Żurawina - całe owoce w naturalnym soku żurawinowym, niskosłodzona.
Wg literatury żurawina stymuluje działalność gruczołów dokrewnych, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, jest pomocna w nadciśnieniu, arteriosklerozie, chorobach dróg moczowych, obniża poziom cholesterolu. Zapobiega kamicy nerkowej. Sok z żurawin wraz z miodem ma być skuteczny przy silnym kaszlu, anginie i chorobach reumatycznych.
Skład: sok z żurawiny 50%, owoce żurawiny 40%, fruktoza lub cukier 10%.
Produkt polski.
Waga netto 370g
Wyprodukowane w Polsce przez:
|
|
Etykieta:
|
Więcej o żurawinie:
Żurawina jest rośliną zimozieloną, wytrzymałą na mróz do 26 stopni. Wytwarza długie pędy, które powoli się ukorzeniają i wypełniają wolne miejsca w ogrodzie. Ozdobą są duże owoce (do 2 cm średnicy), dojrzewają we wrześniu i w październiku - doskonale nadają się do wyrobu soków, dżemów, konfitur i nalewek. Żurawina owocuje dosyć obficie - około 2 kg na metr kwadratowy. Najlepszym sąsiedztwem dla żurawiny w ogrodzie są: wrzosy, wrzośce, rododendrony i azalie.
Żurawina dobra na wszystko
Żurawina od niepamiętnych czasów uznawana jest za roślinę leczniczą. Badania naukowe dowodzą, że to kopalnia zdrowia. Owoce żurawiny mają całe bogactwo cennych substancji, które pomagają zapobiegać różnym schorzeniom, począwszy od przeziębień, przez choroby serca, układu moczowego, wrzody. Żurawina powinna znaleźć się w naszej codziennej diecie. Bardzo smaczna jest żurawina suszona jako przekąska, ale też dodatek do mięs, ciast, płatków śniadaniowych, lodów. Regularne picie soków z żurawiny podwyższa poziom "dobrego" cholesterolu, zmniejszając ryzyko chorób serca, a zawarte w niej antyoksydanty zmniejszają ryzyko chorób nowotworowych.
Żurawina należy do czołówki roślin, jeżeli chodzi o właściwości prozdrowotne. Owoce żurawiny są źródłem wielu składników mineralnych. Zawierają węglowodany (glukoza, fruktoza, sacharoza), witaminy (z grupy B, wit. P, wit. C) oraz składniki mineralne (wapń, fosfor, miedź). Głównym kierunkiem działania prozdrowotnego żurawiny jest ochrona dróg moczowych. Pomaga w zapobieganiu jak i w leczeniu kamicy nerkowej, zmniejsza częstotliwość infekcji dróg moczowych. Połączenie zawartych składników w żurawinie sprawia, że bakterie nie mogą się rozwijać wewnątrz układu moczowego. Sprawiają również, że chorobotwórcze bakterie nie osadzają się na ściankach układu moczowego, a ich wydalanie na zewnątrz jest dużo łatwiejsze.
Wzmacnia odporność na bakterie Helicobakterii Pyroli, które wywołują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego. Przeciwutleniacze zawarte w żurawinie chronią nas przed działaniem wolnych rodników, zapobiegając nowotworom np. płuc lub okrężnicy. Spożywanie żurawiny ma zbawienny wpływ na pracę naszego mózgu, spowalnia bowiem proces starzenia i obumierania komórek, co wpływa na obniżenie ryzyka zapadnięcia na choroby Alzheimera i Parkinsona.
Substancje zawarte w żurawinie działają na zęby i dziąsła jak teflon. Tworzą one powłokę utrudniającą przyleganie bakterii do szkliwa i dziąseł, przez co zapobiegają powstawaniu próchnicy.
Żurawina jest bardzo wskazana dla kobiet w okresie menopauzy. Zapobiega przykrym dolegliwościom uderzenia gorąca, czy zaczerwienienia skóry.
Wspomaga odchudzanie. Ma ona właściwości odtruwające, pomaga usunąć toksyny oraz reguluje przemianę materii. Zawarte w żurawinie flawonoidy (naturalne przeciwutleniacze) podobne są do tych w czerwonym winie, dlatego też spożywanie ich zapobiega chorobom serca. Związki zawarte w żurawinie powstrzymują tworzenie się zakrzepów i mają korzystny wpływ na rozszerzenie naczyń krwionośnych.
Zapobiegają utlenianiu się cholesterolu, przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia arteliosklerozy i zapychania sie naczyń krwionośnych. Napoje z żurawiny zalecane są przy przeziębieniu i gorączce, gaszą pragnienie i orzeźwiają.