Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

101 kwantowych pytań Ford+Lekkość bytu+Wszechświat

09-05-2014, 10:07
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 118.90 zł     
Użytkownik www_ksiegarz_pl
numer aukcji: 4137627952
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 5   
Koniec: 09-05-2014 09:47:53

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

101 kwantowych pytań Ford+Lekkość bytu+Wszechświat




101 kwantowych pytań

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świecie, którego nie widać
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świecie, którego nie widać. 

Pisząc „101 kwantowych pytań”, Kenneth Ford podjął się misji wyjaśnienia w najprostszy możliwy sposób najistotniejszych idei tworzących podwaliny fizyki kwantowej. Książka, w przeciwieństwie do wielu dzieł skupiających się na konkretnej dziedzinie, na przykład teorii modelu standardowego, czy teorii strun, zawiera omówienie praktycznie wszystkich istotnych tematów. Nie oznacza to jednak daleko idących uproszczeń – autor zakłada, że dociekliwy czytelnik zechce naprawdę zrozumieć podstawy fizyki kwantowej.
Żywe opisy Forda wzbogacone zostały licznymi anegdotami o zdarzeniach, których świadkiem nierzadko był sam autor tej książki. „101 kwantowych pytań” jest pozycją przygotowaną tak, by można było przeczytać ją „od deski do deski” lub zaglądać do niej wedle uznania.

Koncepcje składające się na fizykę kwantową stanowią dla nas źródło najgłębszego zrozumienia świata i wielu bardzo istotnych technologii, jednocześnie jednak dla wielu okazują się być dość dziwacznym daniem, którego spożycie prowadzi do intelektualnej niestrawności. Ken Ford zaprasza nas do szwedzkiego stołu pełnego pytań i odpowiedzi, na którym na pewno znajdziemy coś dla siebie. Jestem przekonany, że po spróbowaniu tych pyszności, nie będziecie w stanie powstrzymać się od ucztowania.
Frank Wilczek, laureat nagrody Nobla, autor książki „Lekkość bytu”
Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 336

Lekkość bytu 
Masa, eter i unifikacja sił
Najnowsza książka laureata Nagrody Nobla.

W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat nasze rozumienie natury rzeczywistości zmieniło się radykalnie, jednak świadomi tego są tylko nieliczni. „Lekkość bytu” jest pierwszą książką, w której rozważane są konsekwencje wynikające z tej rewolucji. Światowej sławy fizyk, Frank Wilczek, po mistrzowsku przedstawia nowe perspektywy widzenia naszego niezwykłego Wszechświata i przewiduje nadejście złotego wieku fizyki cząstek elementarnych. „Lekkość bytu” to relacja z pierwszej ręki, napisana przez jednego z największych światowych ekspertów w dziedzinie fizyki.
Fizycy mają nadzieje, że w XXI wieku pojawi się nowy Darwin, który wyjaśni pochodzenie cząstek. Czy będzie nim właśnie Frank Wilczek? Jego książka nie jest odpowiednikiem słynnego dzieła „O pochodzeniu gatunków”. Bardziej przypomina „Podróż na okręcie Beagle” – żywą relację z wyprawy, zawierającą opisy krajobrazów i nowoodkrytych stworzeń, które trzeba dopiero zbadać i nazwać.

Frank Wilczek jest profesorem w Massachusetts Institute of Technology. W 2004 roku został laureatem Nagrody Nobla, przyznanej za prace, które przeprowadził w wieku 21 lat, w trakcie studiów doktoranckich. Znany jest między innymi z odkrycia swobody asymptotycznej, wkładu w rozwój chromodynamiki kwantowej, odkrycia aksjonów i badań nad nowymi rodzajami statystyk kwantowych. W 2007 r. nakładem Prószyński i S-ka ukazała się książka Franka Wilczka „W poszukiwaniu harmonii”.
Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.0cm
Liczba stron: 288


Kwantowy Wszechświat 

Dlaczego zdarza się wszystko,co może się zdarzyć

Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Liczba stron: 304
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014

Teoria kwantowa jest zapewne najlepszym przykładem tego, jak to, co nieskończenie obce i graniczące z wiedzą tajemną może być również niezwykle przydatne. Obce, ponieważ opisuje świat, w którym cząstka może naprawdę znajdować się w kilku miejscach w tym samym czasie i przemieszczać się z jednego punktu do drugiego, wędrując jednocześnie przez cały Wszechświat. Przydatne, gdyż zrozumienie zachowania najmniejszych składowych Wszechświata stanowi podstawę do zrozumienia wszystkiego innego.Teoria kwantowa ma opinię wyjątkowo niezrozumiałej. Koty mogą być jednocześnie żywe i martwe; cząstki mogą się w tej samej chwili znajdować w dwóch różnych miejscach; Heisenberg twierdzi, że nic nie jest pewne. Te wszystkie stwierdzenia są niewątpliwie prawdziwe, ale wyciągany z nich wniosek – że otaczają nas nieprzeniknione tajemnice – już na pewno nie.Autorzy książki postawili sobie za cel zdemaskowanie mitów wyrosłych wokół teorii kwantowej – teoretycznego szkieletu słynnego z tego, jak bardzo potrafił być mylący.Cox i Forshaw nakłaniają czytelników do współpracy, a ci, którzy się na nią zgodzą, z pewnością będą mogli się wiele nauczyćManjit Kumar, autor „Kwantowego świata”Tak samo jak w przypadku „Dlaczego E=mc2” Cox i Forshaw nie biorą jeńców i odważnie przedzierają się przez trudne do wyjaśnienia aspekty fizyki kwantowej. W porównaniu z „Kwantowym Wszechświatem” „Krótka historia czasu” wydaje się lekturą do poduszki. Brian Clegg, autor „Jak zbudować wehikuł czasu”Brian Cox – profesor University of Manchester, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki, autor wielu programów popularnonaukowych telewizji BBC, a także członek Royal Society i laureat przyznawanej przez Royal Society Michael Faraday Prize. Prowadzi badania z dziedziny fizyki cząsteczkowej w CERN (LHC, program ATLAS). Jeff Forshaw – profesor fizyki teoretycznej University of Manchester, laureat Physics Maxwell Medal.

 

 


 

 

REGULAMIN SKLEPU NA STRONIE O MNIE

kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368