|
|
|
|
Kocioł AKAL
Automatyczne kotły centralnego ogrzewania typu AKAL to stalowy kocioł wodny, o płynnie regulowanej mocy, spalający w sposób ciągły miał węglowy, do pracy w otwartym systemie centralnego ogrzewania. Paliwo umieszczone w zasobniku na przedniej ścianie kotła dostarczane jest do komory spalania przy pomocy automatycznie sterowanego podajnika tłokowego. Możliwości precyzyjnego dozowania ilości paliwa pozwalają na płynna regulacje mocy kotła w szerokim zakresie. Całym procesem spalania steruje mikroprocesorowy regulator temperatury. Obsługa kotła ogranicza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i opróżniania popielnika z popiołu |
|
|
|
|
KOCIOŁ NIE POSADA DEFLEKTORA, PONIEWAŻ NIE JEST TO ZMODYFIKOWANY KOCIOŁ TZW.RETORT, TYLKO KOCIOŁ TŁOKOWY 6-KANAŁOWY CZYM ZAWDZIĘCZA SWOJA NAJWYŻSZA OSIĄGALNĄ SPRAWNOŚĆ 90%
POBÓR PALIWA NAWET DO 30 KG NA DOBĘ !!!!!!!
PRZY STAŁOPALNOŚĆI: 1,5 kg/h
(DLA PORÓWNANIA INNE KOTŁY TŁOKOWE/ŚLIMAKOWE SPALAJĄ OK. 3-4 kg/h)
Jest to możliwe dzięki JEDYNEMU na rynku 6-kanołowemu pionowemu wymiennikowi ciepła.
PORÓWNAJ...
Wyliczenia dotyczą kotłów o mocy 17-28kW
Wady: Inne Kotły z poziomymi kanałami
Kanały poziome:
- sprzyjają osadzaniu się pyłu na poziomych półkach wymiennika w skutek gwałtownych zmian kierunku spalin
- zwiększają opory przepływu spalin co prowadzi do drastycznego zmniejszenia ich przewodnictwa cieplnego (efektywność wymiany ciepła od spalin do wody zanika), warstwa pyłów jest dobrym izolatorem cieplnym, trzeba je czyścić częściej.
- częstsze pracochłonne czyszczenia kanałów, na każdym poziomie muszą być zabudowane otwory wyczystkowe, przechodzące przez przestrzenie wodne.
Zalety: AKAL
W kanałach pionowych:
- osadzanie się pyłu na pionowych półkach wymiennika jest niewielkie, szczególnie w przypadku dobrej pracy paleniska którą zapewniają kotły o sprawność ok. 88%, (braku w spalinach niespalonych substancji smołowych, kondensujących na chłodnych powierzchniach wymiennika).
- efektywność wymiany ciepła jest istotnie zwiększona poprzez zastosowanie zmniejszonej ilości wyczystek
- pionowość kanałów sprzyja wytrącaniu się pyłów w komorach nawrotnych, otwory wyczystkowe nie muszą przechodzić przez przestrzenie wodne, co jest istotną zaletą konstrukcyjną.
- wydłużenie drogi spalin poprzez zastosowanie dużej ilości długich pionowych kanałów to zwiększenie intensywności wymiany ciepła w wymienniku. Dzięki temu wymienniki dla tej samej mocy mogą być mniejsze (mniejsze zużycie materiału). Mniejsze wymienniki – to także mniejsze i tym samym tańsze kotły (kolejne zmniejszenie zużycia materiału).
Jak więc widać – różnica między wymiennikiem pionowym i poziomym polega nie tylko na odmiennym sposobie czyszczenia, ale ma przede wszystkim istotne znaczenie technologiczne
Kocioł izolowany 40 mm wełną mineralna
Drzwiczki izolowane - bardzo ważny atut (w razie braku izolacji płytą ceramiczna wysokotemparaturową, dochodzi do utraty dużej ilości ciepła, poprzez drzwiczki, większość producentów nie montuje płyty ze względu na jej bardzo wysoki koszt
Kotły w korpusie cale malowane, farba-dodatkowe zabezpieczenie.
Estetyczny wygląd - izolacja w kasetonach.
Udoskonalone kanały nadmuchowe.
WAŻNĄ CECHĄ PRZY WYBORZE KOTŁA JEST TO ABY W JEGO PRZEDNIEJ GÓRNEJ CZĘŚCI (STOJĄ DO KOTŁA PRZODEM) NIE POSIADAŁ "WIELKICH" DRZWICZEK KANAŁOWYCH!!!!!!!!! POWODUJE TO DUŻE STARTY CIEPŁA W KORPUSIE.
Zalety kotła AKAL:
-Dostajesz kocioł z PODAJNIKIEM którego jesteśmy również producentem. Nasz podajnik tworzy z kotłem jedną całość. Większość kotłów na allegro posiada dokładane podajniki (zakupywane w hurcie), które nie posiadaja paleniska wodnego, ściśle związanego z kotłem już na fazie jego produkcji (patrz przekrój -konstrukcja kotła,).
- SWOBODNY ZAŁADUNEK OPAŁU / DODATKOWY RUSZT ŻELIWNY Nasze kotły posiadają drzwiczki zasypowe kotła (paleniskowe), to rozwiązanie pozwala na swobodny załadunek opału (miału,węgla kawałkowego) oraz spalanie kawałków drewna (NA RUSZCIE ŻELIWNYM) w przypadku braku prądu.
- ŁATWE CZYSZCZENIE KOTŁA I KANAŁÓW GRZEWCZYCH Wyczystka kanałowa znajduje się z przodu kotła w najwyższym punkcie, oraz na górze kotła. Przyrządy dodawane do kotła ułatwiają jego okresowe czyszczenie.
- RÓŻNORODNY OPAŁ Możliwość spalania w kotłe różnorodnego opał np. miału, owsa, pelletu, eko-groszku, jak i drewna itp...
- GWARANCJE JAKOŚCI
OTRZYMUJESZ PEŁNĄ DOKUMENTACJE NA KOCIOŁ:
OTRZYMUJESZ GRACĘ - ELEMENT UŁATWIAJĄCY CZYSZCZENIE KOTŁA
SZUFLADĘ NA POPIÓŁ W POPIELNIKU
+ NA WYPOSAŻENIU RUSZT ŻELIWNY
(umożliwiający spalanie drewna, śmieci,kartonów... itp: np. w okresie letnim grzanie C.W.U)
BUDOWA PALENISKA:
SAM WYBIERASZ:
-
POŁOŻENIE KOSZA (PRAWA,LEWA STRONA)
-
POŁOŻENIE CZOPUCHA
-
USYTUOWANIE KRÓĆCA (POWRÓT, ZASILANIE, NAPUSZCZANIE WODY)
-
OTWIERANIE DRZWICZEK (PRAWA,LEWA STRONA)
(Każdy czopuch może być zakończony okrągłym wyjściem od fi. 140 wzwyż)
AUTOMATYKA KOTŁA:
W celu podniesienia jakości oraz żywotności podajnika stosujemy jedynie markowe podzespoły napędowe znanych światowych firm: NORD i EWMAR- NESS, które otrzymujesz w standardzie (inni producenci często stosują tanie zamienniki)
Podzespoły te cechuje się dużą wytrzymałością, stabilnym startem podczas rozruchu, a także bardzo płynna i cichą pracą w stosunku do innych producentów.
NAJNOWOCZEŚNIEJSZY STEROWNIK TITANIC: W STANDARDZIE STREFY CZASOWE
ZAPOZNAJ SIĘ Z JEGO DZIAŁANIEM
ZA TĄ CENĘ OTRZYMUJESZ - BEZAWARYJNOŚĆ !!!!!!!!
Regulator TITANIC przeznaczony jest do sterowania kotłami z ślimakowym, tłokowym podajnikiem paliwa. Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowiednie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle nie dopuszczając do jego wygaśnięcia. Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U). Moc wentylatora sterowana jest płynnie co pozwala na ograniczenie ilości dostarczanego powietrza podczas procesu spalania. Do regulatora można podłączyć termostat pokojowy lub zdalny panel sterujący (np. PILOT ) , który to umożliwia utrzymanie określonej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia. Zwiększa się dzięki temu komfort użytkowania regulatora Regulator wyposażony jest w: – czujnik temperatury kotła C.O. – czujnik temperatury podajnika, zabezpiecza kocioł przed cofnięciem żaru do podajnika – czujnika zasobnika ciepłej wody użytkowej – termostat kotła 90 °C, zabezpieczenie kotła przed wzrostem temperatury powyżej 90 °C Regulatora steruje pracą pomp C.O. i C.W.U w czterech trybach pracy: praca bez pompy C.W.U.; zima; wiosna/jesień (priorytet C.W.U.); lato. Zastosowanie elementu półprzewodnikowego do sterowania podajnikiem zwiększa niezawodność sterowania silnikiem podajnika.
