WAŻNE PRZED ZAKUPEM KSIĄŻEK WYDAWNICTWA HELION PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ ZE STRONĄ "O MNIE" Wyjątkowa promocja - szczegóły na końcu strony To już ostatnie sztuki - nie czekaj kup dziś Mac OS X Leopard. Ćwiczenia praktyczne
Autor: Łukasz Suma Data wydania: 11/2008 Stron: 168 Wydawnictwo Helion Cena książki: 17.50 zł
ISBN: 978-83-[zasłonięte]-1946-7 Format: A5
|
Wybierz i poznaj system Slackware Linux! - Jak zarządzać systemem Slackware Linux?
- Jak właściwie zabezpieczyć serwer przed atakami z sieci?
- Jak optymalnie skonfigurować połączenia sieciowe?
Slackware jest najstarszą, lecz na bieżąco rozwijaną dystrybucją Linuksa. Każdy element tego systemu zaprojektowany został w sposób możliwie najprostszy w programowaniu i realizacji. Dzięki temu uzyskano wysoką wydajność, stabilność i bezpieczeństwo. Chociaż konfigurowanie Slackware jest trudniejsze niż w przypadku innych dystrybucji, warto zainwestować w naukę, ponieważ łatwiej jest „wgryźć się” w ten system, poznać jego wnętrze, a potem także stworzyć własne narzędzia upraszczające konfigurację. Ze względu na te cechy Slackware jest szczególnie polecany do pracy na serwerach sieciowych. Książka „Slackware Linux. Ćwiczenia” w formie praktycznych ćwiczeń pokazuje sposób realizacji podstawowych zadań administracyjnych i systemowych. Dzięki temu podręcznikowi nauczysz się od podstaw instalować system i zarządzać plikami oraz zdalnie administrować serwerem z poziomu dowolnego innego komputera, podłączonego do tej samej sieci lokalnej lub internetu. Dowiesz się, na czym polega przetwarzanie potokowe, a także konfiguracja i diagnostyka sieci. Będziesz wiedział, jak monitorować ruch w sieci lokalnej i zabezpieczyć ją przed atakami z zewnątrz. - Instalacja systemu
- Zarządzanie plikami
- Przetwarzanie potokowe
- Zwielokrotnianie operacji na plikach
- Tekstowe i graficzne środowisko pracy
- Konfiguracja i diagnostyka sieci
- Zabezpieczenia
- Monitorowanie ruchu w sieci lokalnej
- Serwer internetowy i serwis WWW
Zostań administratorem — stwórz własną sieć i sprawnie nią zarządzaj! Poznaj zalety systemu operacyjnego Mac OS X LeopardPoznaj podstawy obsługi systemu Naucz się korzystać z wbudowanych narzędzi Rozkoszuj się kocią elegancją nowego Leoparda Mac OS X Leopard to stabilny i jeszcze wygodniejszy następca dotychczasowego Tygrysa. Aktualna wersja systemu została wyposażona w ponad 300 nowych funkcji, w tym między innymi pełną 64-bitowość z możliwością uruchamiania programów 32-bitowych, obsługę najnowszych procesorów wielordzeniowych Intela, rozszerzone możliwości kontroli rodzicielskiej. Dołożono także program do przywracania usuniętych plików — Time Machine — oraz szereg efektownych ulepszeń interfejsu, takich jak nowe możliwości Docka i Biurka czy funkcja szybkiego podglądu. Ponadto Mac OS X Leopard jest pierwszym systemem, który oferuje możliwość korzystania z polskiego interfejsu użytkownika! Książka „Mac OS X Leopard. Ćwiczenia praktyczne” przeznaczona jest dla początkujących użytkowników polskiej wersji językowej systemu Mac OS X 10.5 Leopard. Jednak sporo nowych, ciekawych informacji o tym systemie znajdą w niej również osoby używające jego starszych wersji. Korzystając z tego podręcznika i wykonując kolejne ćwiczenia, bogato ilustrowane zrzutami ekranowymi, nauczysz się używać skrótów klawiaturowych, korzystać z okien Findera oraz tworzyć katalogi i archiwa. Dowiesz się, jak dodawać i usuwać elementy Docka, korzystać z Internetu za pomocą przeglądarki Safari, a także konfigurować konta poczty elektronicznej. Elementy interfejsu użytkownika Menu programu i skróty klawiaturowe Korzystanie z okien Findera Dostosowywanie okien Findera Zarządzanie katalogami i plikami Korzystanie z narzędzia Time Machine Korzystanie z Docka Program Mail Korzystanie z WWW za pomocą Safari
Wstęp (5)
Czym to się je? (6) Dlaczego Mac? (6) Co nowego w Leopardzie? (6) Polacy nie gęsi... (7) Dla kogo przeznaczone są ćwiczenia? (8) Co znajdziesz w tej książce? (8) Co nowego w książce? (9) Jak korzystać z ćwiczeń? (9) Rozdział 1. Podstawowe elementy interfejsu użytkownika (11)
1.1. Co widać na ekranie? (12) 1.2. Ikony (13) 1.3. Biurko (13) 1.4. Pasek menu (14) 1.5. Pasek Docka (15) 1.6. Okna (15) Rozdział 2. Używanie myszy, menu i skrótów klawiszowych (19)
2.1. Działania związane z myszą (20) 2.2. Menu programu i skróty klawiszowe (28) Rozdział 3. Korzystanie z okien Findera (33)
3.1. Elementy i podstawowe działania na oknach (33) 3.2. Widoki okien Findera (40) 3.3. Dostosowywanie wyglądu okien Findera (54) Rozdział 4. Zarządzanie katalogami i plikami (67)
4.1. Tworzenie katalogów (68) 4.2. Kopiowanie, przenoszenie oraz zmiana nazw katalogów i plików (70) 4.3. Usuwanie plików i katalogów oraz korzystanie z Kosza (76) 4.4. Tworzenie i używanie skrótów (80) 4.5. Tworzenie i rozpakowywanie archiwów (82) 4.6. Korzystanie z narzędzia Time Machine (85) Rozdział 5. Korzystanie z Docka (91)
5.1. Ikony widoczne w Docku (91) 5.2. Dodawanie i usuwanie elementów Docka (96) 5.3. Dostosowywanie wyglądu i działania Docka (99) Rozdział 6. Uruchamianie, używanie i wyłączanie programów (103)
6.1. Rozpoczęcie pracy w programie (105) 6.2. Korzystanie z programu (109) 6.3. Zakończenie pracy w programie (117) Rozdział 7. Korzystanie z WWW za pomocą Safari (125)
7.1. Elementy przeglądarki internetowej i działania podstawowe (126) 7.2. Bardziej zaawansowane możliwości Safari (135) Rozdział 8. Używanie programu Mail (147)
8.1. Konfigurowanie konta poczty elektronicznej (148) 8.2. Elementy programu Mail i odbieranie poczty (152) 8.3. Tworzenie i wysyłanie poczty (158)
Książka jest wysyłana listem priorytetowym. Zapraszam na moje pozostałe aukcje W chwili obecnej książka jest w cenie 17,50 zł - najniższa cena na Allegro. |