Żyroskop KDS 900 z serwem cyfrowym N590
Najnowszy, zdecydowanie najbardziej zaawansowanny żyroskop z doskonałym cyfrowym serwomechanizmem N590 produkcji KDS wykonany w technologii SMM (Silicon Micro Machine). Jest dokładnym odpowiednikiem żyroskopu GY 611 i serwa S9256 produkcji FUTABY czyli obecnie najlepszego, najbardziej profesjonalnego zestawu żyroskopowego jaki został wyprodukowany na świecie. Godny polecania dla najwyższej klasy profesjonalistów latających dużymi helikopterami 3D.
KDS 900 wykonany jest w unikalnej technologii digital SMM (Silicon Micro Machine), rewelacyjny mikroukład krzemowy , który zapewnia idealną wręcz stabilizację wirnika ogonowego niezależnie od zmiennych warunków pogodowych. Elementy mechaniczne i elektroniczne żyroskopu zostały zawarte w jednym, zintegrowanym układzie. Część sensorowa żyroskopu została jednak odzielona od części procesora sterującego co daje większe możliwości w zakresie wygodnego montażu urządzeń w dogodnym miejscu w helikopterze szczególnie jeżeli chodzi o panel sterujący.
Posiada możliwość zdalnego ustawiania ( osobnym kanałem ) czułości z pozycji nadajnika lub za pomocą panelu sterującego montowanego w helikopterze.
Część elektroniczna została zaopatrzona w unikalny układ AVCS (Active Angular Velocity Control System) - aktywny układ kontroli prędkości kątowej , pozwala to na lepszą - dokładniejszą kontrolę serwa ogonowego niż w konwencjonalnym żyroskopie. W układzie AVCS serwo ogonowe jest nieustannie kontrolowane nawet kiedy ogon się nie rusza - gwaranatuje to pewne i dokładne sterowanie zespołem ogonowym przy zmianach temperatur w zawisie oraz przy lotach z bocznym wiatrem i akrobacjach.
Panel sterowania posiada 8-polowy wyświetlacz LCD, ułatwiający programowanie i obsługę żyroskopu.
Układ sensora zaopatrzony jest w 12-bitowy wysokiej rozdzielczości przetwornik analogowo-cyfrowy (A/D) zapewniający bardzo szybkie przekazanie danych z czujnika do mikroprocesora.
Żyroskop może współpracować z serwami z punktem neutrum o szerokości impulsu 760 lub 1560 mikrosekund - ustawianie z pozycji panelu sterującego.
Główne cechy żyroskopu KDS 900:
- manualne i zdalne sterowanie czułością
- bardzo lekka metalowa obudowa
- Część elektroniczna zaopatrzona została w układ AVCS (Active Angular Velocity Control System) - Aktywny System Regulacji Prędkości Kątowej, która stanowi w prosty sposób odpowiednik systemu heading hold. AVCS wykorzystuje zdecydowanie lepiej i precyzyjniej gyro sensor niż konwencjonalne piezożyroskopy. W układzie AVCS serwo ogonowe jest nieustannie kontrolowane i sterowane, nawet kiedy ogon się nie rusza, zapewnia to pewne i dokładne sterowanie zespołem ogonowym co szczególnie ważne jest przy zmianach temperatur w zawisie oraz przy lotach z bocznym wiatrem i akrobacjach.
- zastosowano najnowszą technologią SMM (Micro Electro Mechanical System)
- pobór prądu: 50 mA
- zakres napięć: 5-6 V
- wymiary: 23x23x10
Cechy serwa KDS N590:
- prędkość: 0,08/60 4,8 V 0,07/60 6.0 V
- moment obrotowy: 2,0 kg/cm 4,8 V 2,5kg/cm 6.0 V
- częstotliwość pracy ( Hz ): 300
- wymiary: 35,5 mm x 15mm x 28,6mm
- waga: 25g