Zapraszam Koszt przesyłki na terenie Polski jest stały, niezależnie od ilości kupionych płyt.Wydawca: Polskie Nagrania PNCD 748 A+BRok wydania: 2006 ADA SARI 2CD
Dwupłytowy album z archiwalnymi nagraniami wielkiej Ady Sari, nagrań prezentujących niezwykłą sztukę wykonawczą artystki w ariach operowych i pieśniach. Wirtuozerię śpiewaczki, jej nienaganną technikę koloraturową możemy podziwiać w reprezentatywnych ariach z jej repertuaru operowego: Cyrulik sewilski, Łucja z Lammermoor, Traviata, Purytanie, Lakme, Rigoletto. A także w dość specyficznym wyborze pieśni (J. Strauss, Freire, di Capua, Chopin, Moniuszko, Karłowicz, Friemann). W jej interpretacji wokalnej słychać, jak pisali recenzenci jej występów, dźwięk podany nieskazitelnie, nawet w bardzo szybkich trylach, czyste, wręcz promienne stacatto. Podziwiać też można piękną barwę głosu, bezbłędną dykcję bez względu na język, w którym artystka śpiewa, oraz subtelność, delikatność i ekspresję wykonania.
Jadwiga Szayer, Jadwiga Schayer, znana raczej jako Ada Sari (ur. 29 czerwca 1886 w Wadowicach, zm. 12 lipca 1968 w Ciechocinku) - polska śpiewaczka operowa, sopran koloraturowy, aktorka, pedagog.Urodziła się 29 czerwca 1886 r. w Wadowicach jako córka znanego adwokata Edwarda Szayera i Franciszki z Chylińskich. Kiedy miała trzy lata, ojciec jej wraz z rodziną przeniósł się do Starego Sącza, gdzie otworzył kancelarię adwokacką, a wkrótce został burmistrzem, pełniąc tę funkcję przez siedemnaście lat.Jadwiga Szayer po ukończeniu podstawowej edukacji wyjechała do Cieszyna i Krakowa, gdzie studiowała podstawy muzyki i śpiewu. Następnie od 1905 r. została przyjęta do Prywatnej Szkoły Muzycznej hrabiny Pizzamano w Wiedniu. Kolejne lata to dalsze studia wokalistyczne w Mediolanie. Występowała w tetrze w Rzymie, a następnie na największych scenach operowych świata ze słynnymi La Scala w Mediolanie czy Carnegie Hall w Nowym Jorku. Odbyła tournée po świecie. Miała ogromny repertuar złożony z najwybitniejszych oper świata. Śpiewała największe partie koloraturowe.W czasie drugiej wojny światowej mieszkała w Warszawie i poświęcała się pracy pedagogicznej. Jej uczennicami były miedzy innymi: Halina Mickiewiczówna de Larzac, Bogna Sokorska, Maria Fołtyn, Zdzisława Donat. Po wyzwoleniu na krótko wróciła na scenę operową, ale przede wszystkim uczyła młodych najpierw w Konserwatorium Krakowskim, a później w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. Zmarła w czasie pobytu w sanatorium w Ciechocinku 12 lipca 1968 r.
Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana