Z uwagi na dużą ilość sreber niemieckich, znajdujących się na rynku polskim, chcemy zwrócić Państwa uwagę na zupełnie nową publikację na rynku leksykonów związanych ze sztuką, która po raz pierwszy obejmuje tak szeroki zbiór 2400 sygnatur ( z uwzględnieniem sygnatur największych projektantów secesji) mistrzów, wytwórni i warsztatów na srebrach, przedmiotach srebrzonych, cynie, biżuterii i sztućcach.
Nie jest on ani wznowieniem ani też rozszerzeniem znanych już opracowań, mówiących tylko i wyłącznie o stemplach państwowych i miejskich (takich, jak "Silberstempel/Goldstempel aus Aller Welt" J.Divisa). Opracowanie nasze oparte jest w dużej części na starych niemieckich "Goldschmiede Kalender" z lat 20-30 ubiegłego wieku, wydawanych przez wydawnictwo Diebener-Verlag, istniejące do dzisiaj. Nasza publikacja otrzymała zgodę wydawnictwa przy wykorzystaniu serii pierwotnych materiałów. Jest ono również poparte naszym wieloletnim doświadczeniem i praktyką zarówno w branży jubilerskiej, jak i antykwarycznej.
W najnowszym majowym wydaniu Gazety Antykwarycznej "Sztuka.pl" na stronie 123 w dziale "Recenjze" ukazała się opinia na temat naszego leksykonu.
W niniejszych trzech tomach przedstawiamy Państwu ok. 2400 znaków firmowych na:
1.Wyrobach srebrnych i srebrzonych - 715 znaków na 127 stronach. 2.Biżuterii i wyrobach luksusowych - 852 znaki na 152 stronach. 3.Sztućcach ( m.in. w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rosji, Szwecji, na Węgrzech i we Włoszech) - 809 znaków na 144 stronach.
* Tom II posiada m.in.unikalny i największy obecnie na rynku zbiór ok.310 sygnatur jubilerów działających w Pforzheim.
Wszystkie wymienione oznaczenia firm obejmują okres po 1888 roku. Jednakże wiele z tych firm działało już wcześniej, a wiele działa do dnia dzisiejszego. Każdy z tomów posiada wstęp w czterech językach: niemieckim, polskim, angielskim i francuskim. Aby ułatwić korzystanie z opisów osobom nie znającym języka niemieckiego, dołączyliśmy w każdym z tomów krótki słowniczek, pomagający zrozumieć tekst opisu znaków. W końcowej części tomu 1 i 2 wyodrębniliśmy specjalny dział zawierający sygnatury największych niemieckich projektantów doby secesji. W tomie 3 zaś wyodrębniliśmy dział poświęcony największym warsztatom srebrniczym Rosji przedrewolucyjnej. Przedstawione przez nas opracowanie ma służyć Państwu pomocą w zidentyfikowaniu wytwórni, mistrzów i warsztatów, które wytworzyły wiele przedmiotów, znajdujących się w Państwa posiadaniu. Opracowanie to będzie pomocne sprzedawcom antyków i biżuterii - szczególnie dziś, gdy Państwo oferujecie obiekty antykwaryczne w internecie, dokładny opis jest warunkiem, który będzie sprzyjał uzyskaniu dobrej, wyższej ceny. Książki nasze są kluczem do dalszych, bardziej sprecyzowanych poszukiwań internetowych. Znając dokładną nazwę firmy, możecie Państwo posłużyć się wyszukiwarkami internetowymi i uzyskać pełniejsze i dokładniejsze informacje np.o historii firmy, przedmiotach przez nią wykonanych, a opisanych w literaturze fachowej, często znajdujących się w muzeach, bądź kolekcjach prywatnych, jak również sprzedawanych w domach aukcyjnych. Opracowanie nasze adresujemy jednak nie tylko do handlarzy, ale również do zbieraczy i miłośników starych pięknych przedmiotów.
Jest bezcenną pomocą dla muzealników, historyków sztuki, aukcjonariuszy, antykwariuszy i kolekcjonerów. Chetnie kupowany przez muzea. Do swoich zbiorów zakupili nas m.in.:
Biblioteka Kórnicka Polskiej Akademii Nauk
Kustosz Zbiorów Sztuki Wotywnej na Jasnej Górze
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie
Muzeum Piastów śląskich w Brzegu
Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu
Biblioteka Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzeum Historyczne m.st. Warszawy
Muzeum Narodowe w Krakowie
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Zakład Narodowy im.Ossolińskich
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu
Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego
Muzeum Zamkowe w Malborku
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
Uniwersytet w Poznaniu
Uniwersytet we Wrocławiu
Książnica Kopernikańska w Toruniu
Muzeum Historii Miasta Krakowa
i wiele innych.
Wystawiamy fakturę VAT, na podstawie której możecie Państwo odliczyć zakup książki jako zakup literatury fachowej, stanowiącej koszt uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej.
Dla szybkiego i sprawnego przeprowadzenia transakcji wymagane jest podanie na przelewie bankowym Państwa nicku.
Zobacz inne moje aukcje!!!