DOKŁADNY OPIS:
Ustawiamy na najprostszym poziomie obsługi: 1. Nastawa kotła, fabrycznie 55, zakres 35-90st.C 2. Czas podawania, fabryczna nastawa 12sekund, zakres 5-99sekund 3. Czas między podawaniem, fabryczna nastawa 30sekund, zakres od 5sekund do 30minut i 59sekund 4. Wydajność dmuchawy, fabryczna nastawa 12bieg, zakres 1-12bieg 5. Czas przedmuchu w stanie podtrzymania, fabryczna nastawa 10sekund, zakres wyłącz...5-59sekund 6. Czas przerwy w podtrzymaniu (przedmuch), nastawa fabryczna 5minut, zakres 1-59minut 7. Krotność podawania w podtrzymaniu (co który przedmuch podać razem paliwo), nastawa fabryczna 3, zakres 0-20 cykli 8. Nastawa CWU, nastawa fabryczna wyłącz., zakres 30-75..wyłącz
Sterownik ma bardziej rozwinięty tryb serwisowy dla lepszego dopasowania do potrzeb klienta: W trybie serwisowym mamy następujące możliwości wpływu na pracę sterowania:
9. Temperatura załączenia pompy C.O., nastawa fabryczna 35st.C, zakres 25-70..wyłącz 10. Czas odłączenia pompy C.O. (przy pracy z termostatem pokojowym), nastawa fabryczna 5minut, zakres włącz..1-30..wyłącz minut 11. Priorytet zasobnika CWU (bojlera), nastawa fabryczna wyłącz, czyli nieaktywne, równoległa praca pomp, nastawa na włącz powoduje włączenie priorytetu CWU, czyli njapierw kocioł grzeje bojler na temp. zadaną a dopiero później przechodzi na grzanie C.O. 12. Obniżenie temperatury kotła (przy pracy z termostatem pokojowym, nastawa fabryczna 10st.C, zakres 00-60st.C
STREFY CZASOWE 13. Zegar - aktualna godzina, zakres 00:00-23.59 14. Dzień tygodnia, zakres poniedziałek-niedziela 14 Edycja stref, nastawa fabryczna wyłącz, zakres: wyłącz... 01-08 (najwięcej 8stref w ciągu doby) a) działanie strefy w dni: nastawa fabryczna wyłącz, zakres: wyłącz; robocze (pon.-pt.), sob/nie; co dzień b) czas włączenia strefy zakres 00:00-23:59 c) Korekta C.O. zakres -60st.C - +60st.C - jest to wybór o ile stopni ma być skorygowana nastawa w danej strefie d) Korekta CWU zakres wyłącz, -45st.C - +45st.C, jest to wybór o ile stopni skorygowana ma być nastawa CWU w danej strefie, możliwość wyłączenia grzania bojlera na kilka godzin.
+ DMUCHAWA (montowana jedynie w modelu 1,7m2 na górze kotła)
CAŁY KOMPLET STEROWANIA JEST JUŻ ZAMONTOWANY NA KOTLE!!!!!!
|
|
|
|
** O FIRMIE
Pleszewskie kotły centralnego ogrzewania od wielu lat dzięki wysokiej wydajności i jakości cieszą się uznaniem wśród szerokiej rzeszy klientów. P.P.H.U Gom-Met jest cenioną firmą w śród klientów z całej Polski i poza jej granicami.
NASZA PRODUKCJA OBEJMUJE:
» Kotły uniwersalne typu: UKS, oraz w wersji sterowane typu: UKSG, UKSM; » Kotły miałowe z zasypem całodobowym, typu: KWM-S, KWM-SG; » Kotły z podajnikiem , typu: KWM-SR, KWM-SGR; » Najnowocześniejsze kotły typu: AKAL, wyposażone w podajnik tłokowy oraz ulepszony system sterowania. » PRODUKUJEMY KOTŁY OD 10 kW DO 560 kW (pod indywidualne zamówienie); » PROFESJONALNE DORADZTWO I OBSŁUGA; » MONTAŻ KOTŁÓW I MODERNIZACJE KOTŁOWNI; » KOTŁY WYKONANE Z MATERIAŁÓW ATESTOWANYCH;
GR. BLACHY WYMIENNIKA 6 mm, PALENISKA 8 mm; blacha stalowa GAT.ST3S/S235JR KOTŁY POSIADAJĄ:
- ZNAK JAKOŚCI CE; - CERTYFIKATY UDT., BADANIA NA ZNAK BEZPIECZEŃSTWA EKOLOGICZNEGO; - SPEŁNIAJĄ KRYTERIA STANDARDU ENERGETYCZNO - EKOLOGICZNEGO; - ZGODNOŚĆ W ZAKRESIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ
Dowóz do 150 km GRATIS !!!!
|
|
|
|
|
|