Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Świat według Petera F. Druckera NOWA NAJTANIEJ!!!!

09-03-2012, 21:33
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 19 zł     
Użytkownik RyszardHerdzina
numer aukcji: 2112696045
Miejscowość Washington, D.C., Stany Zjednoczone
Zostało sztuk: 8    Wyświetleń: 9   
Koniec: 11-03-2012 11:55:53

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Jack Beatty
Świat według Petera F. Druckera

Ilość stron: 196
Oprawa: miękka
ISBN: 83[zasłonięte]88931-9
Wydawnictwo: StudioEmka
  

Kilka słów o...
Świat według Petera F. Druckera to pierwsza biografia, a przede wszystkim pierwszy portret intelektualny jednego z największych niewątpliwie umysłów XX wieku, "największego myśliciela, jakiego zrodziła teoria zarządzania", według "The Economist". Książka podsumowuje sześćdziesiąt lat jego pracy - od pierwszych antyfaszystowskich manifestów do najnowszych pozycji. Mamy okazję się dowiedzieć, dlaczego klasyczna dziś analiza firmy General Motors, opublikowana przez Druckera jako Koncepcja korporacji, została niegdyś odrzucona przez legendarnego szefa GM, Alfreda P. Sloana. Możemy zerknąć Druckerowi przez ramię, gdy pracuje nad teorią zarządzania i koncepcją menedżera. I niejednokrotnie będziemy świadkami paradoksu towarzyszącego karierze Druckera - ten guru "społeczeństwa korporacyjnego" ostro krytykował system kapitalistyczny. Występując zawsze z pozycji: "człowiek przede wszystkim". Peter Drucker przez wiele lat inspirował wszystkich ekonomistów świata. Jego dwadzieścia dziewięć książek sprzedano w pięciomilionowych nakładach, przetłumaczono na wiele języków świata. Liczne koncepcje - m.in. zarządzania, przedsiębiorstwa i strategii biznesu, menedżera, nowoczesnego pracownika - służyły nie tylko firmom i wielkim korporacjom, ale całym rządom. Drucker jest uważany za ojca chrzestnego powojennego japońskiego cudu gospodarczego. Zdołał w swoim życiu przewidzieć wiele trendów społecznych i ekonomicznych. We współczesnej nauce o zarządzaniu aż roi się od jego koncepcji i pomysłów. "Prywatyzacja", "pracownik wiedzy", "zarządzanie przez cele", "postmodernizm" i "zerwana ciągłość" - te terminy pomagają się odnaleźć w erze ciągłych przemian. Drucker jest niekwestionowanym autorytetem w świecie ekonomii. Uważany jest powszechnie za "moralistę cywilizacji i biznesu".
Fragment/Recenzja:
 

nr 107(7507) 15 września 2005

 

Ojciec zarządzania i matka korporacji

Pierwsza biografia „żywej legendy" teorii zarządzania Petera Druckera. Gdzieś w okolicach listopada 1954 r. Drucker wynalazł... zarządzanie. Zorientował się po prostu, że nie istnieje żadna książka opisująca zarządzanie, a pierwowzorami menedżerów są ciągle nadzorcy niewolników na farmach amerykańskich. Zresztą, jak twierdzi, pierwsza konferencja na temat zarządzania została zwołana w 1882 r przez Pocztę Niemiecką i... nikt na nią nie przyszedł. Ten guru wszystkich ekonomistów świata wydał do tej pory ponad 30 książek. To Drucker napisał w 1945 r. klasyczną już dziś „Koncepcję korporacji", czyli analizę firmy General Motors. Do dziś w kręgach menedżerskich słynie ona jako koncepcja decentralizacji. Podobno ponad 80% decentralizacji przeprowadzonych w firmach ze słynnej listy 500 „Fortune" nastąpiło pod jej wpływem. Ale jak to w książkach bywa, rzeczywistość ma swoje własne prawa. Drucker pisze, że kiedy wysłuchiwał wywodu jednego z dyrektorów GM o zaletach decentralizacji i niewtrącaniu się do pracy poszczególnych działów, zadzwonił telefon i dyrektor powiedział: „proszę się nie przejmować, to kierownik oddziału z Kansas daje mi znać, że wychodzi na lunch".