK W TEMATYCE ŻEGLARSTWA

stan bardzo dobry z minusem do dobrego z minusem, cena obejmuje cały zestaw

TRZECI W WIELKIEJ SZTAFECIE

Daniel Duda, Zbigniew Urbanyi

Wydawnictwo Pomorze, Bydgoszcz 1986,

okładka twarda, stron 372

Książka zawiera 3 podstawowe rozdziały. Rozdział pierwszy opowiada o fascynującym świecie wielkich żagli, o pierwszym w owej sztafecie „Lwowie” i o drugim „Darze Pomorza”. Rozdział drugi poświęcony jest opisowi od narodzin idei budowy nowego żaglowca, po przekazanie go do eksploatacji ze Stoczni Gdańskiej wtedy im. Lenina, trzeci rozdział zaczyna się od podrozdziału z jakże wymownym podtytułem „Popłyńcie daleko i wróćcie szczęśliwie”. 30 lat tego „pływania daleko” „Daru Młodzieży” na pewno można nazwać szczęśliwymi...

wspaniała monografia opisująca koleje statku począwszy od koncepcji budowy aż do dziś

NA PODBÓJ ARKTYKI

Alina Centkiewiczowa, Czesław Centkiewicz, Warszawa 1959;

Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1959

okładka twarda z obwolutą, stron 590


Centkiewicz Czesław (1[zasłonięte]904-19), polski reportażysta, pisarz, polarnik, z zawodu inżynier elektryk. Wprowadził do polskiej literatury tematykę polarną. Uczestniczył w ośmiu wyprawach podbiegunowych. Napisał ponad 30 książek dla dorosłych i dla młodzieży, a także prace naukowe z zakresu radiometeorologii i elektrotechniki. W 1932 kierował pierwszą polską wyprawą na Wyspę Niedźwiedzią. Po wojnie m.in. dyrektor Zjednoczenia Energetycznego na Śląsku.

WSPANIAŁY ŚWIAT ŻEGLARSTWA. Z DZIEJÓW ŻEGLARSTWA W POLSCE I NA ŚWIECIE

Włodzimierz Głowacki.

Wydawnictwo Morskie, Gdańsk 1972

wydanie II [poszerzone i uzupełnione]. 514 stron, zdjęcia, rysunki, schematy, mapy w tekście i we wklejkach, oprawa twarda płócienna z obwolutą, format 17 x 24,5 cm.

„Wspaniały świat żeglarstwa” – pierwszy w literaturze polskiej i światowej wszechstronny przegląd dziejów amatorskiego ruchu żeglarskiego od jego początków. Pasjonująca historia pięknego i szlachetnego sportu, uprawianego bezinteresownie i dla przyjemności, a rozwijającego sprawność fizyczną i walory psychiczne człowieka.


Spis treści (skrócony):

Start jachtingu;

Rodzina żeglarska;

Klęska pod Isle of Wight;

Śladami morskiej przygody;

Dni powszednie jachtingu;

Puchar jachtklubu milionerów;

Kapitan Locum;

Na szlaku międzynarodowym;

Świat ogarnięty żeglarstwem;

Pod sterem generała;

Rozkwitające żagle;

Burza;

Przypływ;

W skali światowej;

Szerokie wody;

Czas przygotowania;

Bibliografia;

Autorzy i źródła fotografii;

Skorowidz.

Z KONTYNENTU NA KONTYNENT

POCZĄTKI ŻEGLUGI I MIGRACJI

Thor Heyerdahl

Wydawnictwo Morskie, Gdańsk 1983

format 24,5 x 17,5 cm, stron 382

Thor Heyerdahl - znany norweski podróżnik i badacz - swoimi wyprawami przez Atlantyk i Pacyfik na tratwie z balsy "Kon-Tiki" oraz łodzi trzcinowej "Ra" starał się udowodnić, że oceany nie stanowiły bariery dla migracji dawnych ludów, lecz przeciwnie - dzięki silnym prądom i wiatrom były prawdziwymi wodnymi "taśmociągami" przenoszącymi człowieka i cywilizacje z jednego kontynentu na drugi. Plon badawczy jego wypraw dostarczył mu argumentów do dyskusji nad genezą i dziejami tubylczych kultur Polinezji i Ameryki.

Prezentowana książka jest właśnie podsumowaniem jego rozważań dotyczących tras migracji i pochodzenia kultur. Zawiera wiele interesujących faktów i hipotez na temat budowy wczesnych statków, dawnej żeglugi, podróży wikingów i przedkolumbijskich odkrywców, występowania śródziemnomorskich roślin uprawnych w Ameryce Środkowej i megalitycznych posągów na Wyspie Wielkanocnej oraz wiele innych fascynujących zagadek z zakresu archeologii, antropologii i etnobotaniki.

„Z kontynentu na kontynent" jest książką dla czytelników interesujących się historią człowieka w czasach narodzin żeglugi morskiej oraz wielkich cywilizacji śródziemnomorskich i Nowego Świata.

GALAPAGOS. ARKA NOEGO POŚRÓD PACYFIKU

Irenäus Eibl-Eibesfeldt

Wydawnictwo: ŚLĄSK, Katowice 1988

okładka twarda, stron 273


Ze wstępu Zuzanny Stromenger:
"W tej książce Ireneus Eibl-Eibesfeldt potrafił połączyć pogodną, interesującą fabułę z naukową ścisłością i przejmującym obrazem tragizmu tego, co w ostatnich stuleciach i dziś jeszcze dzieje się na Galapagos."
Wśród kilkunastu rozdziałów książki znajduje się kilka w całości poświęconych ptakom na Galapagos, m.in. słynnym ziębom Darwina.


Zapraszam do obejrzenia pozostałych aukcji