Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

10 zł /1994 / AA 0000xx0 / TDLR stan 1 UNC UNIKAT

29-11-2014, 22:45
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 405 zł     
Użytkownik dorti86
numer aukcji: 4827009901
Miejscowość Kraków
Licytowało: 15    Wyświetleń: 263   
Koniec: 29-11-2014 21:30:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Banknot 10 zł z 1994 roku seria AA cztery zera na początku numeratora

Stan I UNC bez nagniotek ugięć,narożniki ostre,lśniący papier

 

PRAWDZIWY UNIKAT,

o tak niskiej numeracji zaczynającej się od

czterech zer !!!

 

seria AA 0000440 rok 1994

Aż cztery zera i tak bardzo niska numeracja - 5 paczka bankowa

NIE PRZEGAP OKAZJI - taka może się już nie zdarzyć

 

Banknocik w stanie bankowym, z paczki 

seria drukowana jeszcze w Anglii.


"....Na wszystkich banknotach widnieje data 25 marca 1994 r. Do 1997 r. banknoty drukowano w Londynie,...."

 

 Poniżej  Definicje stanu zachowania banknotów

 

 


 

 

 

Zapraszam do zapoznania się z moimi innymi aukcjami

UNCIRCULATED (UNC, I, 1)
Perfekcyjnie zachowany banknot, z którym nigdy ani emitent, ani kasjerka czy nawet kolekcjoner, a tym bardziej przeciętny człowiek nie obchodził się nieumiejętnie. Papier jest czysty i sztywny bez przebarwień. Rogi są ostre, bez żadnych śladów zaokrągleń (zaokrąglone narożniki świadczą często o tym że banknot był czyszczony, „prany” lub naprawiany) Banknot w stanie UNC ma oryginalne, naturalne lśnienie.
Słowo Unirculated jest używane przy ocenie stanów zachowania jako jakościowy pomiar wyglądu banknotu. Jest to banknot z którym nigdy nic nie robiono, bądź po prostu nie został wprowadzony do obiegu I tylko do takich banknotów termin ten jest uzasadniony, chociaż np. jest wiele banknotów, które nigdy nie weszły do obiegu, nie przekazywano ich ręki do ręki ale z którymi obchodzono się nieumiejętnie (np. w banku, podczas składowania czy transportu) ale mogą być one określone już tylko jako About Uncirculated. Plamienia bądź rozmazania farby (często spotykane np. na banknotach PRL, które zostały przepuszczone przez ówczesne maszyny do liczenia) drobne zgięcia powstałe w wyniku liczenia itd. jednoznacznie dyskryminują banknot jako UNC. Określenie UNC jest terminem nie podlegającym dyskusji i dotyczy banknotów którym nic nie można zarzucić.
ABOUT UNCIRULATED (AU, I-, 1-)
Praktycznie idealnie zachowany banknot z nieznacznymi tylko śladami użytkowania. Może mieć ślady liczenia bankowego w postaci drobnych zagięć narożników lub jednego lekkiego przegięcia przez środek, ale nie oba. Banknot w stanie AU nie może być złamany. Papier jest czysty i świeży z naturalnym połyskiem - lśnieniem. Rogi nie są zaokrąglone.
EXTREMELY FINE (EF, XF, II, 2)
Bardzo atrakcyjny banknot z nieznacznymi śladami użytkowania. Może mieć maksymalnie trzy lekkie zgięcia lub jedno złamanie. Papier jest czysty i świeży z naturalnym połyskiem - lśnieniem. Rogi mogą mieć jedynie delikatne zaokrąglenia, mogą być również drobne ślady zużycia w miejscach gdzie zgięcia dochodzą do krawędzi.
VERY FINE (VF, III, 3)
Bardzo atrakcyjny banknot z nieznacznymi śladami użytkowania. Może mieć maksymalnie trzy lekkie zgięcia lub jedno złamanie. Papier jest czysty i świeży z naturalnym połyskiem - lśnieniem. Rogi mogą mieć jedynie delikatne zaokrąglenia, mogą być również drobne ślady zużycia w miejscach gdzie zgięcia dochodzą do krawędzi.
FINE (F, IV, 4)
Banknot ze znacznymi śladami obiegu, wieloma zagięciami, złamaniami i zagnieceniami. Papier nie jest nadmiernie brudny ale może być już sflaczały. Krawędzie mogą wykazywać znaczne ślady zużycia z drobnymi naddarciami marginesów ale nie dochodzącymi do rysunku. W środku nie może być dziurki od zgięć. Kolory są czyste ale już nie świeże. Dziura po zszywkach lub dwie nie są czymś niezwykłym dla banknotu w tym stanie. Ogólny wygląd banknotu jest całkiem przyzwoity. 
VERY GOOD (VG, V, 5)
Mocno zużyty, wymaltretowany banknot ale ciągle w całości. Narożniki mogę być już mocno zniszczone, zaokrąglone i ponadrywane. Naddarcia mogą dochodzić do rysunku a w środku możliwa dziurka od zginania. Możliwe przebarwienia czy plamy, a dziury po pineskach czy zszywkach są czymś normalnym. Banknot ogólnie ponaddzierany ale bez brakujących fragmentów. Banknot w tym stanie mimo wszystko nie może mieć nie atrakcyjnego wyglądu.
GOOD (G, 6, VI)
Mocno zużyty i zniszczony banknot. Normalne zniszczenia wynikające z długiego okresu bycia w obiegu to silne, wielokrotne zgięcia i załamania, plamy, dziury po szpilkach i zszywkach, przybrudzenia i przebarwienia, ponaddzierane krawędzie, dziura na środku, okrągłe rogi i ogólnie nieatrakcyjny wygląd. Niewielkie kawałki banknotu mogą być brakujące, a banknot może być pomazany.
FAIR 
Bardzo zniszczony, brudny i podarty banknot. Większe kawałki banknotu mogę być pooddzierane lub brakujące. Duże części banknotu są niewyraźne.
POOR  
"Totalna szmata", bardzo zniszczony, poplamiony, podarty i z dużymi ubytkami. Może być posklejany taśmą aby się trzymał w jednym kawałku. Taki banknot jest brany pod uwagę w kolekcji jedynie w przypadku bardzo rzadkich egzemplarzy lub gdy jest to w ogóle jedyny znany egzemplarz danego banknotu.