EGO Batman 2: DC Super Heroes kontynuuje serię gier przenoszących popularne produkcje filmowe do świata klocków LEGO. Po adaptacji ostatnich dwóch części Harry'ego Pottera, twórcy postanowili powrócić do wykorzystanej już wcześniej marki. Człowiek-nietoperz po raz pierwszy w „klockowej” formie pojawił się w 2008 roku, za sprawą produkcji zatytułowanej
LEGO Batman: The Videogame.
Druga część gry zasadniczo nie różni się od swojej poprzedniczki. Oczywiście poprawiono nieco oprawę wizualną oraz wprowadzono kilka nowych funkcji, jednak ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Gracz przejmuje kontrolę nad tytułowym bohaterem i przemierza kolejne etapy, pokonując napotkanych po drodze wrogów oraz rozwiązując przygotowane przez twórców zagadki logiczne. W walcem ze złem panoszącym się po Gotham City towarzyszy mu wierny kompan Robin. Nie są to jednak wszystkie dostępne postacie. W grze pojawia się także wielu innych bohaterów znanych z komiksów DC Comics. Wśród nich znaleźli się m.in. Superman, Wonder Woman czy Green Lantern. Każdy z nich posiada szereg unikalnych zdolności, co znacznie urozmaica rozgrywkę.
Nowością w serii jest możliwość eksploracji sporych rozmiarów miasta Gotham City, po którym gracz może swobodnie się poruszać. Autorzy przygotowali w nim sporo ukrytych przedmiotów oraz przeciwników czekających na walkę z naszymi bohaterami.
Ekipa ze studia Traveller's Tales zadbała o to, aby gracze nie mogli narzekać na monotonię. Podczas przygody dostajemy możliwość przejęcia sterów kilku pojazdów Batmana, w tym słynnego Batmobilu. Do naszej dyspozycji oddano również cały zestaw najróżniejszych gadżetów i kostiumów, stanowiących nieodłączny atrybut każdego superbohatera. W poszczególnych poziomach poukrywano także masę sekretów, „znajdziek”, dodatkowych zadań i innych bonusów uatrakcyjniających oraz wydłużających zabawę.
Cała gra utrzymana została w typowej dla tej serii humorystycznej konwencji. Nie zabrakło także charakterystycznych przerywników filmowych. W tej części serii zabawne grymasy zostały jednak zastąpione przez wypowiedzi profesjonalnych lektorów.
Nie mogło również obejść się bez trybu dwuosobowej kooperacji na podzielonym ekranie. W końcu jest to jeden z elementów, dzięki któremu gry z serii LEGO zdobyły popularność na całym świecie.