Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

15 sadzonek na bonsai wielkośc 25-30 cm

03-11-2014, 8:35
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 30 zł     
Użytkownik ivigreen
numer aukcji: 4717735259
Miejscowość Dąbrowa Górnicza
Wyświetleń: 179   
Koniec: 03-11-2014 08:25:37
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


OFEROWANE SADZONKI SĄ WIELKOŚCI OK 25-30 cm

WYSYŁKA TYLKO KURIEREM KOSZT 20 ZŁ

SADZONKI SĄ W TYM MOMENCIE W STANIE BEZLISTNYM....

NIE SĄ TO NASIONA LECZ ŻYWE ROŚLINY MOŻLIWOŚĆ KUPIENIA KILKU EGZEMPLARZY DODATKOWO

TEL KONTAKTOWY -789[zasłonięte]480

 

1--Psianka słodkogórz –zdjęcie nr. 1

Gatunek rośliny z rodziny psiankowatych, trujące półpnącze. Rośnie dziko w Europie, Afryce Północnej, Azji Zachodniej, aż po Indie. Zawleczona i zadomowiona w Ameryce Północnej.

 

2--Forsycja pośrednia (Forsythia × intermedia)- zdjecie nr. 2

Gatunek rośliny z rodziny oliwkowatych. Jest mieszańcem powstałym w wyniku skrzyżowania F. suspensa (forsycja zwisła) i F. viridissima[2]. Po raz pierwszy mieszańca tego wyhodowano ok. 1885 w ogrodzie botanicznym w Getyndze. Jest uprawiany jako krzew ozdobny.

 

3--Dąb czerwony- zdjęcie nr 3

Gatunek drzew z rodziny bukowatych. Pochodzi ze wschodniej części Ameryki Północnej,w której jest najpospolitszym gatunkiem dębu. W Polsce jest gatunkiem introdukowanym, ok. XIX w.


4--Amorfa krzewiasta, zdjęcie nr 4

Gatunek krzewu z rodziny bobowatych. Pochodzi ze wschodniej części USA, skąd wzdłuż rzek rozprzestrzeniła się na niemal całe Stany Zjednoczone i na południową część Kanady, rozprzestrzenia się również w Europie i w Azji[2]. Do Europy została sprowadzona w XVIII wieku w celach komercyjnych i z czasem naturalizowała się w wielu krajach, zwłaszcza na południu Europy (w Polsce obecna od 1806 roku).


5--Irga Dielsa- zdjęcie nr 5

Cotoneaster dielsianus| Krzew do 2m wys. Efektowne, łukowato wygięte gałęzie. Liście eliptyczne, częściowo zimozielone, jesienią stają się czerwone. Kwiaty (VI) białe lub czerwone. Owocuje bardzo obficie, a czerwone owoce długo oblepiają gałązki.

6--Irga rozkrzewiona

Cotoneaster divaricatus Gatunek irgi o naturalnej wzniesionej formie wzrostu gatunek żywopłotowy Jeden z najpiękniejszych gatunków. Krzew wysokości ok. 2 m, z szeroko rozkładającymi się gałęziami.Ciekawą cechą jest wspaniałe jesienne przebarwienie liści, również obficie owocujący czerwonymi dużymi owocami. Liście opadające na zimę z wierzchu ciemnozielone błyszczące jesienią szkarłatnoczerwone. Kwitnie w czerwcu białymi kwiatami. Owoce dojrzewają natomiast w wrześniu długo utrzymują sie zimą na roślinie. Dobrze znosi warunki miejskie, nie marznie rośnie prawie na każdym stanowisku.


7--Glediczja trójcierniowa,--zdjęcie nr 6

iglicznia trójcierniowa (Gleditsia triacanthos L.) – gatunek drzewa z rodziny bobowatych (Fabaceae Lindl.). Pochodzi z Ameryki Północnej, rozprzestrzenił się w Australii, jest też uprawiany w wielu krajach świata[2].

8--Pęcherznica kalinolistna (Physocarpus opulifolius)

gatunek rośliny należący do rodziny różowatych (Rosaceae). Pochodzi z Ameryki Północnej[2]. W wielu krajach świata, również w Polsce, jest uprawiany jako roślina ozdobna.

