Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

101 kwantowych pytań pierwiastki Kosmiczne wszechś

06-10-2014, 9:22
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 158.90 zł     
Użytkownik www_ksiegarz_pl
numer aukcji: 4581871332
Miejscowość Tychy
Zostało sztuk: 10    Wyświetleń: 6   
Koniec: 06-10-2014 09:26:21

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

101 kwantowych pytań pierwiastki Kosmiczne wszechś



101 kwantowych pytań 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świecie, którego nie widać

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 336

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świecie, którego nie widać. 

Pisząc „101 kwantowych pytań”, Kenneth Ford podjął się misji wyjaśnienia w najprostszy możliwy sposób najistotniejszych idei tworzących podwaliny fizyki kwantowej. Książka, w przeciwieństwie do wielu dzieł skupiających się na konkretnej dziedzinie, na przykład teorii modelu standardowego, czy teorii strun, zawiera omówienie praktycznie wszystkich istotnych tematów. Nie oznacza to jednak daleko idących uproszczeń – autor zakłada, że dociekliwy czytelnik zechce naprawdę zrozumieć podstawy fizyki kwantowej.
Żywe opisy Forda wzbogacone zostały licznymi anegdotami o zdarzeniach, których świadkiem nierzadko był sam autor tej książki. „101 kwantowych pytań” jest pozycją przygotowaną tak, by można było przeczytać ją „od deski do deski” lub zaglądać do niej wedle uznania.

Koncepcje składające się na fizykę kwantową stanowią dla nas źródło najgłębszego zrozumienia świata i wielu bardzo istotnych technologii, jednocześnie jednak dla wielu okazują się być dość dziwacznym daniem, którego spożycie prowadzi do intelektualnej niestrawności. Ken Ford zaprasza nas do szwedzkiego stołu pełnego pytań i odpowiedzi, na którym na pewno znajdziemy coś dla siebie. Jestem przekonany, że po spróbowaniu tych pyszności, nie będziecie w stanie powstrzymać się od ucztowania.
Frank Wilczek, laureat nagrody Nobla, autor książki „Lekkość bytu”
Fascynujące pierwiastki W krainie fundamentalnych składników rzeczywistości

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 430

Pasjonująca opowieść o pierwiastkach, historii ich odkrywania oraz roli, jaką odegrały w nauce i ludzkiej cywilizacji. Autor opisuje pierwiastki tak, jak zazwyczaj pisze się biografie – są bohaterami wciągających, wypełnionych niezwykłymi perypetiami historii, w których napotykamy zarówno dociekliwych naukowców oraz wspaniałe odkrycia, jak i artystów i wielkie dzieła sztuki. W układzie okresowym pierwiastków autor widzi przede wszystkim podstawową prawdę o budowie naszego Wszechświata i klucz do fascynujących tajemnic budowy materii.

Hugh Aldersey-Williams – absolwent Uniwersytetu Cambridge i autor książek popularnonaukowych.
Kosmiczne liczby

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 240
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013

