Przedmiotem aukcji są 3 ptaszniki z gatunków Nhandu chromatus N2/L1 + Lasiodora parahybana L1 + Psalmopoeus cambridgei L2 + ptasznik niespodzianka z innego gatunku gratis.
Ptaszniki te nadają się dla początkujących hodowców.
Opieka nad ptasznikiem od L1 do dorosłości.
1. Ptasznikowi podajemy pokarm ok. raz w tygodniu, można częściej jeśli pająk będzie go tylko chciał przyjmować.
2. Pająki co jakiś czas (do L8 co jakiś miesiąc) przechodzą wylinki (wylinką nazywamy zrzucenie skóry w tym czasie i tylko w tym ptasznik rośnie) oznaką tego będzie goły ciemny i szklący odwłok, przestajemy wtedy karmić i dajemy mu jak najwięcej spokoju.
3. Kiedy ptasznik nie przyjmuje pokarmu niema się co martwić nawet jeśli jest to miesiąc czy 2!! wystarczy zapewnić mu jedynie wilgotny torf!!
4. Do L7-L8 można trzymać w pojemniku na mocz później można kombinować z większymi pojemnikami lub dać zwierze do docelowego terrarium.
5. Oprócz wymienionych wcześniej mączników i pinek można karmić różnego rodzaju robactwem znalezionym w domu czy na łące również innymi pająkami aż po żaby (nie te pod ochrona i nie ropuchy :), myszy czy chomiki, z powodzeniem zdają też egzamin serca z kurczaka cena za 1 sztukę ok 5 gr.
6. Jeśli podajemy większy pokarm (dorosły ptasznik) karmimy ok. raz w miesiącu.
Jak widać są to jedne z najprostszych zwierząt w hodowli łatwiejsze nawet od mysz czy chomików.
Gdyby było coś nie jasne chętnie odpowiem na każde pytanie na gg :)
Kontakt:
Tel. 511[zasłonięte]308
gg: 558046
e-mail. [zasłonięte]@o2.pl
Jeśli potrzebujesz innych ptaszników lub chcesz się za coś zamienić pisz.
DO ALLEGRO. SPRZEDAJE NADWYŻKĘ HODOWLANĄ. PAJĄK DOPUSZCZONY DO OBROTU NA TERENIE RP, NIE PODLEGA REJESTRACJI, NIE JEST NA LIŚCIE GATUNKÓW ZAGROŻONYCH CITES, A JA ZAPEWNIAM HUMANITARNE WARUNKI TRANSPORTU. WYSYŁKA NA MOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, ZAMAWIASZ PTASZNIKA, MASZ PEWNOŚĆ, ŻE BĘDZIESZ GO MIAŁ, A NIE WYRZUCISZ KASĘ W BŁOTO!!