. Ze względu na swoje małe wymagania co do gleby nadaje się również do obsadzania nieużytków i terenów świeżo zaużytkowanych (np. na osiedlach mieszkaniowych).


Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

9--Pigwowiec japoński -Zdjęcie nr 7

gatunek rośliny wieloletniej z rodziny różowatych (Rosaceae). Nieprawidłowo bywa czasami nazywany pigwą japońską. Pochodzi z Japonii[2]. Nazwa rodzajowa Chaenomeles związana jest z anatomią owocu. Pochodzi od gr. chainein (dzielić, otwierać się) i gr. mèlon (jabłko). W Polsce jest uprawiany.


10--Daglezja zielona,

jedlica zielona, jedlica Douglasa, jedlica Menziesa, (Pseudotsuga menziesii Carriere) – gatunek drzewa z rodziny sosnowatych. Występuje w zachodniej części Ameryki Północnej. Gatunek geograficznie dzielony jest na dwa podgatunki P. menziesii subsp. menziesii i P. menziesii subsp. glauca. W Polsce jest gatunkiem introdukowanym. Opis dotyczy podstawowego podgatunku subsp. menziesii, subsp. glauca (jedlica sina) odróżnia się pokrojem, igłami i szyszkami.

Drzewo ma małą odporność na zanieczyszczenia w mieście.

11--Świerk kłujący, świerk srebrny (Picea pungens Engelm.)

gatunek drzewa z rodziny sosnowatych (Pinaceae). Świerk kłujący pochodzi z Gór Skalistych w zachodniej części Ameryki Północnej[3].


12--Rokitnik zwyczajny, rokitnik pospolity (Hippophaë rhamnoides L.)- zdjęcie nr 8

Gatunek rośliny z rodziny oliwnikowatych (Elaeagnaceae). Nazywany bywa także rosyjskim ananasem. Występuje w Europie i Azji, aż po Chiny, głównie wzdłuż wybrzeży morskich. W Polsce naturalne jego stanowiska znajdują się tylko nad wybrzeżem Bałtyku po ujście Wisły na wschodzie[2]. Zdziczałe formy rosną również w Pieninach i w rejonach upraw, zwykle w obrębie obszarów zurbanizowanych. Często sadzony jako roślina ozdobna oraz w celu umocnienia skarp.

13--Ognik szkarłatny (Pyracantha coccinea M.Roem)

Gatunek krzewu należący do rodziny różowatych. Rodzime obszary jego występowania to południowa i środkowa Europa oraz Azja Zachodnia i Kaukaz[2]. W środkowej Europie znany już od XVII wieku jako krzew ozdobny i parkowy. Jest uprawiany w wielu rejonach świata, również w Polsce.

14--Winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocissus quinquefolia),

Zwany też dzikim winem – gatunek silnie rosnącego pnącza ozdobnego z rodziny winoroślowatych. W stanie naturalnym występuje w Ameryce Północnej od Gwatemali na południu, poprzez Meksyk i Stany Zjednoczone po prowincje Ontario i Quebec w Kanadzie. Poza tym jest szeroko rozpowszechniony w uprawie i w wielu miejscach naturalizowany[3].

15--Bluszcz pospolity (Hedera helix L.)

Gatunek wiecznie zielonego pnącza należący do rodziny araliowatych (Araliaceae). Gatunek typowy dla rodzaju bluszcz (Hedera). Jest jedynym przedstawicielem rodziny araliowatych we florze Polski i jedynym w niej pnączem o liściach zimotrwałych. Występuje w lasach całej Polski, gdzie podlega ochronie prawnej. Poza naturalnym zasięgiem obejmującym Europę i Azję Mniejszą jest gatunkiem inwazyjnym. Bluszcz pospolity uprawiany jest jako roślina doniczkowa, okrywowa, parkowa. W uprawie jest niewymagający, a jego walory podnosi wielość odmian uprawnych o różnorodnych kształtach i barwach liści, sposobach wzrostu i wymaganiach. Jest rośliną miododajną, leczniczą i kosmetyczną. W tradycjach wielu narodów od dawna obecny jako roślina symboliczna, zwłaszcza jako symbol wierności i trwałości życia. W starożytności odgrywał ważną rolę w kultach szeregu