Opis:
Karapaks owalny i spłaszczony z nieznaczną stępką barwy oliwkowo-zielonej do prawie czarnej u niektórych starszych żółwi. U młodych osobników pancerz i skóra ma kolor od żółto-zielonego do ciemnozielonego. Po bokach zielonej głowy występują rozszerzające się do tyłu żółte paski. Palce stóp łączy błona pławna. Samce są zazwyczaj mniejsze od samic i mają dłuższe i grubsze ogony oraz mają dłuższe pazury.
Rozmiary:
Długość karapaksu do 30 cm.
Biotop:
Większe zbiorniki ze stojącą wodą.
Występowanie
Meksyk, USA, Gwatemala, Belize, Honduras, Salwador, Nikaragua, Kostaryka, Panama, Brazylia, Kolumbia, Wenezuela, Indochiny, Japonia
Pokarm:
Pokarm nie może być monotonny. Żółwie żywią się rybkami (np. gupiki, mieczyki itp.), żywymi ślimakami (tylko oskorupione), dżdżownicami, rurecznikami, larwami ochotek, a nawet rozwielitkami i innymi drobnymi skorupiakami. Żółwiom może być również podawany martwy pokarm zwierzęcy w postaci małży, krewetek, ryb słodkowodnych i morskich. Często w domowej hodowli niedoświadczeni hodowcy podają żółwiom wołowinę, serca wołowe, mięso indycze i nerki wołowe. Jest to poważny błąd żywieniowy. Organizm żółwia nie jest przystosowany do trawienia tego rodzaju pokarmów, długotrwałe ich podawanie może doprowadzić do nadmiernego wzrostu, czyli w efekcie do krzywicy oraz do poważnych chorób nerek i wątroby oraz zatłuszczenia. Dlatego w domowej hodowli mięsa ssaków i ptaków żółwiom się nie podaje. Dostępne w handlu różne rodzaje pokarmów dla żółwi powinny stanowić jedynie rzadki dodatek. Niestety, takie granulaty są źle zbilansowane i częste ich podawanie może doprowadzić do nadmiernego wzrostu, w efekcie do krzywicy. Pokarm muszą połykać w wodzie, gdyż z powodu braku mięśnia poruszającego językiem nie mają jak go przesuwać.
Behawior:
Zimuje w mule na dnie zbiorników wodnych. Gdy wygrzewa się w słońcu przyjmuje charakterystyczną pozycję rozkładając szeroko odnóża przednie, a tylne do tyłu z odwróconymi podeszwami do góry.
Rozmnażanie:
Gody odbywa wczesną wiosną. Samica składa od maja do lipca do dołka w ziemi zwilżonego moczem 4-23 jaja, dwa lub trzy razy w sezonie. Młode wylęgają się po 2 do 2,5 miesiącach między lipcem a wrześniem i mierzą ok. 2,5 cm. Jeżeli wylęg nastąpi późną jesienią, młode mogą przezimować w gnieździe i wyjść z niego dopiero na wiosnę.
Uwaga:
Żółwie Trachemys scripta w Polsce uznawane, są za gatunek inwazyjny. Oznacza to, że nie wolno takich żółwi wypuszczać do środowiska naturalnego.
Przy aktualnych warunkach pogodowych tylko i wyłacznie odbiór osobisty
w Miejscu Piastowym
Ewentualnie dowieziemy do Krosna na Poczte
NIE ZWLEKAJ I ZAMÓW JUŻ DZIŚ!
Kupując u nas, masz pewność w pełni profesjonalnej współpracy. Wraz z zakupionymi przedmiotami wystawiamy dowody sprzedaży (rachunki i paragony).
Każdy produkt jest nowy oraz fabrycznie zapakowany, posiada kartę gwarancyjną. W razie nieprzewidzianych problemów, przyjmujemy wszelkie reklamacje.
Dla nas najważniejszy jest klient, a nasz znak firmowy to pełen profesjonalizm.
W tej cenie masz pewność ze nasza firma nie zniknie za parę miesięcy i zostaniesz bez gwarancji.