Badania naukowe potwierdzają, że żurawina ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu jest skuteczna, m.in. w walce z infekcjami pęcherza moczowego, niektórymi schorzeniami skóry i wrzodami żołądka. Żurawina była i jest stosowana na przeziębienia, anginy, problemy z żołądkiem czy pęcherzem. Specyficzne, torfowe podłoże, na którym rośnie sprawia, że w owocach gromadzą się w dużym stężeniu substancje o wyjatkowych właściwościach zdrowotnych – proantocyjanidyny, które m.in. chronią wątrobę, obniżają poziom cukru we krwi, wspomagają siłę skurczu mięśnia sercowego. Najbardziej jednak znany jest korzystny wpływ żurawiny na układ moczowy.
Badania wykazały również, że żurawina zmniejsza przyczepność bakterii E.coli do ścianek dróg moczowych, jednocześnie zmniejsza ilość tych bakterii w moczu, a tym samym zmniejsza podatność na zapalenie dróg moczowych. Pomaga ona również zapobiegać infekcjom pęcherza moczowego u osób mających problemy z całkowitym opróżnianiem pęcherza (jak mężczyźni z przerostem prostaty). Obecnie wiele leków tworzonych jest na bazie żurawiny. Żurawina ma też właściwości odżywcze, jest bogatym źródłem witamin A, C i z grupy B.
Najwięcej substancji odżywczych i leczniczych zawierają świeże owoce (są dostępne od października do stycznia). Szczelnie zapakowane można przechowywać w lodówce nawet trzy miesiące. Suszone zachowują swoje właściwości przez kilka lat. Żurawina dobrze też znosi wysokie temperatury, gotowanie nie niszczy zawartych w niej związków bakteriobójczych.
Masa netto: 500g
Produkt najlepiej spożyć przed 12.2015