Żarówka błyskowa z fotocelą i przewodem synchro JH-7000 68Ws
F&V Photographic Equipment Co.,Ltd. producent profesjonalnych lamp i akcesoriów oświetleniowych.
Najwyższą jakość produktów gwarantuje dokładna i drobiazgowa kontrola na każdym etapie produkcji, certyfikaty CE, ISO9001, ROHS i tysiące dotychczasowych, zadowolonych klientów.
Błyskowa żarówka studyjna na gwint E27. Idealnie sprawdza się przy fotografowaniu niedużych przedmiotów, doświetlaniu tła i wspomaganiu oświetlenia.
Dane techniczne:
- emituje światło mocy 68Ws
- liczba przewodnia 35
- temperatura barwowa 5[zasłonięte]500-60K (białe światło dziennie)
- zasięg ok. 15m
- kąt błysku wynosi 50 stopni w poziomie i 40 w pionie
- czas błysku 1/1000s
- czas ładowania 3s
- standardowy gwint E27
- wymiary: 85x150mm waga: 250g
Lampa posiada dwie diody: czerwoną, sygnalizującą zasilanie, oraz zieloną, wskazującą naładowanie żarówki i gotowość do błysku. Wyposażona została w przycisk wyzwalający TEST.
Sposób wyzwalania:
1. Przez fotocelę za pomocą innej lampy (tzw. tryb slave): Wyzwolenie błysku nastąpi na skutek błysku innej lampy (master). Tutaj ważna sprawa - większość najpopularniejszych lamp błyskowych ma możliwość zareagowania wyłącznie na pierwszy błysk. Niektóre lampy (jak np. lampy wbudowane pop-up czy lampy systemowe) emitują przedbłyski pomiarowe (często występują w tak krótkim odstępie czasu od błysku właściwego, że oko ludzkie odbiera je jako jeden błysk). Należy zatem sprawdzić, czy lampa mająca pracować w trybie master ma możliwość wyłączenia przedbłysków pomiarowych. Jeśli nie, nie będzie możliwa poprawna współpraca między lampą master a lampą slave, gdyż ta druga będzie zawsze się wyzwalać na pierwszy błysk pomiarowy lampy master, nie rejestrowany przez materiał światłoczuły.
2. Przez kabel synchro: Lampa "dostaje sygnał" do błysku poprzez przewód synchronizacyjny łączący ją z aparatem fotograficznym. Kabel podłącza się do lampy zazwyczaj przez mini lub dużego jacka, zaś do aparatu przez gniazdo synchronizacji PC. Niestety, tu też jest haczyk - większość amatorskich aparatów (w tym lustrzanek) takiego wyjścia nie posiada. Na szczęście problem można w łatwy sposób rozwiązać dokupując specjalną kostkę z wyjściem PC, mocowaną na sanki lampy błyskowej w aparacie.
Kabel synchronizacyjny o długości 5m znajduje się w komplecie razem z lampą
3. Bezprzewodowo przez podczerwień, bądź drogą radiową za pomocą dodatkowego wyzwalacza. Zasada działania jest prosta: na sanki aparatu mocuje się nadajnik, do lampy przez gniazdo mini / duży jack podpina się odbiornik. Jest to rozwiązanie najwygodniejsze - unikamy plączących się kabli, które łatwo zawadzić czy pociągnąć i nieszczęście gotowe. Co więcej, wyzwalacz zadziała z każdym aparatem wyposażonym w gorącą stopkę.
Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne (opisy) nie zawierają braków lub błędów. Ponieważ ew. błędne opisy nie mogą jednak być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą przed podjęciem decyzji o zakupie.