Antykwariat Internetowy In Nomine
25-363 Kielce, ul. Wesoła 51/613
telefon: 605-[zasłonięte]-305
e-mail: [zasłonięte]@innomine.pl
Wpłaty prosimy dokonywać na konto:
NET System Igor Białogoński
25-363 Kielce, ul. Wesoła 51/613
86 1500 [zasłonięte] 1[zasłonięte]4581406 [zasłonięte] 550700
Bank Zachodni WBK S.A. 5 O/Kielce
- List polecony ekonom.: 4,50 zł
- List polecony prioryt.: 5,80 zł
- Paczka ekonomiczna: 10,00 zł
- Paczka priorytetowa: 11,60 zł
- koperta ochronna ("bąbelkowa")
- Przez PayU
- Przelew na konto (przedpłata)
- Przed złożeniem oferty prosimy o szczegółowe zapoznanie się z:
- Regulaminem aukcji dostępnym na stronie O nas;
- pełnym opisem oferowanych przedmiotów wraz z ich rzeczywistymi zdjęciami.
- Nie wycofujemy ofert na 24 godziny przed końcem aukcji, nie kończymy aukcji przed czasem.
- Po zakończeniu aukcji prosimy o potwierdzenie zamówienia z podaniem swojego nicka, numeru aukcji, rodzaju przesyłki oraz potwierdzeniem adresu do wysyłki - koniecznie jeśli adres będzie inny niż ten z profilu użytkownika.
- Koszt przesyłki jest zawsze podawany w treści aukcji.
- Oferowane przedmioty wysyłamy najczęściej w ciągu 24 godzin (w dni robocze) od zaksięgowania pełnej należności, łącznie z kosztami wysyłki.
- Zachęcamy do zakupu kilku przedmiotów jednocześnie - koszt wysyłki jest zależny od ich łącznej wagi - szczegóły na stronie O nas.
Witamy na naszej aukcji.
Przed przystąpieniem do licytacji prosimy zapoznać się z jej zasadami na stronie O nas.
Przedmiotem aukcji jest używana książka:
Świat w liczbach 1994/1995
Autorzy: Jan Kądziołka, Kazimierz Kocimowski, Edward Wołonciej
Strony: 180; Format: 16,5 x 23,5 cm
Waga: 278 g.
ISBN: 83-02-04784-8
Wydanie: III (1995); Nakład: b.d.
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (Warszawa)
Oprawa: miękka
Stan książki: dobry
Stan okładki: dobry, okładka foliowana, posiada ślady zagięć oraz drobnych zarysowań i zabrudzeń.
Stan kartek: czyste, białe, jedynie od strony zewn. krawędzi kartki są lekko zabrudzone. W książce występują podkreślenia i zakreślenia tekstu oraz notatki wykonane głównie ołówkiem, ale również długopisem.
WSTĘP
"Oddajemy do rąk Czytelników kolejne, trzecie już wydanie Świata w liczbach. Jest to publikacja pomyślana jako źródło aktualnych danych statystycznych przydatnych w nauczaniu geografii, wiedzy o społeczeństwie, historii i ekologii w szkołach podstawowych, liceach ogólnokształcących i szkołach zawodowych.
Świat w liczbach zawiera bogaty zestaw danych liczbowych, które - choć przydatne w szkole - nie powinny w żadnym przypadku służyć do ich pamięciowego opanowania, lecz do różnego rodzaju przekształceń. Na ich podstawie można sporządzać wykresy, diagramy, kartogramy czy kartodiagramy, aktualizować podręczniki, oceniać zjawiska lokalne na tle kraju lub świata.
Dane liczbowe zestawione w 350 tabelach, opracowane zostały na podstawie wydawnictw ONZ i GUS. Publikacja składa się z dwóch części: pierwsza dotyczy liczbowej charakterystyki różnorodnych zjawisk na świecie, druga dotyczy Polski. Dla obydwu części zachowano podobny układ i kolejność tematyczną tabel. Zawierają one dane statystyczne zarówno te, które są uzupełnieniem treści podręczników szkolnych, jak również dane dotyczące ciekawych zjawisk, np. zestawienie największych wodospadów na świecie, wielkość wydobycia diamentów jubilerskich w różnych krajach, liczebności niektórych zwierząt chronionych i łownych w Polsce.
W tabelach dla świata starano się zaznaczyć miejsce Polski w świecie, również w takich przypadkach gdy wielkość zjawiska w Polsce nie mieści się w objętości tabeli.
Wszystkie dane liczbowe zamieszczone w tabelach zostały uporządkowane według wielkości, począwszy od elementu największego. W zestawieniach tabelarycznych, zwłaszcza dotyczących zagadnień gospodarczych dla krajów świata, bądź dla województw, obok liczb bezwzględnych podano również ich udział w świecie, bądź w Polsce, uznając, że wartości względne (udziały) informują również o wzajemnych relacjach elementów w obrębie całej zbiorowości, np. produkcja energii elektrycznej w Polsce wzrosła z 29 mld kWh w 1960 r. do 135 mld kWh w 1991 r., podczas gdy udział Polski w świecie w produkcji energii pozostał nie zmieniony i wynosił po 1,2% dla obydwu lat.
Obok statystycznej charakterystyki tematów ogólnie znanych, np. zbiorów i plonów pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa i ziemniaków, w publikacji zamieszczono tabele, które dotyczą np. upraw batatów, manioku, prosa i sorgo, będących dla wielu milionów mieszkańców strefy gorącej podstawą wyżywienia, podobnie jak dla ludności naszej strefy są uprawy 4 zbóż i ziemniaków.(...)"
Zapraszamy do udziału w licytacji!
Zdjęcia:
|
Antykwariat Internetowy In Nomine jest prowadzony przez firmę NET System Igor Białogoński
25-363 Kielce, ul. Wesoła 51/613, NIP: 657 [zasłonięte]115-24, REGON: 260 [zasłonięte]547
Kontakt - tel. 605 [zasłonięte] 305, e-mail: [zasłonięte]@innomine.pl
|