Księga natury, jak powiedział Galileusz, jest napisana językiem matematyki. To właśnie liczby pozwalają nam precyzyjnie określać fakty, a także siły, których na co dzień doświadczamy. W ten sposób powstają prawa, takie jak druga zasada termodynamiki, która opisuje uporczywą tendencję Wszechświata do nieporządku, równania Maxwella, dotyczące pola elektrycznego i magnetycznego, czy równania pola Einsteina, które wyrażają nasze obecnie najlepsze zrozumienie grawitacji. W równaniach ukryte są kosmiczne liczby, stałe opisujące matematycznie fundamentalne fakty dotyczące Wszechświata, takie jak ładunek elektronu czy stała, która określa, jak silne pole grawitacyjne wytwarza dany obiekt.
W Kosmicznych liczbach James Stein, matematyk i autor książek popularnonaukowych, przedstawia matematyczne aspekty najistotniejszych znanych nam faktów, dotyczących Wszechświata, a także historie ich poszukiwania, które niekiedy wymagały wysiłków wielu pokoleń badaczy. W napisanej z przenikliwością i zachwytem książce autor odbywa wraz z czytelnikami niezwykłą, zabawną i pouczającą wyprawę w świat liczb o fundamentalnym znaczeniu dla naszej rzeczywistości.
„Kosmiczne liczby” to książka przejrzysta i zwięzła, łatwa do przeczytania i niezmiernie pouczająca. Opowiada historie stojące za najważniejszymi liczbami w nauce – skąd pochodzą, co nam mówią i jak zmieniły nasz sposób patrzenia na świat.
Ian Stewart
Większość ludzi do liczenia używa liczb 1, 2, 3..., ale liczby, które naprawdę się liczą, to te opisane przez Jamesa Steina! Mówią nam, dlaczego widzimy Wszechświat takim, jakim go widzimy, a nie inaczej. Po przeczytaniu tej bardzo pouczającej i zajmującej książki, zobaczycie, dlaczego niektóre liczby są odrobinę równiejsze niż inne.
John L. Casti, pracownik naukowy w International Institute for Applied Systems Analysis w Wiedniu
i autor „Kwintetu z Cambridge”
Oczywiste może wydawać się powiedzenie, że nie wszystkie liczby są równe. Jednak niektóre z nich są wyjątkowo ważne, nie z powodu matematyki, lecz fizyki. Książka omawia historię i znaczenie trzynastu takich liczb, które muszą być dokładnie takie, jakie są, ponieważ w przeciwnym wypadku nasz świat byłby zupełnie inny. Po przeczytaniu „Kosmicznych liczb” Jamesa Steina zrozumiecie, dlaczego samo życie zapisane jest w liczbach.
Paul J. Nahin, autor „Number Crunching”
Uczyliśmy się ich na pamięć podczas lekcji fizyki w szkole średniej. Teraz James Stein, przedstawiając nam historie i osoby za nimi stojące, uczy nas doceniania stałych przyrody. To przemiła i skłaniająca do refleksji lektura.
Leonard Wapner, El Camino College
James D. Stein – profesor matematyki w California State Univeristy w Long Beach. Uzyskał doktorat nauk ścisłych w University of California w Berkeley. Autor książek: „How Math Explains the World”, „The Right Decision” i „How Math Can Save Your Life”.

Kwantowy Wszechświat 

Dlaczego zdarza się wszystko,co może się zdarzyć

Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Liczba stron: 304
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014

Teoria kwantowa jest zapewne najlepszym przykładem tego, jak to, co nieskończenie obce i graniczące z wiedzą tajemną może być również niezwykle przydatne. Obce, ponieważ opisuje świat, w którym cząstka może naprawdę znajdować się w kilku miejscach w tym samym czasie i przemieszczać się z jednego punktu do drugiego, wędrując jednocześnie przez cały Wszechświat. Przydatne, gdyż zrozumienie zachowania najmniejszych składowych Wszechświata stanowi podstawę do zrozumienia wszystkiego innego.Teoria kwantowa ma opinię wyjątkowo niezrozumiałej. Koty mogą być jednocześnie żywe i martwe; cząstki mogą się w tej samej chwili znajdować w dwóch różnych miejscach; Heisenberg twierdzi, że nic nie jest pewne. Te wszystkie stwierdzenia są niewątpliwie prawdziwe, ale wyciągany z nich wniosek – że otaczają nas nieprzeniknione tajemnice – już na pewno nie.Autorzy książki postawili sobie za cel zdemaskowanie mitów wyrosłych wokół teorii kwantowej – teoretycznego szkieletu słynnego z tego, jak bardzo potrafił być mylący.Cox i Forshaw nakłaniają czytelników do współpracy, a ci, którzy się na nią zgodzą, z pewnością będą mogli się wiele nauczyćManjit Kumar, autor „Kwantowego świata”Tak samo jak w przypadku „Dlaczego E=mc2” Cox i Forshaw nie biorą jeńców i odważnie przedzierają się przez trudne do wyjaśnienia aspekty fizyki kwantowej. W porównaniu z „Kwantowym Wszechświatem” „Krótka historia czasu” wydaje się lekturą do poduszki. Brian Clegg, autor „Jak zbudować wehikuł czasu”Brian Cox – profesor University of Manchester, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki, autor wielu programów popularnonaukowych telewizji BBC, a także członek Royal Society i laureat przyznawanej przez Royal Society Michael Faraday Prize. Prowadzi badania z dziedziny fizyki cząsteczkowej w CERN (LHC, program ATLAS). Jeff Forshaw – profesor fizyki teoretycznej University of Manchester, laureat Physics Maxwell Medal.

 

kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

 

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368

TEL     32 [zasłonięte] 93         32 [zasłonięte] 72