ANTYBAKTERYJNY ŻEL DLA OSÓB WYJEŻDŻAJĄCYCH DO KRAJÓW SUBTROPIKALNYCH, TROPIKALNYCH ORAZ REJONY Z UTRUDNIONYM
DOSTĘPEM DO CZYSTEJ BIEŻĄCEJ WODY
Zawiera, aż 75 % ALKOHOLU zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia WHO to min. 60 %
UWAGA ! Jeżeli wyjeżdżasz do ciepłych krajów tropikalnych to zabezpiecz się przed wirusami i innymi chorobami tropikalnymi.
ŻEL ANTYBAKTERYJNY TO JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH PRODUKTÓW OCHRONY ZDROWIA JAKI POWINNIŚMY ZAWSZE MIEĆ PRZY SOBIE W KAŻDYM KRAJU TROPIKALNYM
Żel stosujemy w każdej sytuacji przed posiłkiem, gdzie nie mamy dostępu do czystej wody np. w dzunglii, lesie na Safari lub w toalecie.
Żel chroni nas przed bardzo groźnymi bakteriami które w strefie tropikalnej występują praktycznie wszędzie.
Chroni nas szczególnie przed tzw. chorobą brudnych rąk , która ma wiele nazw raz określana jest amebozą, innym razem czerwonką itp.
Zarazić się nią można wszędzie jednak największe ryzyko zachorowania istnieje właśnie w krajach tropikalnych.
Czerwonką zarazić się możemy pijąc wodę lub spożywając jedzenie, które zakażone jest cystami pasożyta (Entamoeba histolytica). Gdy dostaną się one do organizmu mogą zaatakować m.in. płuca, wątrobę lub mózg. Jednak najczęściej atakują jelita powodując tzw. zespół jelitowy. Ta postać czerwonki, jeśli nie jest odpowiednio leczona może doprowadzić nawet do zgonu.
Szczególnie przydatny gdy utrudniony jest dostęp do wody:
- podczas podróży zagranicznych – zwłaszcza do krajów Bliskiego Wschodu, Azji, Ameryki środkowej lub Afryki
- podczas wycieczek po lesie, wypraw rowerowych
- po bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami
- podczas mrozów
- podczas opieki nad dziećmi – regularna dezynfekcja rąk chroni dzieci przed niebezpiecznymi wirusami
Jak działa antybakteryjny żel do rąk ?
- Eliminuje bakterie i wirusy bez użycia wody i mydła
- Nałóż niewielką ilość żelu na dłonie i wetrzyj aż ręce będą suche i czyste
- Dezynfekuje, odżywia i chroni w ciągu kilku sekund
Naprawdę wyjeżdżając do ciepłych krajów tropikalnych proszę sprawę ochrony zdrowia potraktować bardzo poważnie.Malaria to tylko jedna z wielu chorób przenoszonych przez komary do tych najgroźniejszych należą też żółta febra , leiszmanioza i różnego rodzaju gorączki krwotoczne oraz wiele innych chorób przenoszonych tez przez kleszcze , moskity czy pchły ziemne.
Na innej aukcji oferujemy wspomagającą Mugge Spray którą można używać także na odzież Zobacz Profesjonalne moskitiery ,które naprawdę warto zabrać Zobacz
Jeżeli wyjeżdżasz z dziećmi wprowadziliśmy dla nich specjalna ochronę Zobacz
Mini poradnik dla wyjeżdżających w tropiki:
O zdrowie warto zadbać przed podróżą. Nieskomplikowane przygotowania przed wyjazdem oraz profilaktyka zdrowotna jeszcze w Polsce pozwolą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w podróży i po powrocie oto parę wskazówek.
1.Wizyta w specjalistycznej poradni chorób tropikalnych dla wyjeżdżających w tropikalne części świata lub do krajów rozwijających się. Tego typu rejony wiążą się z narażeniem na „egzotyczne” drobnoustroje oraz ciężkie choroby typu malaria,żółta febra lub różnego rodzaju gorączki krwotoczne.Warunki sanitarne oraz poziom opieki medycznej na miejscu najczęściej odbiega znacznie od tych, jakie spotykamy w Europie.Jeśli korzystamy z usług biura podróży, to możemy oczekiwać od organizatora wycieczki przedstawienia podstawowych informacji o zagrożeniach życia i zdrowia w rejonie docelowym. Jest on do tego zobowiązany prawnie (art. 13 Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych), w praktyce jednak często okazuje się, że turysta zdany jest w tej kwestii wyłącznie na własną inicjatywę.
2.Zawsze należy mieć przy sobie własna moskitierę i wysokiej klasy środki odstraszające komary tropikalne, moskity i inne owady.W hotelach zazwyczaj powinny być moskitiery jak nie ma proszę pytać w recepcji,ale z doświadczenia wiemy,że różnie to bywa,a szczególnie w krajach ubogich moskitiery na łóżka są zazwyczaj zakurzone , brudne i nie wyglądają zachęcająco do spania pod nimi ( lub ich w ogóle nie ma , ale z całą pewnością chronią życie, bo nie dopuszczają do śpiącego człowieka owadów min. komarów i moskitów żywiących się krwią. Moskitiera łóżkowa jest podwieszona pod sufitem w dzień najczęściej jest związywana w duży supeł. Żeby ochrona była skuteczna moskitierę należy starannie wcisnąć dookoła ze wszystkich stron pod materac, aby odizolować się całkowicie od insektów.
3.Inne podstawowe rzeczy to: podstawowe opatrunki i leki przeciw bólowe,okrycie głowy,latarka (warto pamiętać o zapasowych bateriach i żarówce), okulary przeciwsłoneczne, krem przeciwsłoneczny z filtrem UV, kosmetyki osobiste,długie spodnie, koszule itp, lornetka ( szczególnie na safari )
Zawartość 50 ml.
Przebadany dermatologicznie
|