ŻYWOTNIK ZACHODNI AURESCENS[Thuja occidentalis aurescens] Drzewo w młodości dość szybko rosnące, wysokości do 10 metrów. Korona młodych okazów wąskostożkowata lub wąsko kolumnowa, o rzadkim ugałęzieniu, u starszych drzew cylindryczna. Pień pokryty brązową korowiną. Boczne gałęzie krótkie i sztywne. Zabarwienie gałązek wiosną i latem intensywnie złocistożółte, bardzo trwałe, później żółte i żółtawe. Intensywne zabarwienie występuje przede wszystkim u okazów rosnących w pełnym słońcu i na żyznej, dostatecznie wilgotnej glebie. Gałązki silnie spłaszczone, gęsto pokryte łuskowatymi igłami, bez woskowatego nalotu. Na pędach wierzchołkowych (u młodych okazów) łuskowate igły są odstające, rozmieszczone rzadko, długości do 4 mm, na gałązkach silnie przylegające, tępo zakończone, długości około 2,5 mm. Łuski brzuszne i grzbietowe (na dolnej i górnej płaszczyźnie gałązki) opatrzone wyraźnymi gruczołkami, boczne (na krawędziach gałązek) nieco krótsze i bez gruczołków. Szyszki długości 8-10 mm, jasnoszare, złożone z 8-10 łusek, osadzone na krótkich rozgałęzieniach bocznych.Jedna z najpiękniejszych form żywotnika i najpiękniejsza złocista odmiana wśród drzew iglastych. Otrzymana w Arboretum Kórnickim przez A. Wróblewskiego około 1932 r. i rozpowszechniona w Polsce przez Szkółki Kórnickie. W uprawie jest drzewem mało wymagającym w stosunku do gleby i klimatu, jednak najlepiej rośnie na glebach wapiennych. Jest bardzo wytrzymały na niskie temperatury. W miastach żywotnik rośnie nawet przy dużym zanieczyszczeniu powietrza. Najlepiej rośnie w klimacie chłodnym i wilgotnym, na glebach żyznych, wapiennych i dostatecznie wilgotnych. W młodości odznacza się szybkim wzrostem, lecz tempo maleje po 15-20 latach. W naszych warunkach osiąga do 15 metrów wysokości. Drewno żywotnika zachodniego jest bardzo lekkie, miękkie i żółtawo zabarwione, pozbawione żywicy jednak niezwykle trwałe i odporne na gnicie (znacznie trwalsze niż dębowe). Żywotnik znajduje zastosowanie w parkach miejskich i w zieleni osiedlowej. Szczególnie cenne dla kompozycji parkowych są liczne odmiany, również odporne na zanieczyszczenia powietrza oraz wytrzymałe na mrozy. Cenna także dla małych, przydomowych ogródków. OFEROWANE ROŚLINY SĄ ZDROWE I ŚWIETNIE UKORZENIONE SPRZEDA WANE W DONICY WYSOKOŚĆ 25-30cm. Z UWAGI NA ROZMIR ROŚLINY I JEJ ATRAKCYJNĄ CENĘ,MOŻNA POWIEDZIEĆ ŻE JEST TO NIEBYWAŁA OKAZJA!!! Z UWAGI NA WYSOKI KOSZT PRZESYŁKI PROPONUJE ZAKUP INNYCH CIEKAWYCH ROŚLIN NA MOICH AUKCJACH.
ŻYWOTNIK ZACHODNI AURESCENS[Thuja occidentalis aurescens]
Drzewo w młodości dość szybko rosnące, wysokości do 10 metrów. Korona młodych okazów wąskostożkowata lub wąsko kolumnowa, o rzadkim ugałęzieniu, u starszych drzew cylindryczna. Pień pokryty brązową korowiną. Boczne gałęzie krótkie i sztywne. Zabarwienie gałązek wiosną i latem intensywnie złocistożółte, bardzo trwałe, później żółte i żółtawe. Intensywne zabarwienie występuje przede wszystkim u okazów rosnących w pełnym słońcu i na żyznej, dostatecznie wilgotnej glebie. Gałązki silnie spłaszczone, gęsto pokryte łuskowatymi igłami, bez woskowatego nalotu. Na pędach wierzchołkowych (u młodych okazów) łuskowate igły są odstające, rozmieszczone rzadko, długości do 4 mm, na gałązkach silnie przylegające, tępo zakończone, długości około 2,5 mm. Łuski brzuszne i grzbietowe (na dolnej i górnej płaszczyźnie gałązki) opatrzone wyraźnymi gruczołkami, boczne (na krawędziach gałązek) nieco krótsze i bez gruczołków. Szyszki długości 8-10 mm, jasnoszare, złożone z 8-10 łusek, osadzone na krótkich rozgałęzieniach bocznych.Jedna z najpiękniejszych form żywotnika i najpiękniejsza złocista odmiana wśród drzew iglastych. Otrzymana w Arboretum Kórnickim przez A. Wróblewskiego około 1932 r. i rozpowszechniona w Polsce przez Szkółki Kórnickie. W uprawie jest drzewem mało wymagającym w stosunku do gleby i klimatu, jednak najlepiej rośnie na glebach wapiennych. Jest bardzo wytrzymały na niskie temperatury. W miastach żywotnik rośnie nawet przy dużym zanieczyszczeniu powietrza. Najlepiej rośnie w klimacie chłodnym i wilgotnym, na glebach żyznych, wapiennych i dostatecznie wilgotnych. W młodości odznacza się szybkim wzrostem, lecz tempo maleje po 15-20 latach. W naszych warunkach osiąga do 15 metrów wysokości. Drewno żywotnika zachodniego jest bardzo lekkie, miękkie i żółtawo zabarwione, pozbawione żywicy jednak niezwykle trwałe i odporne na gnicie (znacznie trwalsze niż dębowe). Żywotnik znajduje zastosowanie w parkach miejskich i w zieleni osiedlowej. Szczególnie cenne dla kompozycji parkowych są liczne odmiany, również odporne na zanieczyszczenia powietrza oraz wytrzymałe na mrozy. Cenna także dla małych, przydomowych ogródków.
Z UWAGI NA ROZMIR ROŚLINY I JEJ ATRAKCYJNĄ CENĘ,MOŻNA POWIEDZIEĆ ŻE JEST TO NIEBYWAŁA OKAZJA!!!
Z UWAGI NA WYSOKI KOSZT PRZESYŁKI PROPONUJE ZAKUP INNYCH CIEKAWYCH ROŚLIN NA MOICH AUKCJACH.
Z POWODU BARZO DUŻEJ ILOŚCI ZAMÓWIEŃ REALIZACJA PRZESYŁEK DO 4 DNI ROBOCZYCH PO ZAKSIĘGOWANIU WPŁATY.NIE WYSYŁAM SADZONEK ZA POBRANIEM!!!!!!!!!!!
NA ŻYCZENIE WYSTAWIAM FV
KOSZT WYSYŁKI
- 1-15szt.-22zł
GORĄCO POLECAM I ZAPRASZAM DO LICYTACJI!! ODWIEDŹ MOJE INNE AUKCJE , A MOŻE ZNAJDZIESZ COŚ DLA SIEBIE !!
GORĄCO POLECAM I ZAPRASZAM DO LICYTACJI!!
ODWIEDŹ MOJE INNE AUKCJE , A MOŻE ZNAJDZIESZ COŚ DLA SIEBIE !!
KONTAKT:[zasłonięte]@o2.pltel.602 [zasłonięte] 604 602 [zasłonięte] 504tel/fax-075[zasłonięte]5819
Przesyłki realizowane przez