Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Żądło-Jadczak Agnieszka - Znowu w grze

20-01-2014, 19:39
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 19 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 3814224682
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 4   
Koniec: 18-01-2014 18:29:30

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Anna 44[zasłonięte]445
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Żądło-Jadczak Agnieszka - Znowu w grze
Ilość stron: 94
Rok wydania: 2013
Wydawca: Kaligrafia
Rodzaj okładki: Miękka
Stan: Nowa
Autor: Żądło-Jadczak Agnieszka

Opis książki


Wspomnienia kadrowiczek zostały zebrane przez Agnieszkę Żądło-Jadczak w ekspresowym tempie – tak ekspresowym jak powołania do kadry. Napisało je „samo życie”, ubierając się we wspomnienia dziewięciu młodych dziewczyn, uzależnionych od alkoholu i narkotyków, pochodzących z trudnych rodzin, mających kłopoty z prawem, doświadczających przemocy i odrzucenia. Bohaterki mówią o sobie mocno, „bez ściemy”, bez gładkich formułek i przemilczanych prawd. Czasami aż nie chce się wierzyć, że będąc tak młodą osobą, można mieć już tyle złego w bagażu życiowych doświadczeń.

Kadrowiczki są w wieku od 14 do 34 lat, pochodzą z różnych miejscowości - od Poznania po Wrocław, przez Warszawę i Łódź. Wspólnym mianownikiem ich życiorysów staje się powołanie do drużyny Reprezentacji Bezdomnych w Piłce Nożnej Ulicznej. Piłka staje się dla nich nadzieją na lepsze życie lub zwieńczeniem pewnego etapu na drodze ku normalności, szczęściu. Bohaterki wracają tym samym do życiowej gry, a gra na piłkarskim boisku ma im w tym pomóc.


Opowieści dziewczyn uzupełnia rozmowa z ich trenerem, Tomaszem Figlarzem, który mówi o własnych doświadczeniach życiowych i sportowych – sam dwukrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata Bezdomnych jako zawodnik. Wie, jak piłka potrafi zmienić życie i że hasło przewodnie mistrzostw („Football can change the world” – „Piłka może zmieniać świat”) nie jest tylko pustym sloganem, a najważniejsza w piłce nożnej bezdomnych i tak jest walka ze samym sobą.

Zobacz także...